Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zmierzenie powiększenia lornetki
Autor Wiadomość
Pengz 
Początkujący


Posty: 42
Skąd: pl
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   Zmierzenie powiększenia lornetki

Mam dwie lornetki ''bazarowe'' jedną kolegi - 30x50 oraz kuzyna 7x50. Nawet tej samej firmy.. Kiedy przez nie patrzę powiększenie jest takie samo, ewentualnie minimalne różnice. I teraz pytanie - Jak mam się dowiedzieć jakie jest ich rzeczywiste powiększenie?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   

Pengz napisał/a:
Mam dwie lornetki ''bazarowe'' jedną kolegi - 30x50 oraz kuzyna 7x50. Nawet tej samej firmy.. Kiedy przez nie patrzę powiększenie jest takie samo, ewentualnie minimalne różnice.
Wątpię by Lornetka 30x50 miała powiększenie x30 przy 50 mm obiektywu,była by to totalna ciemnica i dziurka od klucza,najpewniej masz x7 razy .Wstaw zdjęcie to zobaczymy co to cuda.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   

Zmierz rozmiar źrenicy wyjściowej.

http://optyczne.pl/91-s%C...C5%9Bciowa.html
 
 
Dale 
Rozmowny


Pomógł: 22 razy
Posty: 327
Wysłany: Wto 08 Mar, 2011   

Dawid1984 napisał/a:
Wątpię by Lornetka 30x50 miała powiększenie x30 przy 50 mm obiektywu,była by to totalna ciemnica i dziurka od klucza...

Ależ są takie lornetki np:
Vixen Ascot 30x50 http://www.optyczne.pl/50...a_lornetki.html
Yukon NRB 30x50 http://main.yukonopticsgl...-nrb-30x50.html
 
 
Pengz 
Początkujący


Posty: 42
Skąd: pl
Wysłany: Sro 09 Mar, 2011   

Czyli jak mam to wszystko zmierzyć? Bo, eh, nie za bardzo rozumiem.
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 09 Mar, 2011   

Dale napisał/a:
Ależ są takie lornetki np:
Vixen Ascot 30x50 http://www.optyczne.pl/50...a_lornetki.html
Yukon NRB 30x50 http://main.yukonopticsgl...-nrb-30x50.html
Sa ale nie koniecznie ta jego ma akurat x30 szczerze wątpię,a patrzyłeś przez taka lornetkę w ogolę co podałeś w linkach?
Pengz napisał/a:
Czyli jak mam to wszystko zmierzyć?
Źrenice wyjściowa :Krążek światła tuz za okularem.
 
 
Guliwer 
Maniak



Pomógł: 76 razy
Posty: 781
Wysłany: Czw 10 Mar, 2011   

Pengz napisał/a:
Czyli jak mam to wszystko zmierzyć? Bo, eh, nie za bardzo rozumiem.


Powiekszenie można sprawdzić dzieląc średnicę obiektywu w mm przez żrenicę wyjściową, czyli takie białe kółko, które zobaczysz w okularze oddalonym od oka o kilkadziesiąt cm.
Np. obiektyw ma 50mm, źrenica wyjściowa 5mm. Powiększenie to 50mm:5mm=10x
 
 
Pengz 
Początkujący


Posty: 42
Skąd: pl
Wysłany: Pią 11 Mar, 2011   

Ok, udało mi się i wyszło, że lornetka ma siedmiokrotne powiększenie a nie jak pisze trzydziestokrotne. Z innych (nie)smacznych przekłamań, to mogę jeszcze powiedzieć, że na na obudowie widnieją wdzięczne liczby 100~38000M :E. Dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam.
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 11 Mar, 2011   

Czyli miałem jednak racje ze x7,
Pengz napisał/a:
że na na obudowie widnieją wdzięczne liczby 100~38000M
:shock:
Standard w tego typu sprzęcie.
 
 
madrax 
Bywalec


Posty: 130
Wysłany: Pią 11 Mar, 2011   

jasne Dawidzie zjadłeś wszystkie rozumy optyczne i przewidziałeś finał tego tematu.osobiście posiadam takiego yukona 30x50 tak tak,o dziwo trafił do mnie zza oceanu i co,jajco,na statywie sprawdza się doskonale w dzień,jak również na kraterach księżycowych
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 12 Mar, 2011   

madrax napisał/a:
jasne Dawidzie zjadłeś wszystkie rozumy optyczne
:?: Tzn
Cytat:
posiadam takiego yukona 30x50 tak tak,o dziwo trafił do mnie zza oceanu i co,jajco,na statywie sprawdza się doskonale w dzień,jak również na kraterach księżycowych
:mrgreen: powodzenia
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 12 Mar, 2011   

madrax, jesteś o krok od wywalenia Cię z forum. Przed chwilą wywaliłem dwa Twoje posty zawierające wulgaryzmy i obrażające innych użytkowników. Ten powyższy też ociera się o usunięcie.
Jak nie zbastujesz i nie zmienisz stylu pisania to się pożegnamy. Przeczytaj regulamin forum, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15