Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Starą lornetkę na nową
Autor Wiadomość
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

KOWAL, RB ma racje, to jest troche wybor czy mniej dobrego, czy wiecej kiepskiego pola. Ja jestem za polem widzenia, zeby jednak latwiej trafiac w ptaki.

Jesli piszesz o wodzie, to jednak 10x. Na dlugie dystanse wiecej widac i nawet roznica miedzy 12 a 10 bedzie zauwazalna jesli ptak daleko a swiatlo dobre, Dudi ma moim zdaniem racje. Problem stabilnosci mozna rozwiazac uzywajac kolan do podporki i ewentualnie posilkowac sie deseczka podporkowa typu skandynawskiego.
Konkretnie to wybor jest i tak trudny.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

Dawid1984 napisał/a:
Dobrze prawisz i faktycznie miedzy x8 a x10 różnica jest minimalna.


No właśnie nie jest. Różnice są zasadnicze, zarówno w polu widzenia jak i powiększeniu.
Ale to kwestia gustu pewnie.
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

Arek napisał/a:
No właśnie nie jest. Różnice są zasadnicze, zarówno w polu widzenia jak i powiększeniu.
Ale to kwestia gustu pewnie.
Do pola widzenia to i się zgodzę,jednak co do powiększenia różnica jest jak dla mnie minimalna,ostatnio nawet miałem okazje porównać swoja 8 do 10 i różnicy strasznej nie było.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

Arek napisał/a:

No właśnie nie jest. Różnice są zasadnicze, zarówno w polu widzenia jak i powiększeniu.
Ale to kwestia gustu pewnie.


Moim zdaniem róznica w powiększeniu do zastosowań przyrodniczych jest (jeśli chodzi o uzytecznośc) marginalna. Po prostu na bliskie odległości 10 czy 8 pozwoli na zobaczenie praktycznie tego samego (szczegóły upierzenia itp.). Na dłuższych dystansach 10 i 8 jest równie 'bezuzyteczna' (tzn. jest urządzeniem do przeglądania co tam biega czy lata ale nawet namiastką lunety żadna z nich nie będzie i tak). Na otwartej przestrzeni powiększenie x10 to za mało. Z bliska pole jest istotniejsze. Dlatego nie lubię dziesiątek :-) Ale kazdy ma swoje 'lubienie' :-)
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

Lornetkę kupuje się z określonym przeznaczeniem. Jeśli ktoś lubi zerknąć na przelatujące samoloty wtedy absolutne minimum to 10x. Księżyc też lepiej ogląda się przy powiększeniach 10x lub 12x aniżeli 8x. Analizowanie szczegółów architektonicznych - podobnie.
Co kto potrzebuje.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

Abs napisał/a:
Lornetkę kupuje się z określonym przeznaczeniem. Jeśli ktoś lubi zerknąć na przelatujące samoloty wtedy absolutne minimum to 10x.


oj tam... mam oba powiekszenia (8 i 10) i zaprawdę powiadam Ci, że akurat jeśli chodzi o przelatujące samoloty (znaczy rejsowe na 8-10 km) to 10 takie samo wielkie ....no widać jak 8-ką :-) Silniki policzysz jednym i drugim, kolory zobaczysz jednym i drugim. I finito. I po prawdzie to obie się po prostu do spottingu nie nadają.
 
 
Dawid1984 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 620
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

RB napisał/a:
oj tam... mam oba powiekszenia (8 i 10)
Również posiadam oba powieszenia i w zupełności się zgadzam z RB.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

A ja tam swoje - ósemką z dużym trudem rozpoznaje znajome mi linie lotnicze a dziesiątką bez większego wysiłku. Zaznaczam, że mówię o znanych mi liniach (ubarwieniu, oznaczeniach). Dla mnie ten skok powiększenia jest istotny. Dobra dziesiątka pozwala mi identyfikować (z trudem) nowe linie - przy ósemce nie ma mowy.
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Wto 10 Maj, 2011   

Ja kiedys nad morzem doswiadczylem takiego cudu, ze moja lornetka zoom 8-20x50 umozliwiala rozpoznawanie ptakow z podporki podczas gdy pentax 12x50 juz nie. Oczywiscie obraz byl o wiele lepszy w Pentaksie. Tym niemniej w sloneczny dzien i z podporki na duze odleglosci dala rade.
 
 
KOWAL 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Witam Wszystkich:) Zdecydowałem się jednak na Olympus 8x42 EXPS I,ciężko było wybrać... nie wziąłem Nikona EX 8x40,bo w moim odczuciu jest jednak cięży od Oli. a jednak bede go w plener zabierał i gonił po krzakach, lasach itd... także waga według mnie w tej sytuacji ma znaczenie. Mam teraz mały dylemat,potrzebuje kupić lornetkę dla brata na prezent.Modele; 1)Delta Optical Entry 8x40, 2)Nikon ACTION VII 8x40 CF, 3)Olympus 8x40 DPS I i pomóżcie w wyborze,wiem...wiem...,że warto i należało by dołożyć i wziąść EX lub EXPS I,lecz szarpnął mnie po kieszeni Oli. i więcej kasy nie mam zamiaru na prezent przeznaczyć. Lornetke bedzie używana głównie w terenie(krajobrazy,sarny,ptaszki itd...) Jak zwykle,wierze,żę pomożecie i czekam na odpowiedzi... Nikona VII i Oli DPS I miałem okazje poznać i przeglądać,nie znam tylko Delty Entry(nie miałem w ręku,nie widziałem) a dużo osób poleca tą serie,tylko jak Entry ma się do powyższych modeli? Pozdrówka...:)
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Napisz o wrażeniach z użytkowania Olympusa 8x42. Jeśli idzie o kolejny wybór - ja ustawiłbym ranking następująco: 1. Nikon 2. Olympus 3. Delta. Olympus DPS ma solidną budowę a dla wielu, zwłaszcza mniej doświadczonych obserwatorów, obraz z tej lornetki nie będzie się kluczowo różnił od Twojej. Moim zdaniem Nikon daje obrazy nieco lepsze. Zresztą miałeś obie w rękach i pewnie także masz opinię w temacie.
 
 
KOWAL 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

dzięki Abs:) jak tylko sprzęcik dotrze i pomykam kilka dni po wsi... to napisze jak Oli sie sprawuje... Jeśli chodzi o drugi temat,to mam inne zdanie,bo mam wrażenie,że Oli DPS ma lepszy obraz niż Nikon VII, choć z pewnością i tu będziemy zgodni,że Nikon jest o niebo lepiej wykonany i przyjemniej sie go trzyma w rękach od DPSa.Szkoda,że nie jest mi dane poznać Entre DO,lecz wierze koledze na słowo i wybiore coś miedzy VII a DPS. Jak byście mieli jeszcze jakieś pomysły lub sugestie to piszcie śmiało i pomóżcie bezradnemu.Narka...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14