Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie o kamery
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Pon 28 Cze, 2010   Pytanie o kamery

Szukam kamery dobrej jakości, która pozwoli mi na zarejestrować ładny obraz wideo. Głównie potrzebna jest mi do filmowania spotkań rodzinnych czy różnych innych wydarzeń okolicznościowych. Wstępnie zastanawiałam się nad kupnem kamery Sony, ale postanowiłam się najpierw poradzić osób bardziej znających się na rzeczy. Proszę o pomoc i wskazówki!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 28 Cze, 2010   

Kamera Sony lub Panasonica to dobry wybór. Można w zasadzie polecać w ciemno.
Obraz z Panasonica ma bardziej nasycone barwy, z Sony mniej. I jeden i drugi 'styl' ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Przed zakupem warto przyjrzeć się zieleni, błękitowi i odcieniom skóry. Zwykło się przyjmować, że Sony lepiej pracuje po ciemku i w gorszych warunkach, jednak nie wiem na ile ta prastara prawda jest aktualna dziś dzień.

Przy tak ogólnie sformułowanym pytaniu trudno mi napisać więcej konkretów. Jeśli określisz budżet mogę podać kilka propozycji, które sam bym rozważał.
 
 
IWONA 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 30 Cze, 2010   

Potrzebny mi sprzęt tak do 4.000 złotych, nie droższy. Jeśli więc możesz coś polecić w tej cenie to będę wdzięczna za pomoc. Problem mam również z wyborem nośnika na którym kamera będzie zapisywała film.

Ps. Nie wiem jak to się stało, ale poprzednio mnie wylogowało. IWONA
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 30 Cze, 2010   

Polecam:
Panasonic HDC-TM700
http://www.ceneo.pl/5822452
Panasonic HDC-SD700
http://www.ceneo.pl/6041218
Sony HDR-CX350VE
http://www.nokaut.pl/szuk...-cx-350-ve.html

Wszystkie mieszczą się we wskazanym budżecie a podane są w kolejności w jakiej ja bym je rozpatrywał.
 
 
IWONA 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 09 Lip, 2010   

Dzięki :mrgreen: Ten model HDR-CX350VE przeglądałam już na samym początku. A jaką jakość mają filmy z tej kamery? Ciekawa jestem również, jak wygląda kwestia obiektywu czy stabilizacji?
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 09 Lip, 2010   

Za te pieniądze to są już bardzo przyzwoite amatorskie kamery. Z jakości filmów powinnaś być zadowolona. Stabilizacja trochę pomaga, ale nie oczekuj cudów, szczególnie przy długich ogniskowych. "Profesjonalny wygląd" swoim filmom nadasz kręcąc sceny ze statywu.
 
 
leotdi 
Początkujący


Posty: 33
Skąd: z Majorki
Wysłany: Pią 09 Lip, 2010   Re: Pytanie o kamery

Anonymous napisał/a:
Szukam kamery dobrej jakości, która pozwoli mi na zarejestrować ładny obraz wideo. Głównie potrzebna jest mi do filmowania spotkań rodzinnych czy różnych innych wydarzeń okolicznościowych. Wstępnie zastanawiałam się nad kupnem kamery Sony, ale postanowiłam się najpierw poradzić osób bardziej znających się na rzeczy. Proszę o pomoc i wskazówki!


witaj,

posiadam już parę dobrych lat Panasonica HD-SD9 (wersja bez wizjera i tylko na karty SDHC). Cóż mogę doradzić z perspektywy czasu. Zwróć uwagę (testy) jak radzi sobie kamera w ciemnych warunkach, skoro potrzebna Ci głównie do spotkań rodzinnych (!). Warto chyba szukać już kamery z nowymi przetwornikami 3x. Zwróć także uwagę na wagę kamery. Ta, którą posiadam jest jednak zbyt lekka. Stwarza to pewne problemy - zwłaszcza podczas zoomowania. Może warto wziąć kamerę z dyskiem + we. na karty SDHC (zwiększy to jej wagę = stabilność) Sony nie znam, ale najpierw optyka, a potem obsługa (menu itd - nawiasem menu Panasonica i obsługia tego joystikiem jest super - bardzo mi odpowiada). Fajnie byłoby, aby posiadała tryb nagrywania z wyprzedzeniem (HD-SD9 = 3 sec.). Załóżmy że masz kamerę w trybie czuwania, ale skierowaną na obiekt (kompozycję) i zaprzepaściłaś właśnie jakiś początek / chwilę, która się nie powtórzy :sad: Po to właśnie jest ten tryb - nie wszystko stracone :grin: Podejrzewam, że każdy -dzisiejszy- Panasonic tą funkcję posiada. Nagrywam głównie w trybie HG (1920x1080 50i i VBR max. 14MB/sec). Karta 16GB SDHC (class 6 to min!) i wystarcza (w tym trybie) na max. 2 godz. 40 min. (używam tego trybu do nagrań dziennych).
Generalizując, to chyba Panasonic nie najlepiej radzi sobie z nagrywaniem w ciemnych warunkach (może już się to zmieniło ?). Ale pozostałe funkcje są jak najbardziej w tej firmie ok.
Aha, jeszcze jedno. Panasonic ma b.dobrego HDWritera - do edycji wstępnej (usuwania, łączenia, dzielenia) - wspaniała sprawa. Wydaje się lepszy od oprogramowania Sony.

[ Dodano: Sob 10 Lip, 2010 20:22 ]
zwracam jeszcze uwagę na obecność możliwości nagrywania dźwięku w DD 5.1. W Panasonic to nie tylko gadżet. Zaskakująco o dobrych efektach przestrzennych dźwięk.
 
 
IWONA 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 14 Lip, 2010   

Zastanawia mnie jeszcze kwestia wyboru nośnika na którym kamera będzie zapisywała film. Jesteście zwolennikami kaset miniDV, płyt DVD czy jednak najpopularniejszego obecnie nośnika jakim jest dysk twardy?
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 14 Lip, 2010   

Żadnego z powyższych!

Kasety miniDV to swego czasu najbardziej rozpowszechnione rozwiązanie, często spotykane w pół profesjonalnym i profesjonalnym sprzęcie, jednak posiadające pewne wady:
- ruchome mechaniczne elementy: konieczność serwisowania (podatność na zabrudzenia!)
- konieczność wymiany co pewien czas taśm magnetycznych
- długi czas zgrywania materiału (1:1).
Niemniej jest to rozwiązanie, które przez lata zostało doprowadzone do dużej niezawodności. Materiał zgrywany na taśmy miniDV jest bardzo dobrej jakości (mała kompresja).

Płyty DVD. Odradzam głównie ze względu na małą pojemność (1.4 do 5.2 GB, podczas gdy kaseta miniDV mieści ok. 13 GB materiału) i całą otoczkę związaną z nagrywaniem płyt DVD. Zaletą rozwiązania jest przenośność i kompatybilność materiału. Płytkę wkładasz w odtwarzacz ...i już.

HDD zdaje się być wygodnym rozwiązaniem, jednak ja bym się nie skusił na kamerę z twardym dyskiem, ze względu na wrażliwość dysku na urazy mechaniczne. Zdarzyło mi się, że kamera kilka razy mi nieźle podskakiwała przy nagrywaniu a raz gruchnęła zdrowo o trotuar. Przypuszczam że HDD by nie zniósł mojego użytkowania. A jeśli dysk się popsuje, to kamerkę można sobie w kubeł włożyć lub sprzedać na części na allegro.

Natomiast gorąco polecam kamery nagrywające na karty pamięci. Łączą one w sobie zalety wszystkich opisanych uprzednio metod nie dziedzicząc po nich wad:
- brak ruchomych elementów: wytrzymałość na wstrząsy i urazy
- bardzo długa żywotność kart pamięci (często z gwarancją dożywotnią)
- wysoka mobilność materiału (wyciągasz kartę i wkładasz do czytnika, tv, konsoli...)
- duża pojemność (niebawem pewnie limitowana jedynie grubością portfela)
- duża szybkość zgrywania materiału na komputer
Gdybym teraz kupował kamerę na pewno był by to sprzęt nagrywający na kartach pamięci.
 
 
IWONA 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 19 Sie, 2010   

Uff... :mrgreen: Wreszcie doczekałam się własnej kamery. Chciałam się pochwalić, bo kupiłam polecaną również przez was HDR-CX350VE. Dzięki za pomoc!!!
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 19 Sie, 2010   

Myślę, że będziesz zadowolona. To kawał porządnego sprzętu - gratulacje!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15