Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie ogólne o statyw.
Autor Wiadomość
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 03 Paź, 2006   Pytanie ogólne o statyw.

Jestem posiadaczem statywu raczej marnego nadającego sie co najwyżej do kamery na imieninach u cioci. Powoli rozglądam się za modelem solidnym, najlepiej z kulową głowicą. Oczywiscie powinien posiadać same wzajemnie się wykluczające cechy: sztywny, stabilny, lekki, solidny i na dodatek tani. Nie jestem w stanie ocenić wszystkich walorów macając towar w sklepie. Czy ktos może podpowiedzieć co jest złotym środkiem??
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 03 Paź, 2006   

Do jakiej kwoty? I jak ma być lekki?
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 03 Paź, 2006   

MM napisał/a:
Do jakiej kwoty? I jak ma być lekki?


Kwoty to max ~600pln. Waga taka, abym idąc z nim w lesie/górach zawału nie dostał.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 03 Paź, 2006   

Ja z powodzeniem używałem czegoś takiego:
http://ssl.allegro.pl/ite...5cm_makro_.html

To dość solidna podróbka Manfrotto 55 i głowicy 141RC. Jakość materioałów jednak niższa,
bo po 2 latach rozgwintowała się jedna śruba. Dało się nagwintować od nowa i działała dalej.

Arek
 
 
ukasus
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Pon 23 Paź, 2006   

na początek chce mieć jakikolwiek statyw .. bo nerwicy dostaję .. jak jakies zdjęcie z ręki robie .. chodzi mi o jakieś grupowe lub cos w tym stylu ..
http://allegro.pl/item133...172cm_tr56.html czy taki ujdzie .. chodzimi przedewszytkim o cene . czy nie ma co sie ładować ??
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 23 Paź, 2006   

Miałem prawie takiego samego wynalazka. Na szczęście już go nie mam bo ostrzejsze zdjęcia to z ręki robiłem. Jest dobry model Velbona z tego co pamiętam. Kolega ma, sprawdzałem, bardzo solidny i stabilny. Choć za więcej niż 300 to chyba chodziło.

Sprawdziłem, to chyba ten z tego co pamiętam. Jeżeli nie pomyliłem typu to wielu baaaardzo mocno sobie go chwaliło.

http://www.pstryk.com.pl/opis.php/2820
 
 
ukasus
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Pon 23 Paź, 2006   

MM napisał/a:
Miałem prawie takiego samego wynalazka. Na szczęście już go nie mam bo ostrzejsze zdjęcia to z ręki robiłem.


Ała .. czyli rozumiem że jestes na nie ....
hm a tak do 100 zetada rade .. czy lepiej poczekać i dozbierać ..?



a i ten co podałeś to ma udzwig 3,5 kg .. teraz to jeszcze nie mam takiej kobyły .. znaczysie głownien a 50 f/1,8 robie

ale 20d troszkę waży .. ijakis konkretniejszy obiektyw plus w przyszłości lamapa .. i ...?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 23 Paź, 2006   

Lepiej dozbierać bo na wynalazki do lustra naprawdę szkoda kasy. Ja poszedłem na całość i nabyłem Manfrotto 055ProB plus głowicę 322 i wiem, że mam zestaw dożywotni. Każdemu mogę polecić bo jest niesamowicie uniwersalny i wszechstronny. Tylko ta cena niestety... Dlatego ten Velbon jest bardzo korzystny bo niewiele gorszy (przy normalnym foceniu) a sporo tańszy.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 23 Paź, 2006   

Dokładnie tak. Ja obecnie pracuję na Manfrotto 55PROB z głowicą 410 z mikroruchami i decyzji nie żałuje. W żadne wynalazki za 100 zł bym się nie bawił, bo tylko nerwów sobie napsujesz, a zdjęcia i tak będą nieudane. Tzn. wyjdą te, które i tak wyszłyby z ręki. A te co potrzebują statywu, nie wyjdą :)
 
 
RAF
Bywalec


Posty: 116
Wysłany: Wto 24 Paź, 2006   

Arek napisał/a:
Ja z powodzeniem używałem czegoś takiego:
http://ssl.allegro.pl/ite...5cm_makro_.html


Arek, statyw który zaproponowałeś waży ponad 4kg, a Remol71 wspominał o górach ... Sam latam w góry z manfrotto 190 ProB i uważam to za wstrząsające przeżycie :) Więc albo macie budowę Ahnolda 8) i takową kondycję, albo nie chodzicie w góry. Z mf 055 ProB w góry bym na pewno nie poszedł.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 24 Paź, 2006   

Masz rację RAF. To kawał statywu. Ale kolega chciał, cytuję sztywny, stabilny, lekki, solidny i na dodatek tani a czegoś takiego w przyrodzie nie ma :) Gdzieś trzeba było więc odpuścić. Ja odpuściłem wagę :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 24 Paź, 2006   

Waży mniej niż kałach więc facet spokojnie da radę. No chyba, że nigdy nie łaziłeś z takim żelastwem po górach :wink:
Tak na serio dobry statyw musi ważyć bo musi być stabilny. Te stabilne i lżejsze kosztują koszmarne pieniądze. Te lżejsze i tańsze.... nie są stabilne. A targać mało stabilny statyw to lepiej nie targać wogóle i zabrać małe woreczki z grochem na ten przykład. Położyć na tym aparat, samowyzwalacz i... cykać tak fotki 8)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15