Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup kamerki MINI DV
Autor Wiadomość
mex 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sro 18 Sie, 2010   Zakup kamerki MINI DV

Otóż zainteresowany jestem zakupem, a jakże, najlepszej i oczywiście najtańszej kamery na kasetki mini DV. Do formatu skłania mnie łatwość archiwizacji i nikt nie przekona mnie do cyfry. Lecz mnogość informacji w internecie dotyczy właśnie cyfrowego formatu. Potrzebuję porady, w którą stronę właściwie powinienem iść. Nie jestem i nie będę wgłębiał się w filmowanie więc nie potrzebny mi kombajn. Proszę o podrzucenie paru rad lub sugestii dotyczących kamerki. Jeśli miałbym określić wymagania to cena do 800-1000zł, przyzwoita waga i obraz przyzwoitej jakości w dzień - w nocy ludzie śpią.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 18 Sie, 2010   

Nie do końca zrozumiałem zamysł:
Cytat:
Otóż zainteresowany jestem zakupem, a jakże, najlepszej i oczywiście najtańszej kamery na kasetki mini DV. Do formatu skłania mnie łatwość archiwizacji i nikt nie przekona mnie do cyfry.


Format MiniDV to Mini Digital Video, a więc format jak najbardziej cyfrowy. Analogia z nagraniami VHS polega jedynie na sposobie przechowywania nagrań - na taśmie magnetycznej. Lecz tak jak to ma miejsce np. w streamerach, jest to zapis w pełni cyfrowy.
Myślę, że na początek niezłym pomysłem jest przeczytanie tego i owego na temat miniDV na wikipedii:
http://pl.wikipedia.org/wiki/DV_%28wideo%29

Teraz możesz już się zadeklarować, czy całkowicie chcesz odrzucić format cyfrowy (odrzucając także miniDV) i zdecydować się np. na VHS, czy też bardziej chodziło o to, że odrzucasz nośniki takie jak HDD, DVD, SD a jednak zapis cyfrowy jest dla Ciebie do przełknięcia.
 
 
mex 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sro 18 Sie, 2010   

Baku, wyszło więc jakim wielkim amatorem jestem nie znając nawet terminologii. Czytając co piszesz mogę potwierdzić, że odrzucam wymienione przez ciebie nośniki. Jestem zwolennikiem archiwizacji analogowej, zresztą przy fotografii używam starego pentaxa me super i sam sobie wywołuję filmy. Nośniki cyfrowe są jakby to napisać, niematerialne. Proszę mimo wszystko o radę.
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 18 Sie, 2010   

Czyli - jeśli dobrze zrozumiałem - jesteś zainteresowany kamerą VHS (najbardziej rozpowszechnione).
Rozwiązanie ma istotne zalety:
- Po pierwsze cena - tak kamery jak i nośników,
- Po drugie kompatybilność. Film odtworzysz na dowolnym magnetowidzie przy użyciu "kasety-matki".
- Łatwość kopiowania - można zrobić dowolną ilość kopii
Są też i wady:
- Rozwiązanie właściwie już zeszło ze sceny. Zakup nowych urządzeń jest w zasadzie niemożliwy. Może lepiej porobić też zapasy z kaset?
- Małe możliwość i ogólna trudność obróbki zapisanego materiału
- Podatność na uszkodzenia i nietrwałość materiału (przygotuj sobie dobre miejsce do składowania kaset)

Ja ze swojej strony polecę kamerki Panasonica. Mój teść ma jeszcze stary i wielki model.. oraz cyfrzaka JVC. O starym panasie wyraża się w samych superlatywach, o JVC raczej różnie...

Kilka przykładów aukcyjnych:
http://allegro.pl/item119...staw_tanio.html
http://allegro.pl/item119...5ege_vhs_c.html

Pierwsza propozycja jest na prawdę atrakcyjna...
 
 
mex 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sro 18 Sie, 2010   

Baku, źle to napisałem. Chodzi mi o mini DV. Niech format będzie cyfrowy tylko nośnik analogowy.

[ Dodano: Czw 19 Sie, 2010 08:17 ]
Nie doradzicie mi żadnego typu?
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 19 Sie, 2010   

Spokojnie, doradzimy :smile:

Mogę spokojnie polecić to, czego sam używam z powodzeniem do tej pory.
Kamera to Panasonic NV-GS280. Tu masz do niej opis:
http://manager.money.pl/h...amera,3693.html

Bardziej profesjonalnym odpowiednikiem 280tki jest NV-GS500 znajdująca zastosowanie wśród kamerzystów ślubnych:
http://manager.money.pl/h...amera,3810.html

Spróbuj szukać tych modeli, choć na allegro na razie ich nie ma. 280tke można wyrwać w cenie 700-1500 zł. 500 tka jest oczywiście droższa, ale wcale bym się nie zdziwił, gdyby jakiś desperat pozbywał się jej za tysiaka, marząc o kartach SD.

Napotkanie tych kamer na allegro nie jest takie łatwe, bo zwykle też schodzą na pniu, jednak jeśli trafisz którąś z serii 180/280/320/400/500 to na pewno będziesz bardzo zadowolony - jakość nagrań jest bardzo wysoka.
 
 
mex 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Czw 19 Sie, 2010   

Baku, widziałem pare sampli na youtube i stwierdzam, że bardzo dobrze to wygląda. Masz niestety rację, że nie ma tego na allegro. Czy nie wiesz od kogo można by kupić ten sprzęt?
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 19 Sie, 2010   

Jeżeli ta kamera nie jest Ci potrzebna "na teraz" to doradzam cierpliwość x3.
Przeglądanie allegro i cierpliwe czekanie na okazje. Popatrz tu:
http://archiwumallegro.pl...c-nv-gs280.html
Ostatnio taka była do kupienia miesiąc temu. Średnio ten sprzęt pojawia się allegro raz na dwa miesiące.
A na allegro znalazłem jeszcze taką ofertę:
http://allegro.pl/item118...c_nv_gs180.html
Myślę, że do 600-700 zł można ją licytować. Powodzenia!
 
 
mex 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Czw 19 Sie, 2010   

Baku, kupno używanego sprzętu to czasami jest loteria. Powiedz mi jak to wygląda w przypadku kamer, jak z ich trwałością, gdzie je serwisować? Powiedz mi, nagram film na kasetkę, następnie go odpowiednio zmontuję na komputerze bo będzie za długi, przynudnawy itp. czy mogę następnie taki zmontowany film nagrać spowrotem na kasetkę? Jak wygląda trwałość tego nośnika?
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 19 Sie, 2010   

Hola!
Cytat:
kupno używanego sprzętu to czasami jest loteria.

Zgadzam się, ale w tym momencie nie masz już wyboru. Jedyny sprzęt miniDV, który można kupić nowy to profesjonalne kamery video za ceny wielokrotnie przewyższające budżet którym dysponujesz.
Cytat:
Powiedz mi jak to wygląda w przypadku kamer, jak z ich trwałością, gdzie je serwisować?

Można serwisować w serwisie (nie polecam - bardzo drogo), w specjalizowanych firmach (http://www.eurocori.com/sklep-serwis.php), albo u zaufanego człowieka u siebie na miejscu (ja mam takiego w Łodzi).
Cytat:
Powiedz mi, nagram film na kasetkę, następnie go odpowiednio zmontuję na komputerze bo będzie za długi, przynudnawy itp. czy mogę następnie taki zmontowany film nagrać spowrotem na kasetkę?

Nie tak prędko. Funkcje magnetowidu miniDV (czyli nagrywania z zewnętrznego źródła) ma chyba dopiero GS500 i kamery z najwyższej amatorskiej półki. Materiał obrobiony renderujesz do standardu dvd i nagrywasz na płytki lub trzymasz na hdd.
Cytat:
Jak wygląda trwałość tego nośnika?

Nieźle, przy rozsądnym zachowaniu. Po pierwsze stosować się do zaleceń producenta odnośnie temperatury otoczenia, nasłonecznienia (a raczej jego braku), oraz przed wszystkim pól elektromagnetycznych. Po wtóre, jeśli materiał chcesz trzymać nieobrobiony na kasetkach, to wiedz o tym, że kasetki ulegają zużyciu jeśli używa się ich ciągle. Brudzą się a w miejscach częstych startów i postojów kamery (zwłaszcza na początku) robią się "odgniotki", z których nie daje się odczytać już materiału. Generalnie flotyllę kasetek trzeba co pewien czas odnawiać.
 
 
mex 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Czw 19 Sie, 2010   

Czy dobrze robię wybierając format MINI DV? Chcę zachować nagrania wiele wiele lat i tylko nośnik magnetyczny ma porządne parametry. Płyty są mało trwałe, dyski wiadomo jak to dyski czasami umierają, pamięci flash, sam już nie wiem, jakoś nie mam zaufania do tych technicznych nośników.
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 19 Sie, 2010   

Dobrze robisz z miniDV o tyle, że kamery amatorskie tego formatu znacznie potaniały a sam format prawdopodobnie będzie jeszcze w użytku przez lata, tyle że w sprzęcie profi.
Co do chęci zachowania nagrań na wiele lat najlepszą metodą jest trzymanie nagrań w kilku lokalizacjach (dvd/kaseta/hdd) a jeśli chodzi o hdd to najlepiej sprawdza się RAID. Z tym, że format DV jest niskoskompresowany i wyjdzie dość drogo. Na płytach DVD i dyskach twardych warto trzymać materiał obrobiony. Na kasetkach może być surowy nie obrobiony materiał prosto z kamery.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14