Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 07 Mar, 2008
obiektywy do olympusa
Autor Wiadomość
gpientaszek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Gru, 2007   obiektywy do olympusa

witam. jestem użytkownikiem systemu 4/3 i niestety jest problem z informacją na temat szkieł do tegoż systemu. mam w związku z tym prośbę do czytelników i jednocześnie użytkowników systemu 4/3 o pomoc w wyborze zamiennika kitowego obiektywu olympusa 14-42 . myślałem o 14-54 olympusa ale nie mogę nigdzie znaleźć konkretnych opinii o tym produkcie. poza tym nowością tego systemu jest obiektyw tele 70-300. jeżeli jest tu ktoś kto posiada taki sprzęt to prosiłbym o jakieś porady. z góry dziękuję i pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 30 Gru, 2007   

Mysza, możesz się wyżyć do bólu.
W skrócie... kupuj tego 14-54 a kolega jak temat zobaczy to przekona Ciebie jak bardzo warto ten obiektyw kupić :D
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 30 Gru, 2007   

No jest jeszcze nowość - 12-60 z silnikiem ultradźwiękowym AF.

http://www.optyczne.pl/65..._obiektywu.html
 
 
gpientaszek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Gru, 2007   

faktycznie jest nowy obiektyw z silnikiem ultradźwiękowym ale obiektyw ten jest zdecydowanie droższy od 14-54.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 31 Gru, 2007   

Ja tam brałbym od razu 14-35/2 nie ma się co rozdrabniać... :)
 
 
marcinek 
Bywalec
fotografoman



Posty: 142
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 07 Sty, 2008   

MM napisał/a:
Mysza, możesz się wyżyć do bólu.
W skrócie... kupuj tego 14-54 a kolega jak temat zobaczy to przekona Ciebie jak bardzo warto ten obiektyw kupić :D

Co prawda nie jestem Mysza ;-) , ale kupuj. Zdarza mi się czasem focić zaprzyjaźnionymi olkami E-1(14-54) i E-300(14-ten gorszy). Różnica w jakości jest spora. Co prawda nie widziałem 14-54 na E-300 ale na odwrót tak.
 
 
SLIWKA 
Nowy


Posty: 5
Skąd: GDYNIA
Wysłany: Czw 06 Mar, 2008   

Bierz 14-45! Byłem w stajni Olympusa przez 2 lata, wiem cos o tym szkle. Jest rewelacyjne, jakośc powala, naprawde, a optycznie mogłoby stanąć do walki z niejedną L Canona i walka mogłaby być baaardzo zacięta. Jedno z najlepszych szkieł Olympusa obok 50. Pozdrawiam
 
 
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Czw 06 Mar, 2008   

Rzadko zabieram głos ale skoro ktoś pyta o szkła do Olka wypada przerwać ciszę :wink: 14-54 polecam jak najbardziej, doskonały zamiennik kita. Praktycznie po zakupie E-330 bardzo szybko wymieniłem swojego kita właśnie na ten obiektyw i na dobra sprawę mógłbym nie zdejmować go z korpusu. Ale ostatnio doszła osławiona 50-ka macro więc ona ostatnio b. często gości na body. 14-54 to kit niemal idealny, bardzo uniwersalny zakres ogniskowych (dół w miarę szeroki a i góra w ostateczności przydatna przy portretowaniu, daje całkiem przyjemny bokeh... choć 50-ka makro jest bezkonkurencyjna jeśli chodzi o plastykę). Ostry praktycznie w całym zakresie do tego dostajesz świetnie skorygowaną dystorsję i sensowną światłosiłę . Aberracja trzymana na wodzy, można właściwie o niej zapomnieć, przy normalnym fotografowaniu zupełnie nie odczuwalna. Żadna z pochlebnych opinii o tym obiektywie nie jest przesadzona (a sporo ich przesiałem przed zakupem), bynajmniej ja się nie zawiodłem. Acha, zapomniałem wspomnieć winietowaniu ale tylko dlatego, że jeśli nie fotografujesz białych kartek to raczej też nie odczujesz jego wpływu w normalnym użytkowaniu. Przyjemnie jest wydawać pieniądze na takie szkło, nie żałujesz ani jednej wydanej złotówki i dostajesz to czego się spodziewałeś z zapewnień producenta, użytkowników... czyli żadnego wciskania kitu. Zapomniałbym, do tego dostajesz uszczelniane szkiełko co jest przyjemnym dodatkiem, pełen komfort i gwarancja satysfakcji. Życzyłbym użytkownikom innym systemów... albo lepiej nie będę tego pisał :grin:
PS -
ZD 14-54 z FL-50 stanowi zgrany tandem przy fotografowaniu imprez okolicznościowych.
 
 
dawid_
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Mar, 2008   

gpientaszek napisał/a:
niestety jest problem z informacją na temat szkieł do tegoż systemu


http://www.olympusclub.pl...title=Obiektywy

Proszę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15