Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Czw 14 Lut, 2008
Co wybrac - NIKONA D50 - D40x - CANON EOS 350D
Autor Wiadomość
matromanow 
Nowy


Posty: 13
Skąd: Poznan
Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   

MM napisał/a:
kraver napisał/a:


Matromanow, bierz D70s + 18-70 na poczatek, nawet uzywany z malym przebiegiem. Taka moja rada.


Bardzo dobra rada.


Panowie !
Bardzo dziekuje za konkretna odpowiedz. Szczegolnie ze poszla ona jednak w strone NIKONA :)
NIe bede soba ja nie zapytam, a D50 +18-70? Pytam bo mam mozliwosc zakupu body d50 w dobrej cenie...
Te aparaty sa prawie identyczne - roznica widze w rozpietosci zakresu czulosci i w migawce...
Jest jeden pod moim kontem plus na d50... Karty SD, odchodzi mi kosz zakupu nowych CF... A to jest duzy plus....
To sa 3 roznice i jak ja na to patrze to d50 wychodzi dla mnie lepiej... Karty...
Wasze opinia? Wiem ze truje... :) SOrry ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   

To dobry wybor na poczatek. Bardzo dobry. Taki, ktorego nie musisz predko zmieniac. Osobiscie posiadam d70s i tego bym ci bardziej polecal niz d50 (troche wygodniejsza obsluga), ale tez bedziesz zadowolony.
Aparat uzywany i nie wiemy od kogo. Obejrzyj dokladnie przed zakupem. Mozesz takze sprawdzic przebieg (poszukaj na forum o programie opanda).
Obiektyw tez dobry, ale dosc delikatny. Uwazaj na niego.
Powodzenia i wielu udanych fotek.
 
 
matromanow 
Nowy


Posty: 13
Skąd: Poznan
Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   

P_M_ napisał/a:
To dobry wybor na poczatek. Bardzo dobry. Taki, ktorego nie musisz predko zmieniac. Osobiscie posiadam d70s i tego bym ci bardziej polecal niz d50 (troche wygodniejsza obsluga), ale tez bedziesz zadowolony.
Aparat uzywany i nie wiemy od kogo. Obejrzyj dokladnie przed zakupem. Mozesz takze sprawdzic przebieg (poszukaj na forum o programie opanda).
Obiektyw tez dobry, ale dosc delikatny. Uwazaj na niego.
Powodzenia i wielu udanych fotek.


Wieczor spedzony na forum oplacil sie :)
Temat praktycznie wyczerpany.
Dzieki Wszystkim za rady i odzew badz co badz na klasyczny juz temat...
Dzieki !

Skoro juz zawitalem na forum to zostane jeszcze troche ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   

Cieszymy się i zapraszamy do czytania forum. Nie mogę tylko się powstrzymać przed jeszcze jedną uwagą, widocznie mój pierwszy post do Ciebie nie był wystarczająco czytelny: pisze się: pod Twoim kątem. Konta to są w banku, a w domu - cztery kąty.
Sorry za brak delikatności, w pierwszym poście starałem się delikatniej dać do zrozumienia...
 
 
matromanow 
Nowy


Posty: 13
Skąd: Poznan
Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   

komor napisał/a:
Cieszymy się i zapraszamy do czytania forum. Nie mogę tylko się powstrzymać przed jeszcze jedną uwagą, widocznie mój pierwszy post do Ciebie nie był wystarczająco czytelny: pisze się: pod Twoim kątem. Konta to są w banku, a w domu - cztery kąty.
Sorry za brak delikatności, w pierwszym poście starałem się delikatniej dać do zrozumienia...


.... ale wstyd :D
Komor ! dzieki... ja mam czasami problem z najprostszym slowem... Nie dyslekcja tylko zwykle roztrzepanie jak pisze :) Teraz bede mial to na uwdze ;)

Czytac forum napewno bede. Juz znalazlem kilka tu kilka cennych rad i uwag.

Pozdrawiam :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   

Każdy miewa słabsze chwile z ortografią. Dla mnie pomocą jest używanie polskich liter w postach, bo bez nich nietrudno o pomyłkę i zabawne niezrozumienia...
 
 
matromanow 
Nowy


Posty: 13
Skąd: Poznan
Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   

komor napisał/a:
Każdy miewa słabsze chwile z ortografią. Dla mnie pomocą jest używanie polskich liter w postach, bo bez nich nietrudno o pomyłkę i zabawne niezrozumienia...


Wiem co masz na mysli. Problem jest tylko taki, ze dosc czesto odpisuje z innych miejsc niz polska i tak naprawde weszlo mi za gleboko w krew nie uzywanie polskich znakow...
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   

kraver napisał/a:
ignorax, sam jestes smieszny. KaleSony napisal dokladnie tak jak jest, a proponowany przez ciebie D40, to chyba najwiekszy badziew jaki w tej chwili mozna kupic, nawet dla amatora, {D40x to juz troche lepiej}.

Matromanow, bierz D70s + 18-70 na poczatek, nawet uzywany z malym przebiegiem. Taka moja rada.


...zaprzeczasz sam sobie, co napisał KaleSony? a to, że nie pakuj się w używany sprzęt...
KaleSony napisał/a:
Ja bym na twoim miejscu nie ładował się w jakieś stare aparaty, używkę kupisz bez gwarancji i leżysz jak coś padnie

Moje określenie "śmieszny" odnosi się do notorycznego prowokacyjnego tonu pana KaleSony, a nie bezpośrednio do rady, którą dał.
Co do mojej rady; to skoncentrowałem się głównie na tym, że do przeznaczenia są określone fundusze, a i do tego, że nie biorę pod uwagę w tej klasie używanego sprzętu... jeżeli masz jeszcze wątpliwości to proszę PM.
 
 
matromanow 
Nowy


Posty: 13
Skąd: Poznan
Wysłany: Sob 09 Lut, 2008   

igorax napisał/a:
...zaprzeczasz sam sobie, co napisał KaleSony? a to, że nie pakuj się w używany sprzęt...
KaleSony napisał/a:
Ja bym na twoim miejscu nie ładował się w jakieś stare aparaty, używkę kupisz bez gwarancji i leżysz jak coś padnie

Moje określenie "śmieszny" odnosi się do notorycznego prowokacyjnego tonu pana KaleSony, a nie bezpośrednio do rady, którą dał.
Co do mojej rady; to skoncentrowałem się głównie na tym, że do przeznaczenia są określone fundusze, a i do tego, że nie biorę pod uwagę w tej klasie używanego sprzętu... jeżeli masz jeszcze wątpliwości to proszę PM.


Uzywany... No wlasnie zastanawialem sie czy ten temat padnie...
Sam zdecydowalem sie na uzywany sprzet przez ograniczone koszty i tak naprawde chec nauczenia sie... Jest ryzyko ze cos sie sypnie, ale tak to moge patrzec na wszystko i nic nie kupowac... :)
Zdecydowalem sie na uzywane body bo chce wiecej zainwestowac w szkla - nowe z pozniejszym przeznaczeniem po okresie nauki do body kupionego na gwarancji. Poza tym ze sprzetu ktory jest na gwarancji i dodatkowo osiagalny dla mnie to d40x a tego jednak jakos tak naprawde nie chce...
Jestem juz w 100% zdecydowany na jeden z tych d50 lub d70s kwestia czy znajde ciekawa oferte....
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Nie 10 Lut, 2008   

matromanow napisał/a:

Uzywany... No wlasnie zastanawialem sie czy ten temat padnie...
Sam zdecydowalem sie na uzywany sprzet przez ograniczone koszty i tak naprawde chec nauczenia sie... Jest ryzyko ze cos sie sypnie, ale tak to moge patrzec na wszystko i nic nie kupowac... :)
Zdecydowalem sie na uzywane body bo chce wiecej zainwestowac w szkla - nowe z pozniejszym przeznaczeniem po okresie nauki do body kupionego na gwarancji. Poza tym ze sprzetu ktory jest na gwarancji i dodatkowo osiagalny dla mnie to d40x a tego jednak jakos tak naprawde nie chce...
Jestem juz w 100% zdecydowany na jeden z tych d50 lub d70s kwestia czy znajde ciekawa oferte....


Masz rację, że najważniejszy jest wybór optyki, a w pewien sposób marginalny wybór body - bo i tak za jakiś czas je wymienisz, a optyka Ci pozostanie. Zaproponowałem D40x nie po to by Ci go wcisnąć, a raczej ze względu na to, że na początek jego cena względem jakości i możliwości byłaby wystarczająca, a w przyszłości, spokojnie możesz je sobie zostawić jako drugie body [ z używanym może być już gorzej, bo może nie dotrwać]. Chyba nie muszę mówić jakie są zalety sprzętu używanego i jakie nowego. Twój wybór padł na używane D70s, to body znam, używa go półprofesjonalnie moja dobra znajoma -cały czas mówi, że to świetna konstrukcja, a i fakt trzyma się go dobrze. Jedyne co mi by przeszkadzało to wysokie szumy i 6mpx [często korzystam z iso <800 i robię duże odbitki/druk]. No i D70s to raczej bardziej zaawansowana konstrukcja niż D40x, aczkolwiek już trochę jest starawa.
 
 
matromanow 
Nowy


Posty: 13
Skąd: Poznan
Wysłany: Nie 10 Lut, 2008   

igorax napisał/a:
Masz rację, że najważniejszy jest wybór optyki, a w pewien sposób marginalny wybór body - bo i tak za jakiś czas je wymienisz, a optyka Ci pozostanie. Zaproponowałem D40x nie po to by Ci go wcisnąć, a raczej ze względu na to, że na początek jego cena względem jakości i możliwości byłaby wystarczająca, a w przyszłości, spokojnie możesz je sobie zostawić jako drugie body [ z używanym może być już gorzej, bo może nie dotrwać]. Chyba nie muszę mówić jakie są zalety sprzętu używanego i jakie nowego. Twój wybór padł na używane D70s, to body znam, używa go półprofesjonalnie moja dobra znajoma -cały czas mówi, że to świetna konstrukcja, a i fakt trzyma się go dobrze. Jedyne co mi by przeszkadzało to wysokie szumy i 6mpx [często korzystam z iso <800 i robię duże odbitki/druk]. No i D70s to raczej bardziej zaawansowana konstrukcja niż D40x, aczkolwiek już trochę jest starawa.


Raczej napewno zdecyduje sie na d50 ze wzgledu na karty SD. Mam laczenie 3 gb w tych kartach i nie bardzo chce wydawac na nowe CF. Oba aparaty sa porownywalne wiec to zawazylo w tym przypadku.
Co do d40x... Ciagle sie nad tym zastanawiam... Nowe body kupie za 1500 co daje 400 zle wiecej niz na d50... TO jest 400 mniej do optyki... Wiec powiem szczerze wole dolozyc i miec lepsze szklo na poczatku.
Ja wiem jakie sa zalety nowego a wady uzywanego. Tak naprawde pierwszy raz decyduje sie na zakup czegos uzywanego... No sam nie wiem...
W przypadku zakupu d40x z dobrym szklem wyjdzie mnie blisko 2100 a tyle nie ma... :(
Poza tym ja wiem ze drukowac zdjec na tak duzych formatach nie bede - wiec 6mpx wystarczy mi w zupelnosci. Aktualnie na pozyczeniu mam d70s i widze co z niego moge osiagnac i tyle puki co mi wystarczy...

Dylemat nadal pozostaje, dobrze ze chociaz zdecydowalem sie na sytem Nikona :)
Moim zdaniem naprawde nie warto chyba mi wydawac na d40x z stadnartowa optyka... Potrzebuje aparatu do nauki zdecydowanie wiec stawiam na uzywane body i nowy dobry obiektyw, ktory mi zostanie na pozniej... Wydaje mi sie to najrozsadniejsze.
WIesz nie moge zakladac ze zaraz body mi padnie i nie wiadomo co tam jeszcze... Tak to bedize mi ciezko ruszyc z nauka :)
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Nie 10 Lut, 2008   

Zrozumiałe jest to, że od czegoś musisz zacząć. Podtrzymuje swoje zdanie, z poprzedniej wypowiedzi, że wybór systemu i optyki jest ważniejszy niż body [wiem to z własnego doświadczenia]; to co piszesz świadczy o tym, że zdajesz sobie z tego sprawy, a co ważniejsze masz sprecyzowane do czego będziesz używał aparatu i w jakim zakresie.
Życzę dobrych wyborów i dobrych zdjęć.
 
 
minimalguy
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lut, 2008   

A trzymałes te body w ręku w ogóle?

Powiem tak. Mam D50 i jestem w miarę z niego zadowolony, oczywiście drażni mnie trochę jego 6mpix, ale narazie celowo nie zmieniam korpusu, bo kompletuje szkła. Na niskich iso jest naprawdę spoko. Powyżej 800 przez fotki przebija się czerwony kolor i konieczna jest jego redukcja w PS. Balans bieli z lampą jest całkiem niezły, w pochmurny dzień również. Trochę kłamie kiedy jest mocne słońce i jak większośc aparatów średnio przy świetle żarówkowym, ustawienie balansu na żarówkę pomaga.

Weź do ręki

D40x ----> Nie mam zbyt wielkich rąk, a trzymanie tego czegoś to porażka :(
D50 ----> W moich łapach trzyma się fantastycznie
D70s ----> Troche większy od D50-ki ale tez ergonomia spoko

Teraz ja bym pewnie wybrał D70s, ale jak juz wspomniałem na zmiane body przyjdzie czas a podejrzewam, że będzie to już D300.

Nie kierowałbym się wyborem korpusu ze względu na karty pamięci, raczej kiepski pomysł. Sprzedaj te karty kup cf-a dokładając może z 50 pln i bierz D70s + 18-70 albo wytrzep jeszcze odrobinke gotówki i zamiast 18-70 weź tamrona 17-50 z świetnym światłem 2.8
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 17