Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Tak a'propos rozszerzania horyzontów .......
Autor Wiadomość
noby 
Nowy


Posty: 11
Skąd: Skwierzyna
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2008   Tak a'propos rozszerzania horyzontów .......

Może najpierw się grzecznie przywitam bo witać się trzeba i wypada jeśli się jest zupełnie nowym w towarzystwie :)
No więc witam się grzecznie. Rodzice dali mi lat temu 34 na imię Krzysiek i od jakiegoś czasu zaczęła mnie interesować fotografia .
Żaden ze mnie artysta , żaden ze mnie fotograf ale lubię robić zdjęcia i to jest najważniejsze . Jak oglądam co niektóre prace w internecie to moich przy nich nawet gniotami nazwać nie można :D

Ale do rzeczy ....

Chciałbym bardzo rozszerzyć horyzonty a mianowicie zakupić coś zoomowego i szerokiego . Aparat jakim dysponuję to Canon 40d (od tygodnia) . Wcześniej 20 d - bardzo zacne body ale niestety po tym jak mój 8 miesięczny synek chwycił za pasek leżącego na regale aparatu i zrobił nim wielkie bummmm o ziemię muisałem go wymienić .
W grę wchodzą pewnie tylko 3 szkła (no chyba , że dodam coś pod pełną klatkę np. Sigma 12-24) a mianowicie
Sigma 10-20
Tokina 12-24
i Canon 10-22

Oczywiście wszystkie testy na optycznych czytałem i czytam dalej i mam lekki mętlik w głowie . Zawsze przemawiała do mnie marka Tokina ale szczerze mówiąc po przeczytaniu testu nieco wystraszyłem się tych "monstrualnych aberacji". Czy to jest rzeczywiście aż tak widoczne ? Czy robiąc zdjęcia do formatu powiedzmy a4 zauważę je na odbitce ? Dodam, że nie chce mi się bawić z każdym zdjęciem w PS-ie

Przemawia na pewno do mnie jej pancerna obudowa i jakość wykonania . No ale skoro jest nie za ciekawie optycznie to trochę się obawiam :/ Przecież nie będę kupował czołgu do rajdów.

Doradźcie mi proszę co wybrać . A może jakieś inne propozycję o których nie wiem bo żyję w nieświadomości ? Chodzi mi głównie o jakość zdjęć , komfort pracy , odwzorowanie kolorów i takie tam .....

Z góry dziękuję
Krzysiek
P.S. Na moje szczęście budżet nie jest problemem - jednak nie chciałbym przesadzić :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2008   

Skoro budżet nie jest problemem to Canon 10-22. Jest bardzo dobry optycznie i ma najlepszy zakres z tej trójki. Poza tym Canon z Canonem (plus USM) daje spokój odnośnie autofokusa.
 
 
noby 
Nowy


Posty: 11
Skąd: Skwierzyna
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2008   

Tak własnie myślałem ale potrzebowałem potwierdzenia :)

Bo czekanie na Tamrona 10-24 to trochę wróżenie z fusów ......
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2008   

Tym bardziej, że może być za miesiąc, a może być za rok...
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2008   

Też jestem ciekaw jak będzie z jego ceną i jakością... bo brakuje mi właśnie bardzo szerokiego szkła do 400D i tańsza alternatywa dla Canona przy niewielkiej różnicy w jakości świetnie by mi zrobiła :smile:
 
 
noby 
Nowy


Posty: 11
Skąd: Skwierzyna
Wysłany: Sob 05 Kwi, 2008   

Dokładnie Arku . Może być za miesiąc , może być za rok i za miesiąc lub za rok może okazać się, że jest niewiele lepszy od swojego starszego brata .
Bedzie przykro jak się okaże, że jest gorszy .... :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14