Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 55-250 czy Canon 70-300 ?
Autor Wiadomość
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

:lol: niestety nie ma obiektywu doskonałego do wszystkiego i do tego jeszcze w dobrej cenie... po to wymyślono lustrzanki aby dobierać obiektyw w zależności od potrzeb. Każdy z wymienionych przez Ciebie ma swoje wady i zalety jak sam zauważyłeś. Napisz co będziesz chciał głównie robić tym obiektywem, zdjęcia na wycieczkach, sport, w pomieszczeniach, na koncertach, ptaki, zwierzęta, samoloty, a może jeszcze coś innego ? to łatwiej będzie doradzić. A co do innych obiektywów to jest jeszcze chwalona Sigma 100-300 f/4 ale to sporo ponad 2000... a też nie jest doskonała bo nie ma stabilizacji ;)
Z drugiej strony w Twoim przypadku wybór 55-250 może nie jest i złym pomysłem. Nie zapłacisz wiele, a jak trochę porobisz nim zdjęcia to będziesz lepiej wiedział czego potrzebujesz, czy więcej światła, czy dłuższą ogniskową, czy stabilizacja jest niezbędna.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

Potrzebuję dłuższego obiektywu, żeby fotografować głównie swoje dzieci na spacerach. Nie muszę chyba dodawać, że jak to dzieci są ciągle w ruchu. Dlatego zależy mi na stabilizacji, bo ta wydaje się troszkę pomocna szczególnie przy niewprawnych rękach. Potrzebuję obiektywu żeby zrobić bliższe zdjęcie np.twarzy i nie musząc przy tym wieżdżać obiektywem prawie do oka, jak to muszę robić Tamronem. Oczywiście jakieś ptaszki (ale nie frunące) jeśli coś się trafia na spacerze, bliższe ujęcia ciekawych budynków itp. Oczywiście wszystko zupełnie amatorsko... Makro już sobie wybiłem z głowy! Do tego kupię w przyszłości następny obiektyw.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

Jak chcesz fotografowac dzieci, ktore sa w ruchu, to stabilizacja na niewiele sie zda. Tlo bedzie ostre, ale dzieciaki rozmazane. Potrzebujesz jasnego obiektywu, najlepiej 2.8 albo bedziesz musial podbijac ISO. Szybki AF tez wskazany.
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

Bardziej mi chodzi o to, że dzieci nawet jak stoją przy czymś to się wiercą. Więc przy takich zdjęciach z większej odległości nie dość, że drży ręka to jescze i gibie się obiekt... Zdaję sobie sprawę, że biegnącego dziecka nie złapie żadna stabilizacja! Ale nie o zdjęcia sportowe mi chodzi. Z tym trzeba radzić sobie inaczej.
 
 
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

Ja Ci szczerze poradzę, kup 55-250 i nie narzekaj, kasa do przyjęcia, jest stabilizacja, fotki na pewno złe też nie będą. Bo się skończy jak u mnie, wydasz 1900 na 70-300, trochę się rozczarujesz, zasmakujesz w stabilizacji i powiesz że za mało za tą kasę masz i trzeba coś robić. Ja spanikowałem i skończyło się grubo ponad te 1900 zł.!
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

Faktycznie! Widzę sławek_38, że masz teraz 4L IS! Czyli 70-300 się nie sprawdził? A teraz jesteś zadowolony ze zdjęć? Czy może ciągle czegoś brak...? W końcu poszedłeś na całość!

[ Dodano: Czw 10 Kwi, 2008 ]
Pytam z ciekawości, żeby ocenić jaki pułap finansowy gwarantuje satysfakcję...
 
 
sławek_38 
Rozmowny



Pomógł: 9 razy
Posty: 441
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

czy jestem zadowolony?? po 2 dniach na 100 procent zauważam różnicę w zdjęciach, ostrości i lepszej stabilizacji w L-ce. Ale czy warto było dopłacać 1600?? Jak masz kasę na zbyciu to tak.. a jeżeli o rozsądek to nie./ Gdybym wybrał np 55-250 zostało by na lampę, filtry, torbę, coś jeszcze,statyw... A 70-300 właśnie za tą kasę się nie sprawdził! oczekiwałem więcej jak to ktoś już powiedział

[ Dodano: Czw 10 Kwi, 2008 ]
2 koła za szklo małonie jest. Mogę przywyknąć do aberraci 17-85 przy 17 mm, ale dałem 1200 i nie marudzę bo ma też zalety, a kasa umiarkowana
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

szczerze się przyznam, że wolałbym 70-200/4L IS zamiast 55-250, lampe, filtry, torbe, coś jeszcze (chyba że komplet elek xD) i statyw :) ba, bawet ot 70-300Is, 55-250IS i akcesoriów - 70-200/4LIS + body w skromnej kaburze musi dawać rade :D
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   

MM napisał/a:
arietiss napisał/a:
No tak, ale wciąż brak stabilizacji! A ze stabilizacją dodatkowe 1500 i dodatkowa waga...


Wpadnij któregoś dnia na łódzkie lotnisko (np. w sobotę około 11 rano na próg pod "25", czyli od Dubois) to spotkasz towarzystwo z obiektywami i sobie o tym porozmawiasz. Sprawdzisz jak działa L i co jest w tym przydatne.


Byłem co prawda w niedzielę (w sobotę padało, no i pracowałem) i to koło 11 i koło 12, alenikogo nie było...
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   

Ja byłem właśnie jak padało. Na końcu tego wątku jest kilka zdjęć z "deszczowej wyprawy" :mrgreen:
http://www.epllspotters.x...?t=25&start=270
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   

Zdjęcia ekstra! Widzę, że koniecznie sobota. W niedzielę było tylko kilka awionetek...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14