Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Czw 16 Wrz, 2010
skanowanie negatywów / slajdów
Autor Wiadomość
Kurak 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010   skanowanie negatywów / slajdów

Witajcie
Szukałem po różnych forach i nie znalazłem, więc pytam :) Szukam najlepszej metody by "przerobić" slajdy i negatywy na postać cyfrową.

W necie znalazłem w zasadzie trzy metody:
1. "zwykły" skaner z przystawką do slajdów/negatywów
2. skaner stricte do negatywów typu: http://allegro.pl/skaner-...1231331569.html
3. duplikator do slajdów jako nakładka na aparat foto: http://www.nokaut.pl/akce...2mm-10-dpt.html
I niech będzie, że dodam czwartą, łopatologiczną:
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Oddanie negatywów do jakiegoś studia nie wchodzi w rachubę. Zbyt dużo tego mam i bym splajtował :)

Proszę o informacje, z jakich sposobów korzystaliście. Jakie są wady i zalety. Czyli innymi słowy: jak "to wychodzi w praniu", która metoda daje najlepsze efekty, ile czasu zajmuje itp.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Ktosik 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Posty: 133
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010   

najlepsze beda skanery do slajdów bo maja najwiekszy element swiatłoczuly w stosunku do powierzchni skanowanej... jak przyjde do domu to wiecej co ci napisze wiecej :D pozdrawiam

[ Dodano: Sro 15 Wrz, 2010 20:04 ]
już tłumacze skaner plaski z przystawka: osiągnie maksymalna rozdzielczość nie interpolowana taka sama jak dla zwykłej A4 czyli dla klatki 35 mm przy obróceniu korzystniejszym (nie występującym w naturze) szerszym bokiem 35 mm da jakieś 6 razy gorsza jakość niż użycie takiego samego elementu światłoczułego który będzie całą szerokością czytał ten sam bok filmu 35mm.
przystawki do foto niby fajne... ale tez nie wiadomo jaka tam jest optyka po za tym nie wiem jak z barwa światła i równomiernym podświetleniem elementu skanowanego musiałbyś trafić z ustawieniami
podsumowanie zainwestować trochę pieniędzy w porządny skaner do filmów np http://www.skapiec.pl/site/cat/10/comp/744028


http://allegro.pl/skaner-...1231331569.html - to to jest kiszka tego nie kupuj ma strasznie małe dpi i w ogóle raczej zabawka niż poważny skaner :)

[ Dodano: Sro 15 Wrz, 2010 20:18 ]
Trochę nie po Polsku, ale nie mogę edytować tekstu, ponieważ zespoliło z wcześniejszym. A od tego z kolei upłynęła więcej niż godzina... sorki za błędy gramatyczne i składniowe.
 
 
Kurak 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2010   

Dzięki za poradę. Nie będę ukrywał, że miałem nadzieję, że ktoś poleci mi rozwiązanie nieco tańsze :) Ale chyba faktycznie lepiej zapłacić trochę więcej i się potem nie denerwować, że skany wychodzą nie takie jakie bym chciał.
 
 
Ktosik 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Posty: 133
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2010   

Nie ma za co :) możesz szukać używek (tutaj musisz uważać na ilość przepracowanych godzin zwłaszcza jeśli posiada lampy fluorescencyjne) albo kupić nowy i spróbować sprzedać jeśli to ma być "jednorazowe" ;P użycie. W każdym bądź razie życzę powodzenia i zadowolenia z rezultatów :)
 
 
Kurak 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2010   

Użycie będzie jednorazowe, choć chyba dość intensywne. Mam kilkadziesiąt klisz z czasów mojego dzieciństwa i trochę slajdów. No i chciałbym to przerobić do formy elektronicznej, bo jest trwalsza i bezpieczeniejsza niż papier. A nie wybaczyłbym sobie gdyby te zdjęcia przepadły.
 
 
ov_Darkness 
Rozmowny



Pomógł: 5 razy
Posty: 464
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010   

Dobre skanery to Epson V600, V700/V750, Canon 8800F i 9000F, Microtek M1.
Plustek 7600ai, też daje radę, ale jest tylko do przezroczy i skanuje po sztuce, więc umrzesz go obsługując.
Najlepszą jakość (i najwyższą cenę) z nich da Ci najwyższy Epson z takim minusem ,ze skanuje przez szybę.
Ew. idź do ProfiLab, oni chyba na bębnach skanują.
O! Durst Sigma: najlepszy Labowy skaner - naprawdę daje radę.
<url=http://profilab.pl/skanowanie.phphttp://profilab.pl/cennik/03_2009/03_skanowanie.pdf>CENNIK</url>
Tani nie są, ale ile raxy do nich oddawałem ,to byłem zadowolony.

Moja rada: jako, że domowy skaner za ~3tysda Ci jakość zbliżoną z usługą Laser Foto, to przelicz, czy Ci się opłaca.
Skanowanie jednego filmu za 2 dyszki to nie jest dużo, a foty, które będziesz chciał powiększać skanujesz na Sigmie i tyle.
Cenę skanera wyrównasz przyz 150 zeskanowanych negatywach, a ktoś całą robotę odwali za Ciebie.
Ew. możesz poszukać innego labu gdzie mają Sigmę - było ich kilka.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010   

Używam V500 Epsona - ale bardziej do podglądania zdjęć, by wybrać jakieś do druku, niż do dalszej obróbki cyfrowej.
Skanery płaskie nie są moim zdaniem szczęśliwym rozwiązaniem do skanowania filmów, chyba że DIA.
 
 
Kurak 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010   

ov_Darkness napisał/a:


Moja rada: jako, że domowy skaner za ~3tysda Ci jakość zbliżoną z usługą Laser Foto, to przelicz, czy Ci się opłaca.


Dzięki wszystkim piszącym za odpowiedzi i za pomoc.
Może doprecyzuję jednak zakres moich poszukiwań :) Skaner za 3000zł znacznie przekracza mój budżet. Jako, że mniej więcej tyle kosztowałoby zeskanowanie w labie moich klisz i slajdów szukam rozwiązania tańszego. Zdjęć nie zamierzam oglądać pod mikroskopem doszukując się wad obrazu, ani wysyłać ich na żadne konkursy. Chcę je zeskanować tylko i wyłącznie z powodów sentymentalnych. Większość klisz i tak jest dość mocno zniszczona (niektóre mają nawet po 30 lat) i większość jest czarno-biała, więc zakładam, że nawet super hiper skaner cudów z nich nie zrobi (chyba, że się mylę). Więc bardzo proszę o porady jaki sprzęt wybrać do kwoty max. 1000zł :)
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010   

Kurak napisał/a:
Chcę je zeskanować tylko i wyłącznie z powodów sentymentalnych. Większość klisz i tak jest dość mocno zniszczona

Nie wiem właśnie czy nie wystarczy V500, tym bardziej, że grosze kosztuje - 179 euro.
Choć V600 na pewno jest deko lepszy - choć - to jeden ciort.
 
 
photoamator
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Sty, 2014   Epson V600 Photo

Jeżeli9 ktoś ma zamiar kupić ten model to odradzam ...kupiłem i teraz tego żałuję....lepiej dołożyc więcej i mieć pewność....praca ok ale jakość do du....py....
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 11 Sty, 2014   

photoamator napisał/a:
praca ok ale jakość do du....py....

Hmm, to v600 byłby gorszy od v500?

:roll:
 
 
kojut 
Entuzjasta



Pomógł: 37 razy
Posty: 700
Skąd: An Uaimh
Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

muzyk napisał/a:
Hmm, to v600 byłby gorszy od v500? :roll:

Obydwa są równie kiepskie do małego :razz:
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sob 03 Maj, 2014   

Terrenzo Niestety zacytowany przez ciebie link przestał działać, więc zupełnie nie wiem o co Ci chodziło. Ale z tymi ramkami i cięciem filmów bywa różnie i to zarówno w przypadku fotolabów jak i w przypadku samodzielnego użytkowania skanerów. Kiedyś w epoce fotografii analogowej ktoś zupełnie nie chciał przyjąć do zrobienia dodatkowych odbitek przyciętego kawałka negatywu, bo był przy końcu lekko zgięty (coś co nietypowe to wróg). Z kolei na użytkowanych przeze mnie skanerach bywa różnie, ale z reguły były kłopoty z dłuższymi lub niepociętymi kawałkami filmu. Najłatwiej jest właśnie z ramkami, ale w ramki wkłada się zwykle slajdy nie negatywy.

Serdecznie pozdrawiam,
WojciechW
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 04 Maj, 2014   

Kolega Terrenzo to był chyba bot marketingowy reklamujący fotowydruki (bynajmniej nie te z Lidla), usunąłem jego post.
 
 
marinko 
Nowy


Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 17 Cze, 2014   

ja też nie polecam ani jednego ani drugiego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16