Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Samsung NX5/10, a Lumix G1 lub podobny?
Autor Wiadomość
mrawi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 420
Wysłany: Czw 02 Cze, 2011   

jannik napisał/a:
mrawi napisał/a:

Porównaj tutaj
http://imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM


niestety nie ma na tej stronce Lumixa G1 (bo już wypadł z obiegu .. chyba), ale wierzę na słowo ;)

Jak nie ma jak jest. Zaznacz all na górze i na pewno będzie.
"Display Current | All Cameras"
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jannik 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 281
Wysłany: Pią 03 Cze, 2011   

W teście Fotopolis napisano:

Samsung NX10 pod względem jakości zdjęć oferuje przyzwoite rezultaty jednak nie rewelacyjne. W porównaniu z aparatami kompaktowymi jest dużo lepiej jednak w bezpośredniej konfrontacji z konkurencję Mikro 4/3 NX10 oferuje słabszą reprodukcję szczegółów i gorsze osiągi na niskich czułościach.

Uwzględniając, że G1 to mikro 4/3, to z powyższego opisu wynika, że NX10 oferuję słabszą reprod. szczeg. i gorsze osiągi na niskich czułościach

he he.. a z tego testu, po analizie wzrokowej wynika jednak co innego :) :
G1 - NX10

hm...
:???:
 
 
mrawi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 420
Wysłany: Pią 03 Cze, 2011   

jannik napisał/a:
W teście Fotopolis napisano:

Samsung NX10 pod względem jakości zdjęć oferuje przyzwoite rezultaty jednak nie rewelacyjne. W porównaniu z aparatami kompaktowymi jest dużo lepiej jednak w bezpośredniej konfrontacji z konkurencję Mikro 4/3 NX10 oferuje słabszą reprodukcję szczegółów i gorsze osiągi na niskich czułościach.

Uwzględniając, że G1 to mikro 4/3, to z powyższego opisu wynika, że NX10 oferuję słabszą reprod. szczeg. i gorsze osiągi na niskich czułościach

he he.. a z tego testu, po analizie wzrokowej wynika jednak co innego :) :
G1 - NX10

hm...
:???:

Zapomnij o fotopolis. Na imaging-resource.com masz porównawcze testy, a na fotopolis to czcza paplanina. Pewnie im samsung haraczu nie chciał zapłacić. A co piszą na onecie?
Żartuję z onetem, ale fotopolis porównałbym do ciekawostek na onecie. Wybierz sobie aparat na imaging i będziesz zadowolony kierując się tymi testami.
 
 
jannik 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 281
Wysłany: Pią 03 Cze, 2011   

Mrawi, dzięki
warto wiedzieć..
:)

[ Dodano: Sob 04 Cze, 2011 06:07 ]
OK
przejrzałem fotki z G1 i NX5/10 na Flickr i ...
sami zobaczcie..
albo ślepy jestem albo zupełny indywidualista... :zalamany:

Dla mnie te foty wypadają zdecydowania na korzyść G1

nie wiem co jest takiego w Samsungach, że zarówno fotki z EX, jak i z NX wypadają w porównaniu z innymi jakoś tak "plastikowo", czy jak to inaczej określić...
nie wiem skąd i dlaczego, ale mam takie wrażenie..

co o tym sądzicie.. obiektywnie?

pzodro

[ Dodano: Sob 04 Cze, 2011 06:09 ]
TU-1 Lumix G1
TU-2 Lumix G1

Galeria z NX5 flickr
Galeria z NX10 flickr

:???:
 
 
mrawi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 420
Wysłany: Sob 04 Cze, 2011   

jannik napisał/a:
nie wiem co jest takiego w Samsungach, że zarówno fotki z EX, jak i z NX wypadają w porównaniu z innymi jakoś tak "plastikowo", czy jak to inaczej określić...
nie wiem skąd i dlaczego, ale mam takie wrażenie..

co o tym sądzicie.. obiektywnie?

pzodro


Nie wiem, gdzie Ty tutaj widzisz plastik, obiektywnie. Fotka pomniejszona i to sporo, bo ograniczenie 5 mb. Trzeba kliknąć na zdjęcie.

 
 
jannik 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 281
Wysłany: Sob 04 Cze, 2011   

Mrawi, bez urazy
być może źle się wyraziłem
ale czy tobie np. nie wydaje się, że te z G1 są jakieś bardziej nasycone i że generalnie bardziej wierne jest odwzorowanie kolorów z G1 niż z NX10
spróbuj to ocenić obiektywnie (jako posiadacz NX-a)

być może to jest po prostu moje b. subiektywne wrażenie..

Aparatu będę głównie używał do zdjęć plenerowych, wakacyjnych, z podróży (czyli trochę architektury), trochę portretów itp. Głównie otwarte przestrzenie i ludzie.
A na forach i w galeriach tego modelu (podobnie jak EX-a) jest najwięcej zdjęć jakichś małych obiektów, fragmentów architektury lub przypadkowych przedmiotów - jajecznica, sznurowadło, oko dziecka, szubek wieży na kościele itp itd., czyli "sztuka współczesna i odjazdowa. A to zupełnie mnie nie interesuje. Podobnie jak makro, które mnie nudzi raczej.. :) .. do makro poza tym mam Canona A610 (świetne makra! jak na takiego kurdupelka)

NX-em bawiłem się wczoraj w sklepie i rewelacyjnie "siedzi" w łapach :)
żebym tylko zrozumiał co mi przeszkadza w tych Samsungach.. :sad:
:???:
 
 
mrawi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 420
Wysłany: Sob 04 Cze, 2011   

Chodzi Ci o to, że kolory w NX'ie bywają zimne, że jakby było za dużo niebieskiego? Po zmianie z S9600 na NX'a też coś takiego poczułem, a nawet jeszcze przed kupnem NX'a widziałem to na fotkach testowych. Ale wystarczy odcień obrazu zmienić w ustawieniach i masz fotki o różnych jakby to powiedzieć zabarwieniach, do wyboru do koloru. Jest kilkanaście ustawień. W S9600 nie było takich możliwości, dlatego od razu fotki były naturalne kolorystycznie. Ja zmieniłem i mam tak samo jak w fujiku. Zresztą zazwyczaj to złudzenie, bo porównywałem i nagle okazywało się, że te z samsunga są lepsze.
Ale G1 też jest niezły. Jak go wolisz to kupuj, to ma być Twój aparat.
A jak oceniasz tą fotkę co umieściłem, jest naturalna? Czy może za duże nasycenie kolorów? Nieraz daje większe nasycenie, a nieraz mniejsze. Wiem, że to łatwo zmienić w jakimś programie, ale po co jak można od razu.
 
 
jannik 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 281
Wysłany: Sob 04 Cze, 2011   

Mrawi
To zdjęcie z łąką jest dość charakterystyczne dla Samsunga. Wydaje mi się dość naturalne. Ale (wybacz, to nie krytyka, tylko moje wrażenie) jakby lekko przytłumione i szarawe. Więc wydaje mi się, że to nie chodzi tylko o "zimne" kolory lecz o jakby lekko przytłumione, leciutko szarawe.
W EX-ie miałem podobny problem. Próbowałem to zniwelować w aparacie i nie udawało się. Dopiero w PS-ie uzyskiwałem to, co chciałem. Być może można nad tym jakoś zapanować, ale myślę, że trzeba trochę czasu temu poświęcić.
Faktem jednak jest, że NX dość dobrze oddaje realne kolory :) .
W sumie wydaje mi się, że oba aparaty mają podobną raczej zimną kolorystykę.
Mi osobiście bardziej pasuje odwzorowanie kolorów Canona i Fuji (podbite i mocno nasycone), ale niestety nie ma w tym segmencie (i cenie) podobnych aparatów tych firm.
Canon G11 niestety produkuje zdjęcia gorszej jakości, a np. HS10 daje tragiczne mydło po na szerokim kącie, a ustrzelić nim dobrą ostrość jest b. trudno (nie mówiąc już o szczegółach).
Mam możliwość kupienia rocznego zadbanego NX10 za 1350 zł plus przesyłka (razem 1400zł). Sprzedawca wydaje się uczciwy i ma dobre referencje.
Z kolei Lumix G1 mogę kupić taniej, ale sprzedawca jakiś niemrawy i nawet nie przysłał dobrych zdjęć aparatu. Może i wszystko OK, ale ja nie lubię tak ryzykować.
Więc jeszcze chwilkę pogmyram i chyba kupię NX-a.. :)

pzodro

[ Dodano: Sob 04 Cze, 2011 17:05 ]
Mrawi
tutaj podaję zdjęcie zrobione swego czasu staruszkiem Canonem A85 (trochę wyostrzone i tyle). Skompresowane do 130 kb
czy NX10 osiągnę takie kolory?


Uploaded with ImageShack.us

[ Dodano: Sob 04 Cze, 2011 17:07 ]
Chodzi mi szczególnie o paletę odcieni niebieskiego i szaro-białego
 
 
mrawi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 420
Wysłany: Nie 05 Cze, 2011   

jannik
Co do odcieni to trzeba by oba aparaty przy takim samym nasłonecznieniu sprawdzić i poeksperymentować. Np canonem robisz zdjęcie i wiesz, że podoba Ci się taka kolorystyka, potem bierzesz NX'a i robisz po kolei na różnych ustawieniach. W domu można sprawdzić, które ustawienie w NX'e jest najbardziej zbliżone do canona. Tylko tym NX'em trzeba by wykonać kilkadziesiąt zdjęć. Świetny sposób na nudę :grin: .
Fakt HS10 to tragedia, a canon G11 nie wiele lepszy od fuji S9600 (jeszcze zależy w czym).
Nie wiem czy to dobry pomysł pakować się w aparaty używki, zwłaszcza przy tak nie dużej różnicy cenowej. Co innego sprzęt komputerowy, audio (bardziej stacjonarny, będący w domu, a nie noszony i nie wiadomo co z nim się działo), no chyba, że potrafisz dobrze ocenić stan techniczny aparatu, a to raczej nie takie proste. Radziłbym polować na dni bez vatu w mediamarkt i tam szukać. Takiego NX'a można wtedy mieć za niewiele ponad 1500 zł. Od 27 do 29 maja było bezvacie, napewno jeszcze będzie.

[ Dodano: Nie 05 Cze, 2011 14:18 ]
No i masz gwarancję na 2 lata. Co będzie jak się coś stanie? Nagle używka zrobi się droższa i nie wiadomo o ile.
 
 
jannik 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 281
Wysłany: Nie 05 Cze, 2011   

Mrawi, dzięki.
Miałem już kilka aparatów z drugiej ręki i wszystko było OK. Poza tym jakby co to Samsung daje 2 lata gwarancji, więc ten aparat będzie miał jeszcze prawie rok gwarancji.
Jak już będę go miał to się pochwalę.. lub wypłaczę wam w rękaw (w ekran.. )
:razz:

[ Dodano: Wto 07 Cze, 2011 20:34 ]
Się chwalę.
Aparat doszedł. Stan - b. dobry.
Jeszcze prawie rok na gwarancji, są wszystkie papiery itp.
Na razie żadnych wad ukrytych nie znalazłem.. i niech tak pozostanie.
W cenie 1350 zł mam jeszcze 2 dodatkowe aku (zamienniki).
Jest wgrany najnowszy soft. Wszystko działa poprawnie.
Aparat sprawia b. pozytywne wrażenie. Napisałem o tym w wątku dot. NX10.
No to może wreszcie pozostanę przy nim nieco dłużej, bo już mam dość ciągłych poszukiwań "tego jedynego idealnego"... :???:

pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14