Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sob 12 Kwi, 2008
Canon EF-S 17-85 f/4-5.6 IS USM czy Tamron AF SP 17-50 f/2.8
Autor Wiadomość
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 14 Kwi, 2008   

To ja moze kilka slow wtrace. MM wyznacza wysokie standardy i chwala mu za to :mrgreen:
Ale bylem niedawno na slubie i bardzo bylem ciekaw z jakim "uzbrojeniem" przyjdzie fotograf.
Posiadal: Canon 350D+kit+jakas malutka lampa blyskowa.
Ale najwazniejsza byla plakietka przyczepiona do marynarki: "FOTOGRAF".
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Tomek Sad 
Nowy



Posty: 10
Skąd: Włocławek
Wysłany: Pon 14 Kwi, 2008   

Mam Tamrona 17 - 50 z C 400D i jestem zadowolony. Przed kupnem podpinałem i sprawdzałem C 17 - 85 IS i Sigmę 17 - 70. Jednak zdecydowałem sie na Tamrona i nie żałuję. Przy kupnie lepiej sprawdzić czy nie ma FF lub BF. Ja nie mam z tym problemu. Łapie ostrość w punkt. Trochę go słychać, ale jak jest się zajętym foceniem to przestaje się na to zwracać uwagę.
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Pon 14 Kwi, 2008   

pozwolę sobie kontynuować wątek MC...
kilka razy zdarzyła mi się sytuacja, że byłem konkurencją dla fotografa - jakieś wesela , raz czy dwa komunia i jakiś chrzest, jak rodzina, to brałem swój sprzęt, żeby jakąś pamiątkę im zrobić; ale zdarzyło mi się też strzelać zdjęcia np canonem s3is albo olympusem c7070 ...a najzabawniejsze jest to, że zawodowcy (ci z plakietkami fotograf ;-) ) biegali z wypasionym sprzętem, super lampami, a czasami było ich nawet dwóch, a jeszcze zabawniejsze jest to że jak ostatnio oglądałem album z komunii to większość zdjęć była mojego autorstwa (i wcale nie uważam że są super)
podobnie było ze zdjęciami z jednego ślubu, na którym stwierdziłem, że rodzinie porobię parę fotek... Przyglądałem się fotografowi, który biegał to tu to tam, zdjęcie tu, zdjęcie tam - aparat analog (nie dojrzałem jaki, ale duży ;-) ) + obiektyw jakiś wielki czarny z czerwonym paskiem ...L , lampa widać duża, błyska chyba ok - przez ramie przewieszony jakiś superzoom cyfrowy chyba Kodak...
...po kościele gdzieś pojechał w plener z nowożeńcami po godzinie wrócili, rozmawiam z panną młodą ile zdjęć zrobił ... pięć ...a ogólnie dwie rolki ....po paru dniach młodzi dostali album z 25 zdjęciami; pomyślałem pewnie fajne z analoga, uwierzcie nie były ; albo mocno niedoświetlone albo prześwietlone ...a swoje dałem na płycie bez retuszu, wystarczyły, a je robiłem właśnie eosem350d, bez lampy ze starym tamronem 28-80 3.5-5.6.
Ostatnio widziałem zdjęcia znajomego z wesela, robione Fuji 9600 ... były lepsze niż wielu zawodowców weselnych...
Ci którzy oglądają takie zdjęcia nie będą przyglądali się jak wygląda bokeh, widać lekką winietkę, czy w rogach obraz jest gorszej jakości, będą przyglądać się czy panna młoda ładnie się uśmiecha i czy pan młody dobrze stoi...prawda?
 
 
ted 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 79
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2008   

igorax napisał...
będą przyglądać się czy panna młoda ładnie się uśmiecha i czy pan młody dobrze stoi...prawda?
i tu się zgadzam 99% oglądających zdjęcia tylko na to zwraca uwagę i jeszcze jak to nazywają czy są "ładne żywe kolory"
 
 
Paweł_G 
Maniak



Pomógł: 6 razy
Posty: 941
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2008   

Duża liczba pseudofotografów weselnych powoduje tak naprawdę psucie rynku prawdziwym zawodowcom. Z drugiej strony zdjęcia zawodowców i to dobrych są dla wielu osób zbyt drogie więc klientom pozostaje wybór tych tańszych bo i tak nie mają wiedzy by naprawdę ocenić jakość zdjęć. Myślę że miejsce znajdzie się na rynku dla jednych i drugich. Ja chajtam się we wrześniu przyszłego roku i już teraz rezerwuję jednego gościa bo jest tak dobry i rozchwytywany że trudno go wynająć. Robi po prostu nietuzinkowe zdjęcia - szczególnie plenerowe.
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Wto 15 Kwi, 2008   

Paweł_G napisał/a:
Robi po prostu nietuzinkowe zdjęcia - szczególnie plenerowe.


właśnie! ...interesuje Cię to, że robi nietuzinkowe zdjęcia, jakim sprzętem to temat drugorzędny; chyba to jest najważniejsze w tym wszystkim.
ted napisał/a:
będą przyglądać się czy panna młoda ładnie się uśmiecha i czy pan młody dobrze stoi...prawda?
i tu się zgadzam 99% oglądających zdjęcia tylko na to zwraca uwagę i jeszcze jak to nazywają czy są "ładne żywe kolory"

...nie chodzi o to, żeby się przyglądać jak kto stoi (przyglądam się, ale bardziej w fotografii interesuje mnie temat i jego ciekawe przedstawienie), a o to żeby mieć jakiś pomysł na zdjęcia, a sprzęt w tym wypadku ma być tylko wsparciem dla pomysłów.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 16 Kwi, 2008   

Tylko, ze fotograf o ktorym pisalem powyzej robil zdjecia wylacznie w kosciele (bez pleneru) i te ujecia do ciekawych nie nalezaly. Taki tam standardzik. Fotka jak para stoi przy wejsciu, jak para siedzi, jak para stoi, jak zaklada obraczki, rzut okiem na gosci. I tyle.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 16