Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia nocne :(
Autor Wiadomość
jaro07 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pią 07 Mar, 2008   Zdjęcia nocne :(

Co zrobić żeby na zdjęciu robionym w nocy nie było szumów albo żeby było ich mniej nie mam świetnego aparatu ale uważam że powinno się to dać jakoś ustawiać czy coś zmienić może trzeba w ustawieniach co by nie było jestem amatorem fotografii i chciał bym się powoli uczyć co i jak i nie wiem przy jakich ustawieniach robić zdjęcia w nocy :(
Tu podaje link do przykładowego zdjęcia są to moje pierwsze zdjęcia nocne i jestem załamany:( A jeszcze dodam że mój aparat to LUMIX FZ-18 jeżeli ma to jakieś znaczenie... Sorki że tak o wszystko pytam ale po prostu dopiero zaczynam przygodę z fotografią..
http://www.fotosik.pl/pok...ef75f28f54.html
Jeśli znajdzie się jakiś cierpliwy człowiek i mi coś doradzi będę bardzo wdzięczny!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Pią 07 Mar, 2008   

jaro07, witam kolegę ze Szczecina :-)
Nie strach tam chodzić po nocy z aparatem?

Jeśli masz statyw, możesz spróbować ustawić mniejszą czułość ISO i wydłużyć czas naświetlania. Sądzę, że będzie to wyglądało nieco lepiej.
W jakim trybie robisz zdjęcia?
 
 
jaro07 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pią 07 Mar, 2008   

Jaki to jest tryb to ja nie wiem :-) na kółku aparatu to jest literka "P", nie znam sie narazie... nie no statywu jeszcze nie mam bo aparat mam dopiero z dwa tygodnie... a dopiero dzisiaj z nim z domu wyszedłem bo sam wiesz jaka pogoda jest w naszym pięknym mieście :) No miło że ktoś ze szczecina :) a czy strach też mi tak mówili :) ale poszedłem zrobiłem pare zdjęć i się zmyłem ale mało ludzi było to sie aż tak nie bałem... ale racja bezpiecznie to tam nie jest. A masz może jakieś fajne miejsca w sz-nie do robienia fotek opatentowane? :)
Dzięki za pomoc :)
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Pią 07 Mar, 2008   

jaro07, niestety fotografią miejską się nie interesuję, ale znam jedno miejsce, w które wybieram się od dawna i nigdy nie mogę się zebrać. Jest taka ulica na Warszewie, Duńska się nazywa jeśli dobrze pamiętam. Mocno odsłonięta, szeroka, stromo wchodzi na wysoki pagórek. Widać stamtąd genialną panoramę miasta.

Jak w P to ok, wejdź w menu i znajdź ustawienia czułości ISO. Ustaw ją na najmniejszą możliwą wartość i postaraj się ustabilizować aparat. Położyć go na czymś, a przynajmniej solidnie oprzeć. Powinno mniej szumieć.
 
 
Amadeus 
Początkujący
Początki nałogu



Pomógł: 1 raz
Posty: 38
Skąd: Krosno
Wysłany: Nie 09 Mar, 2008   

Witam, według mnie "P" nie jest najlepszym pomysłem na robienie nocnych zdjęć!Koniecznie musisz mieć statyw albo coś na czym położysz aparat, warunek konieczny.Aparat ustawiasz na magiczną literke "M", iso jak najniższe, przysłona f8, czas 15s! Chyba dobre parametry wyjściowe Ci podałem. Jak masz możliwość to ustaw aparat aby nie odszumiał przy długich ekspozycjach i zapisuj zdjęcia w formacie RAW.Odszumianiem zajmiesz się podczas obróbki komputerowej.Pozdrawiam i życzę udanych fotek.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Nie 09 Mar, 2008   

Amadeus, czy dobre parametry wyjściowe to zależy od światła. Najprościej w P, o ile ustawisz odpowiednią czułość. GO i tak jest bardzo duża, aparat powinien pewnie otworzyć przysłonę i wydłużyć czas.

jaro07, spróbuj może trybu Av. Możesz tam ustawić przysłonę, a aparat sam dobierze odpowiedni czas naświetlania. Na początek ustaw F/2.8. Na szerokim kącie, przy tym obiektywie nie powinno się to odbić na głębi ostrości. Pamiętaj o ustawieniu czułości na minimalną wartość i ustabilizowaniu aparatu, najlepiej na statywie.
Jeśli zdjęcie wyjdzie za ciemne/za jasne, sprawdź jaki czas ustawił aparat (poklikasz przyciskiem display i w większości konfiguracji powinieneś mieć dane o ekspozycji). Jeśli aparat ma kompensację ekspozycji, możesz się nią posłużyć (poczytaj dokładniej w instrukcji czy masz tą funkcję i jak ją włączyć).
Możesz też w takim wypadku przejść do trybu M, ustawić F/2.8 i minimalne ISO, a także czas naświetlania odpowiednio krótszy lub dłuższy od poprzedniego, w zależności od uzyskanego efektu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 10 Mar, 2008   

Jeśli aparat dobrze ustabilizowany, a czas naświetlania nie jest jakiś ekstremalnie długi to czasem warto przymknąć przysłonę do wartości przy której obiektyw daje większą rozdzielczość (zwykle f/8 lub f/5.6), może wyjść lepsza ogólna ostrość/jakość zdjęcia, niż przy maksymalnie otwartej dziurze i krótszym czasie. No chyba, że twój aparat mocno szumi, to wtedy może się nie opłacić. Warto poeksperymentować i zrobić kilka wariantów jednego ujęcia. Potem już niedaleka droga do ujęć HDR.
 
 
Arucard 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Wto 11 Mar, 2008   

Hmmm slyszalem ze w Canon A720IS nie mozna ustawiac RAW, czy to prawda bo chcialem go kupic? I jak to jest z tymi czasami naswietlenia bo chyba nie kazdy aparat ma predyspozycje do takich zdjec w nocy?
 
 
artavis 
Początkujący


Posty: 28
Skąd: PL - LODZ
Wysłany: Wto 18 Mar, 2008   

jesli aparat ma kolko a na nim TV to sygnal ze w nocy powinien fotke ladna miec mozliwosc zrobic. funkcja M ustawia wszystko manualnie i potrzeba w koompakcie na to zazwyczaj wiecej czasu ale zeczywiscie efekty moga byc najlepsze jesli ten czas masz (a miasto zazwyczaj sprzed kadru nie ucieka) warto sie nauczyc dla efektu ustawiania w tym trybie. sam na canonie g5 mordowalem kuleczko. jesli jednak szukasz szybkiego sposobu na robienie zdjec noca to sproboj jak zareaguje aparat na ustawieie go w trybie automatycznym pejzazu to te gory na pokretle moze sie okazac ze wybierze mozliwie optymalnie iso z czasem naswietlania i problem z glowy. powodzenia. pozdr.
 
 
Arucard 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Nie 23 Mar, 2008   

juz sie troche nauczylem w nocy robic :) smialo na 4 sek przyslona / iso 80 robie. Tylko trzeba miec statyw / miejsca do ustawienia aparatu, najmniejsze drgniecie i po zdjeciu. Zdjecia nawet ladne :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14