Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Obiektyw do Sony a350- Sigma 17-70 czy Tamron 17-50
Autor Wiadomość
Tomek K. 
Nowy
Tomek


Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 09 Kwi, 2008   Obiektyw do Sony a350- Sigma 17-70 czy Tamron 17-50

Witam

Właśnie przymierzam się do kupna nowego Sony a350. Mając na uwadze komentarze dot. kitowego obiektywu Sony, mam zamiar od razu zakupić fajny "docelowy" obiektyw. Z wpisów zamieszczonych na forum wiem, że trwa walka pomiędzy Sigmą 17-70 oraz Tamronem 17-50. Sam skłaniam się do zakupu a350 body + Tamron 17-50. Co o tym myślicie? Czy moglibyście dać znać, czy waszym zdaniem takie połączenie pozwoli stworzyć satysfakcjonujący zestaw dla amatora z "aspiracjami"?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Tomek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Sro 09 Kwi, 2008   

Jaja sobie robisz? Takich dyskusji bylo na peczki, a tobie sie szukac nie chce.
Tak przy okazji - obydwa szkla sa fajne, tylko aparat do du.y. Ot, gniot dla szpanerow :razz:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

Temat tych obiektywow byl walkowany do bolu. Przeczytaj test i sie zastanow co wolisz. Przejrzyj tez forum.
 
 
Tomek K. 
Nowy
Tomek


Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

Witam

Rozpoczynając temat nie chodziło mi o porównanie obydwu obiektywów czy też wyszukanie ich plusów i minusów - te są dobrze znane (chciało mi się je wyszukać i zdecydowałem się wstępnie na Tamrona). Zastanawiałem się raczej na tym, który z tych obiektywów będzie lepiej pasował do Sony a350 i czy nie ma przeciwskazań do takiej konfiguracji. Jeżeli chodzi o jakość aparatu, to zdaję sobie sprawę, że nie jest to pewnie szczyt marzeń, jednak ma swoje plusy tj. LV, co umożliwi robienie zdjęć mojej małżonce, która nosi okulary i przez wizjer nic nie widzi.

Jeżeli ktoś miał okazję łączyć Sony a350 z którymś z przedmiotowych obiektywów - to proszę o wskazówkę.

Pzdr,
Tomek

[ Dodano: Czw 10 Kwi, 2008 ]
P_M_

Jeszcze jedno - zastanawiam się skad u Ciebie tak kategoryczna ocena tego aparatu - czy miałeś okazję go przetestować? Czy tylko wychodzisz z założenie, że to co ma znaczek Sony musi być do d ... Mój kumpel ma Sony a100 z obiektywem Sigmy i sobie chwali.

Tomek
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

Tomku, tutaj nie moze byc zadnych przeciwwskazan. Przy kupnie radzilbym tylko sprawdzic czy nie ma BF/FF. Co prawda A350 to nie Canon, zeby Sigmy ostrzyly jak chca, ale moze tak byc.
 
 
Tomek K. 
Nowy
Tomek


Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

Dzięki MC.

Wiem, że to miejsce na dyskusję o obiektywach, a nie aparatach, ale mam jeszcze pytanie - czy słyszałeś coś może o a350? Głosy na forach są różne - jedni chwalą inni wprost przeciwnie. Aparat ten będzie moja pierwszą lustrzanką, więc nie chciałbym się zawieźć na wstępie.

Tomek
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

A dlaczego nie A300? Ma wszystko to co A350, a jest od niego szybszy, ma sprawdzoną matrycę 10 MPix o znanej (dobrej) jakości. Na wyższych czułościach da lepszą jakość obrazu niż A350, a podejrzewam, że i na niższych niczym mu nie ustąpi. Podsumowując w A300 będziesz miał taką samą lub nawet lepszą jakość obrazu, wszystkie gadżety z A350 (w tym LV i uchylany LCD), szybszy tryb seryjny, a zdjęcia będą zajmować mniej miejsca na karcie i dysku...
 
 
Tomek K. 
Nowy
Tomek


Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

W sumie może i racja. Rzeczywiście matryca 10 MPix zbierała dosyć dobre opinie.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

Ja tej A300 na oczy nie widzialem (jeszcze). Co innego A350. Bawilem sie tym chwile w FJ. A700 bym na nia nie zamienil, ale robi przyzwoite wrazenie. Szkoda, ze nie dali CMOSa.
A300 powinna starczyc, bo chyba roznia sie tylko matryca.
 
 
Tomek K. 
Nowy
Tomek


Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

Jak na amatora, A300 (chybą, że nie wytrzymam i wcześniej kupię A350) z Tamronem 17-50 mm powinna wystarczyć. Mam nadzieję, że taki zestaw da satysfakcjonujący rezultat.
Dzięki za pomoc.
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

Zostan raczej przy mniejszej ilosci megapixeli. To ci moze wyjsc tylko na dobre.
14MPix to wabik na szpanerow i wcale nie chodzi o amatorstwo, tylko o czyjs zdrowy rozsadek. Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 15