Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Adapter Canon EOS / M42
Autor Wiadomość
gladius
Nowy


Posty: 3
Skąd: Beskid Niski
Wysłany: Nie 18 Mar, 2007   Adapter Canon EOS / M42

redukcja Canon EOS / M42x1 z potwierdzeniem ostrości

Co jest warta ta redukcje? Na Canonie 350D ciężko ustawić ostrość wizualnie z powodu małego pola wizjera i zdażają się duże błędy. Czy występują błędy ustawiając ostrość na tej redukcji a jeżeli tak to jakie?
Ostatnio zmieniony przez komor Pią 27 Wrz, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 02 Wrz, 2007   Kupiłem Dandelion EOS/M42.

Zastanawiałem sie nad rozwiązaniem problemu ostrzenia M42 w dziurce 400D. W grę wchodził dandelion lub matówka z klinem optycznym. Po rozpatrzeniu za i przeciw nabyłem dandelion v. 3.1. Sprawdzałem ze szkłami 58/2, 135/3.5 i 200/4. Nie występują problemy typu BF/FF, ostrość w punkt. Zasadniczo jestem zadowolony. Komfort użycia szkieł poprawił się zdecydowanie.
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Wrz, 2007   

A co to jest Dandelion ?
Czy to ta przejściówka z chipem do potwierdzania ostrości ?
Gdzie kupiłeś ?
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 02 Wrz, 2007   

Arv napisał/a:
A co to jest Dandelion ?
Czy to ta przejściówka z chipem do potwierdzania ostrości ?
Gdzie kupiłeś ?


Dokładnie to jest właśnie przejściówka z chipem. Namiar podam na priva.
 
 
vdr 
Bywalec



Posty: 149
Skąd: Warszawa, Mokotów
Wysłany: Pon 07 Kwi, 2008   adapter M42 z potwierdzeniem ostrości

jako że lada dzień przyjdzie do mnie upragniony EOS 40D, a na bogatą szklarnię mnie w tej chwili nie stać, zamierzam zaprząc do roboty manualne obiektywy Zeissa i Pentacona od mojej starej Praktiki.

w tym celu kupuję adapter M42 - i tu pytanie - czy warto kupić taki z potwierdzeniem ostrości?
http://www.allegro.pl/ite..._w_wa_lodz.html
http://www.allegro.pl/sho...Fa%3E%3C%2Fi%3E
Ostatnio zmieniony przez vdr Pon 07 Kwi, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pon 07 Kwi, 2008   

dandelion jest znany i lubiany i chwalony - moim zdaniem się opłaca :)
 
 
Dingo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 103
Skąd: Silesia
Wysłany: Wto 08 Kwi, 2008   

Warto brać ten z potwierdzeniem ostrości.

Zwróć jednak uwagę na jakość wykonania - wśród obu typów adapterów M42 zdarzają zarówno bardzo precyzyjnie wykonane, ale i takie, które chyba były klepane na kowadle ;)
 
 
vdr 
Bywalec



Posty: 149
Skąd: Warszawa, Mokotów
Wysłany: Wto 08 Kwi, 2008   

Dingo napisał/a:
Warto brać ten z potwierdzeniem ostrości.

Zwróć jednak uwagę na jakość wykonania - wśród obu typów adapterów M42 zdarzają zarówno bardzo precyzyjnie wykonane, ale i takie, które chyba były klepane na kowadle ;)


hmm, po zdjęciach na allegro trudno ocenić jakość - jak byś miał namiary na jakiś porządny to daj ;-)
 
 
Dingo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 103
Skąd: Silesia
Wysłany: Wto 08 Kwi, 2008   

Zamiast na Allegro.pl możesz kupić od razu u producenta: http://www.raysfoto.pl/

Sprawdzone, dobrej jakości.
 
 
vdr 
Bywalec



Posty: 149
Skąd: Warszawa, Mokotów
Wysłany: Wto 08 Kwi, 2008   

Dingo napisał/a:
Zamiast na Allegro.pl możesz kupić od razu u producenta: http://www.raysfoto.pl/

Sprawdzone, dobrej jakości.


hmm, nie widzę u nich adapterów z chipem...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Kwi, 2008   

Dandeliona ma Remol71 z naszego forum. Z tego co widać z jego postów chwali sobie. Choć on ma 400D, a tam wizjer jest dużo groszy niż w 40D. W dobrym wizjerze często wprawa fotografa da lepsze efekty niż
dandelion.
 
 
Dingo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 103
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 09 Kwi, 2008   

vdr, całkiem niedawno (bodajże w styczniu 2008 r.) kumpel kupował u nich adapter z potwierdzeniem ostrości do Pentaksa K10D - może zadzwoń do nich albo napisz maila z pytaniem czy mają do Canona 40D
 
 
marekf
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Maj, 2008   Adapter EOS/M42

Jak w temacie
Czy ktoś posiada taki adapter i może powiedzieć gdzie go kupił ?? kupiłem już 2 adaptery eos/m42 ale strasznie strasznie ciężko chodzą, nie źle ująłem jak się wkręci taki adapter to bez serwisu nie da się go wykręcić ;)

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie odpowiedzi
Ostatnio zmieniony przez komor Nie 15 Sie, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 14 Maj, 2008   

Nie ma czegoś takiego jak adapter EOS 40D/ M42, jest po prostu EOS/M42.
Aadapter takowy kupiłem w zwykłym sklepie foto jakich pełno. Jeżeli jesteś z Łodzi to podam adres. Ten sklep nie wysyła niczego przez internet.
 
 
marekf
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

aj wiem że nie ma czegoś takiego jak eos 40D /m42 ale szukam kogoś kto ma canona 40d i taki adapter (eos/m42) i dobrze mu chodzi!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17