Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Sob 01 Sty, 2011
Astrofotografia 2010
Autor Wiadomość
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Właśnie, wyjaśnij, i zacznij składać kasę na odszkodowanie bo mi klapa opadła i się potłukła. To jest nałożone zdjęcie Słońca na zdjęcie Słońca zasłonięte przysłoną aby te tam, no - protuberancje było widać?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






papatki 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 486
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

zdjątko już delikatnie zmodyfikowałem - ponieważ pomiędzy strukturami które pojawiają się na tarczy Słońca a protuberancjami jest jest dość duża różnica w EV (około 20), zrobiłem mały montaż. Zewnętrzna jaśniejsza część pokazuje protuberancje a wewnętrzna struktury na tarczy. Niestety zebrałem za mało materiału na HDR no ale mam nadzieję, że przy następnej okazji się uda :)

Pozdrawiam!
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

rewelacja, powaznie
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

papatki napisał/a:
a wewnętrzna struktury na tarczy

Piękna pomarańczka :wink:
A gdzie są te słynne plamy? Wygląda dość jednorodnie...
 
 
Tworas 
Entuzjasta



Posty: 715
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

papatki, no jest pięknie! ta poprawiona wersja już trochę bardziej mi mózg rozjaśnia :D coś tam kumam :D gratulacje :wink:
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

papatki, mega! :)

TS napisał/a:
A gdzie są te słynne plamy? Wygląda dość jednorodnie...
bo ilość plam na słońcu jest zmienna i ma swój cykl. obecnie ta ilość jest mała ale z co roku będzie wieksza. jzu od kilku lat ta liczba jest mała- mała aktywnosc sloneczna.
 
 
Tworas 
Entuzjasta



Posty: 715
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

kufel napisał/a:
o ilość plam na słońcu jest zmienna i ma swój cykl. obecnie ta ilość jest mała ale z co roku będzie wieksza. jzu od kilku lat ta liczba jest mała- mała aktywnosc sloneczna.

Słońce nam gaśnie :sad:

:razz: :razz: :razz:
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Tworas napisał/a:
Słońce nam gaśnie :sad:

:razz: :razz: :razz:
albo cisza przed burzą ;)
 
 
papatki 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 486
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

W tym paśmie plamy właśnie ze względu na to, że możemy oglądać niejednorodną strukturę są mniej widoczne - na tym zdjęciu są dwie po prawej stronie w górnej części. Plamy są lepiej widoczne w szerokim paśmie wizualnym, gdzie na powierzchni widoczne są właściwie tylko one oraz otaczające je pochodnie.

Pozdrawiam!
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

pamiętam jak ok 15 lat wstecz oglądałem plamy słoneczne,albo przez klisze rentgenowską + luneta, albo metoda "projekcji" ;) czyli obraz z lunety na ścianie. i wtedy tych plam było sporo ale z upływem czasu ich ilość malała az w pewnym momencie nie pojawiały sie wcale. od jakiegoś czasu juz nie sledze ich ilosci wiec nie wiem czy ich ilość się zwiększa czy nie ;) ktoś wie?
 
 
Tworas 
Entuzjasta



Posty: 715
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

ja też nie wiem :P ale wstawiam link do filmu o słońcu :wink: może ktoś poszerzy sobie wiedzę, ja właśnie oglądam :razz:

http://www.youtube.com/wa...PSg&feature=fvw
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Dziękuję za wyjaśnienie :smile:

kufel napisał/a:
od jakiegoś czasu juz nie sledze ich ilosci wiec nie wiem czy ich ilość się zwiększa czy nie ;) ktoś wie?

Pewnie tak, bo powoli wychodzimy z kryzysu ;) . Ale serio, to badano wpływ plam na gospodarkę (no bo zakłócenia magnetyczne, zmiany klimatu) i został takowy wykryty...
 
 
papatki 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 486
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Najbardziej "uciążliwe" dla współczesnego świata są problemy wynikające ze sztormów geomagnetycznych. Te biorą się z wielkich z CME (Coronal mass ejection) a to związane jest z aktywnością Słońca. Kiedy materia i rozpędzony wiatr Słoneczny docierają do Ziemi nasza atmosfera puchnie i zmienia swój kształt. Mogą nastąpić problemy z komunikacją, łącznością satelitarną, ale i energią. Wysoko naładowane cząstki indukują się na liniach przesyłowych i mogą spowodować paraliż nawet całej sieci energetycznej (co miało już miejsce w poprzednich maksimach aktywności np w Kanadzie). No ale jako osoby fotografujące mamy wtedy możliwość z naszego kraju obserwować.... zorze polarne :)

Ostatnia duża miała miejsce w 20 listopada 2010 roku, gdzie zorza była widoczna nawet w afryce.... z Wlkp. wyglądała np. tak:

63.


Więcej znajdzie tutaj: http://www.astrofotografi...zorze/index.htm

:)
 
 
Tworas 
Entuzjasta



Posty: 715
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   

Daj znać jak znowu będą u nas widoczne :mrgreen:
63 bardzo ładne tak swoją drogą :razz: reszta ze strony też!
 
 
papatki 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 486
Wysłany: Wto 28 Gru, 2010   

Słonko dziś spokojne (na tarczy) za to wokół niego widać piękne protubery :)

64.

http://astrofotografia.pl...0/28XII2010.jpg

Lunt LS60THa DS50 + 5DmkII

Zdjęcie przekracza regulaminowy rozmiar, zmieniłem na link. goltar
Ostatnio zmieniony przez goltar Wto 28 Gru, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 16