Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 04 Kwi, 2008
Canon Powershot S5 IS czy G9?
Autor Wiadomość
P3t3r 
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008   Canon Powershot S5 IS czy G9?

Witam,
Już ostatecznie decyduje się na aparat kompaktowy. Doradziliście mi Canona Powershota S5 IS oraz G9. Naprawdę nie wiem co wybrać, ponieważ:
Będę robił tylko w JPEGach a g9 trochę przesyca (zdjęcia wydają mi się takie aż zbyt szoczyste :) )i zbyt mocno wyostrza, takie mam wrażenie.
S5 ma większe szumy od G9 ale ładniejsze kolory (bardziej naturalne).
S5 ma większą matrycę - 1/2.5 cala CDD a G9 - 1/1.7 cala CCD. Czy jest to ważna różnica?

Już naprawdę nie wiem, może mi się wydaje tylko że zdjęcia z G9 są zbyt kolorwe. Bardzo sugeruje się opinią z testu [w której jest napisane że JPEGi zbyt mocno wyostrza ](podświadomie! niestety) i widze przesycone kolory.

2 podstawowe pytania:
Czy zbyt mocne wyostrzanie ma coś do kolorów na zdjęciu ? Jeśli nie to w czym przeszkadza?
Czy różnica w wielkościach ma jakieś znaczenie?

Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008   

Co do matrycy to większą ma G9. Co do budowy to dużo solidniej zbudowany jest G9. Odnośnie kolorków to można to sobie regulpwać. Ostrość też można w G9 wyregulować...
Skup się raczej na wymiarach czy zakresie ogniskowych. Lepszą jakość wyciągniesz z G9, ale wtedy RAW-y bardzo się przydadzą.
 
 
Dingo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 103
Skąd: Silesia
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008   

P3t3r, ja też z tych dwóch modeli radzę Ci raczej G9.
Atuty wymieniłem w poprzednim wątku ;)

A ostrość i kolor potraktuj jako dwa niezależne parametry, które w razie potrzeby możesz sam modyfikować - albo już na poziomie aparatu (ustawienia w menu), albo w pliku wynikowym (RAW!). Oczywiście z tych dwóch opcji zdecydowanie polecam tę drugą (czyli neutralne ustawienia aparatu i praca na RAWach).
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008   

Jeśli już wybrałeś te dwa aparaty, bo jak sprawdziłem, to Twoja decyzja, to sprostuję drobiazg, matryce większa ma G9, wielkości matryc, masz tu: http://www.fotoporadnik.pl/rozmiary-matryc-en.html

Tak jak pisałem wcześniej należy patrzeć nie tylko na rozmiar matrycy, ale i ilość pikseli na niej. Matryca może być większa, ale i mieć więcej pikseli, co koniec końców wyjdzie na to samo.
Faktyczne G9 mniej szumi, ale przy tej liczbie pikseli to podobno sprawa oprogramowania i mocniejszego odszumiania. Jeśli chodzi o barwy, nasycenie, wyostrzenie, to od takich spraw pomocne są programy graficzne. Możesz w nich bardzo wiele spraw zmienić według własnego pomysłu. Jest taka firma z „szopy”, która ma dobre programy do obróbki zdjęć. :wink:
 
 
P3t3r 
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Wto 08 Kwi, 2008   

Witam!
Kupiłem już Powershota G9 w sklepie internetowym, ale mama zaczyna coś mówić, że znjomy jej powiedział, że w G6 i 7 były problemy, był zły stosunek matrycy do pikseli (za mała matryca, za dużo pikseli). Co myślicie o tym stosunku w G9? Może to nieść za sobą jakieś konsekwencje?
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sro 09 Kwi, 2008   

może nieść za sobą szumy :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 09 Kwi, 2008   

G9 ma makabryczne szumy na wysokich ISO, ale w tej klasie zaawansowanych aparatów kompaktowych i tak nie ma konkurencji.
 
 
P3t3r 
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Sro 09 Kwi, 2008   

czyli innych konsekwencji nie powinno być?
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Kwi, 2008   

Teraz jak już go masz, to czego by nie miał to i tak musisz się z tym pogodzić. Jako ciekawostkę możesz sobie obejrzeć zdjęcia z Canonów G9 i 5IS oraz Panasonica FZ-18 przy różnych ISO.
Canon G9 http://www.digitalcamerai...Performance.htm
Canon S 5 IS http://www.digitalcamerai...Performance.htm
Panasonic FZ-18 http://www.digitalcamerai...Performance.htm
Inne „efekty specjalne” jakie daje G9 to aberracje, których przykład pokazałem na tym forum w temacie „Test Canona G9”. Powód? Canon w kompaktach ma gorszej jakości obiektywy od obiektywów Leica montowanych w Panasonicach. Lepsze zdjęcia od G9 robi kilka kieszonkowców Fuji np. Fuji F50fd, F100fd nie wspominając o ich poprzedniku F31fd. Te kompakty nie miały „wodotrysków”, RAWu, ale robią bardzo dobrej jakości zdjęcia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16