Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Sob 01 Sty, 2011
FOTOGRAFIA LUDZI Lipiec-Grudzień 2010
Autor Wiadomość
Czesiu32 
Rozmowny
ale, Artysta



Posty: 298
Skąd: Nasz kraj
Wysłany: Nie 26 Gru, 2010   

lancer @

Fajnie wygląda ten portret. Składa się na to pogodna twarz. Podoba mi się też rozjaśnienie tła wokół głowy. Poprawia rozgraniczenie od tego tła ciemnych włosów.

lupo57 napisał/a:
Czesiu32 napisał/a:
No tak! Wszystko jasne. Forumowy przemyt treści. Jesteś zawodowcem w tej branży. Mi się to nie udało. :lol:
Moje dzieła przemawiają z kolei do analfabetów, którzy nie znają pisma. :lol:
Coś w nich jest, skoro są powodem do zarejestrowania się na to forum. Mają jakąś siłę lobbingu.


Czesiu jak się nie znasz to nie interpretuj obrazów a jeśli już to robisz to proponuję powrót do szkoły, czyli 4 klasa podstawówki się kłania i opis obrazu/dzieła sztuki

Swoją interpretacją wprowadzasz w błąd osoby które chcą się uczyć i coś wynieść z oglądanych prac

Ja się znam na odbiorze zdjęć z pkt widzenia odbiorcy fotograficznego przekazu, jako uczestnik forum.
lupo57! Czy jesteś też uczestnikiem forum?
Jeśli masz świadectwo zawodowego krytyka sztuki, to gdzie ono jest do wglądu?

kasiakaaz napisał/a:
Czesiu32 napisał/a:
Coś w nich jest, skoro są powodem do zarejestrowania się na to forum. Mają jakąś siłę lobbingu.

Czesiu32, chyba przeceniasz swoje "dzieła", a nie doceniasz intelektu większości Forumowiczów, również tych nowozarejestrowanych (a w każdym razie ich poczucia humoru...) :twisted: Oglądałeś galerię user'a Konrad Ciok?
A co do zdjęcia 353 - jeśli rozpatruje się jego wartość sentymentalną, jakieś odzwieciedlenie tamtych czasów, to na moment można na nim zawiesić oko, ale...
Właśnie, jest jakieś ale - nie wiem czy mam bardziej zwrócić uwagę na krzywe drzwi w tle, czy na jakąś szafkę wystającą z prawej strony, czy też na samą twisterkę... Ot, taki pstryk podczas jakiejś imprezy...


kasiakaaz! A czy nie pomyślałaś, że ja też mogę mieć poczucie humoru, i ripostę na humor pisma obrazkowego?

Po prostu oglądając 353 - Twisterkę, zwracasz uwagę na wszystko. Na szafkę i na wyłącznik ścienny, który celowo zostawiłem, a nie wymazywałem przy dopracowywaniu reprodukcji, bo takich dzisiaj nie ma na ścianach.

A co do drzwi, to akurat zdjęcie było poziomowane co do dolnej krawędzi drzwi, bo pochylenie zaś obu pionowych krawędzi na drzwiach musi być, bo aparat 6x6 był lekko nachylony w dół.

baracuda napisał/a:
...
Czesiu32 napisał/a:
są powodem do zarejestrowania się na to forum.

Niby kogo , nas wszystkich czy Twoich znajomych i rodziny :lol:


Chyba wiesz? Chodziło mi o tego zawodowca Konrada Cioka.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Pomogła: 15 razy
Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Nie 26 Gru, 2010   

Czesiu32 napisał/a:
kasiakaaz! A czy nie pomyślałaś, że ja też mogę mieć poczucie humoru, i ripostę na humor pisma obrazkowego?

Nie, jakoś nie pomyślałam. :twisted:

lancer, 355 - podoba mi się. Sposób ustawienia modelki i jej oświetlenie, przypomina mi fotografie portretowe z lat 20/30 - tych (tak jakoś mi się skojarzyło). Podpis/logo rzeczywiście dość mocno przyciąga wzrok... :wink:

P.S. Oberwie Ci się za brak numeracji zdjęcia.

baracuda, na 354 trochę za mało tych ludziów widać... :wink:
 
 
baracuda 
Entuzjasta
kotletów.



Pomógł: 5 razy
Posty: 669
Skąd: Silesia
Wysłany: Nie 26 Gru, 2010   

kasiakaaz napisał/a:
baracuda, na 354 trochę za mało tych ludziów widać... :wink:


no tak , ale to był pierwszy wypad z 500 plus kit ,
raczej jak bym wlazł bliżej na pomost to mógłbym
w papę zarobić :razz: tak fajnie się wylegiwały jak kotki
w słońcu więc musiałem strzelić , a druga sprawa zgoda
na publikacje wizerunku :wink:
 
 
masza 
Optyczny



Posty: 1399
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 26 Gru, 2010   

lancer, 355 bardzo ładne.
Muzyka, która włos rozwiewa :)
baracuda, podglądaczu! :wink: Kotki na słońcu (354) pewnie prezentują się bardziej wyraziście w Twojej pamięci niż na zdjęciu :)
 
 
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Pomogła: 15 razy
Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Nie 26 Gru, 2010   

masza napisał/a:
Kotki na słońcu (354) pewnie prezentują się bardziej wyraziście w Twojej pamięci niż na zdjęciu

:mrgreen: :mrgreen:
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Gru, 2010   

baracuda napisał/a:
tak fajnie się wylegiwały jak kotki
w słońcu więc musiałem strzelić

Też mi się tak skojarzyło, fajnie złapane. Nie podoba mi się tylko ten łańcuch odcinający żuchwę od reszt twarzy ;) . Gdybyś kucnął lub podniósł aparat byłoby ładniej...
Że kotki z daleka, to mi nie przeszkadza.
 
 
baracuda 
Entuzjasta
kotletów.



Pomógł: 5 razy
Posty: 669
Skąd: Silesia
Wysłany: Nie 26 Gru, 2010   

TS napisał/a:
Gdybyś kucnął lub podniósł aparat byłoby ładniej...


mam jeszcze jedno ujecie , z drugiej strony ,
aleeee , jak to kotki , coś wyczuły i starsza
jako przywódca stada popatrzała w moim kierunku
raczej nie zbyt przyjaźnie :mrgreen:
więc oddaliłem się dostojnym krokiem na
bezpieczną odległość :lol:
A ten cholerny łańcuch , no fakt , nie pomyślałem
że "wlezie" :razz:
Ostatnio zmieniony przez baracuda Nie 26 Gru, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 27 Gru, 2010   

354 - nie przemawia do mnie ani kadr, ani temat.
355 - światło ok (chociaż podwójny blik może drażnić), nie jestem przekonany, do kadru, a zwłaszcza do perspektywy. Poprawiłeś bardzo jakość, w porównaniu z tym, co pokazywałeś kiedyś, zapomniałeś tylko przekonwertować do sRGB... Co do logo - w takim dyskretnym wydaniu mi się akurat podoba.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 27 Gru, 2010   

Panie i Panowie opanujmy emocje, każde osobiste wycieczki w postach będą niestety musiały być karane. Oceniamy zdjęcia, nie autorów :!:
 
 
lancer 
Rozmowny



Posty: 271
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 27 Gru, 2010   

jaad75, perspektywa nieciekawa bo na szerokim kącie fotka robiona. Wszystko robiłem w domowym studio na szybko rozłożonym, więc warunki były średnie ;) I tak musiałem skraplaczem zmniejszyć brodę i kilka innych rzeczy.
Co do logotypu to też uważam, że odciąga uwagę no ale takie prawa panują w sieci. Wszystko zależy od tego gdzie prace prezentujemy. Na papier nigdy nie puszczam logotypu.
Mnie jedyne co się w tej fotce nie podoba to to że nie wszystkie włosy zmieściły się w ostrości. Konturówka też mogła nieco bardziej włosy skontrastować... No ale cóż na wystawę to nie idzie :wink:
dzięki za opinie w tym tygodniu odwiedzam studio to jak będę pamiętał podrzucę efekty
 
 
Czesiu32 
Rozmowny
ale, Artysta



Posty: 298
Skąd: Nasz kraj
Wysłany: Czw 30 Gru, 2010   

356. - Szaliczki na pętelkę

 
 
Kocur 
Maniak



Pomógł: 15 razy
Posty: 995
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Czw 30 Gru, 2010   


Neverending story...
MSPANC :P
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Czw 30 Gru, 2010   

357. Trzy razy parzyscie
 
 
PiotrOs 
Bywalec



Posty: 177
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 30 Gru, 2010   

357: Cztery...nie policzyles drzwi :wink:
Ciekawe zestawienie, podoba mi sie.
 
 
panmarecq 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 331
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw 30 Gru, 2010   

Usjwo Nie mogłeś wcześniej tego wstawić oddzielnie :wink: ?

Bardzo dobre zdjęcia :) !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 15