Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test aparatu Samsung NX10
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 02 Lip, 2011   

jannik, stety/niestety po angielsku jest znacznie więcej ciekawych materiałów niż po polsku, co jest oczywiście zrozumiałe. A Szeroki kadr czytujesz?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 02 Lip, 2011   

jannik, Tu nie chodzi o ekspozycje jako taka ale o sposób pracy światłomierza.
 
 
jannik 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 281
Wysłany: Sob 02 Lip, 2011   

hijax_pl napisał/a:
jannik, Tu nie chodzi o ekspozycje jako taka ale o sposób pracy światłomierza.

No to tera mnie zastrzeliłeś..
To od czego mam zacząć, żeby rozgryźć problem ekspozycji?
Próbowałem czytać Szeroki Kadr... ale mnie uśpił.. :(
Kupiłem sobie nawet Książkę o Fotografowaniu pana A. Mroczka, ale to na mnie działa lepiej niż Relanium 0,5 mgr... :(
piękne fotografie, fajne opisy i wywody, ale niewiele z tego zakumałem

Nie ma jakiejś fajnej stronki, na której w kilku prostych zdaniach ktoś udziela praktycznych porad bez rozwodzenia się nad temperaturami kolorów, stopniami Kalwina czy innego Morozowa, itp. itd?

pozdro
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 02 Lip, 2011   

jannik, ale czego Ty w zasadzie oczekujesz? Że ktoś Ci łopatą do głowy włoży wiedzę? Jak Szeroki Kadr Cię usypia to już nic nie pomoże. Bo tam właśnie praktyczne porady bez rozwodzenia się, z tego co widziałem.
 
 
jannik 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 281
Wysłany: Nie 03 Lip, 2011   

komor napisał/a:
jannik, ale czego Ty w zasadzie oczekujesz? Że ktoś Ci łopatą do głowy włoży wiedzę? Jak Szeroki Kadr Cię usypia to już nic nie pomoże. Bo tam właśnie praktyczne porady bez rozwodzenia się, z tego co widziałem.

OK, dzięki
No to nie pozostaje nic innego jak załatwić na uczelni trochę czarodziejskiego środka, dzięki któremu studenci zdają celująco egzaminy i uważnie przestudiować Szeroki Kadr.
dam znać jak się czegoś nauczę...
:)
pozdro
 
 
h.s.
Rozmowny


Pomógł: 9 razy
Posty: 325
Wysłany: Nie 03 Lip, 2011   

Może też zerknij tutaj, proste podstawy

http://www.fotal.pl/foto-...kspozycja-cz-1/
 
 
pitras 
Entuzjasta
i Fotopsuj



Pomógł: 3 razy
Posty: 537
Skąd: Italia/Legnica
Wysłany: Nie 03 Lip, 2011   

h.s. napisał/a:
Może też zerknij tutaj, proste podstawy

http://www.fotal.pl/foto-...kspozycja-cz-1/


Fajna stronka, nie znałem jej. W innym artykule na tej stronie w ciekawy sposób opisywana jest zasada trójpodziału. Dla początkujących jak znalazł.
 
 
h.s.
Rozmowny


Pomógł: 9 razy
Posty: 325
Wysłany: Nie 03 Lip, 2011   

Też jej nie znałem, ale wpisałem w wyszukiwarkę..... i
http://www.google.pl/sear...iw=1280&bih=609
lektury na tygodnie
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Sro 06 Lip, 2011   

jannik napisał/a:
Nie wiem czy dowodzi, czy nie dowodzi, ale rodzi się pytanie po co amator ma wydawać kupę kasy na aparat skoro 3 razy tańszy aparat robi podobnej jakości fotki.. :)

pozdr

He he CP8800 jak był nowy w sklepie to był droższy od wielu lustrzanek.

Tak czy inaczej nie widzę problemu aby uzyskać podobną tonację lub lepszą przy tych możliwościach które są w NX10.
Jak sobie nie radzisz w trybach manualnych to sorry ale włącz sobie program "krajobraz" i będziesz miał "małpę".

Sprawdź czy nie włączyłeś Smart range bo ten "przyciemnia" zdjęcie i zmniejsza kontrasty.

Zrozum, że ustawianie parametrów "na gotowo" niesie ryzyko przepałów i aby ich uniknąć celowo rezygnuje sie z ideału po to aby w PP go uzyskać.
Jak już chcesz robić w jpg to przede wszystkim patrz na histogram, który wspomaga przy doborze korekcji EV. Bracketing też nie zaszkodzi. Jakby co pomoże w obróbce HDR.

Taki CP880 z kwesti zakresu tonalnego leży i kwiczy jak każdy kompakt poza tym o kreowaniu GO można zapomnieć. Po to własnie kupuje sie aparaty z większą matrycą aby miec możliwoć kreacji GO oraz lepsze możliwości uzyskania dobrej jakości w gorszych warunkach oświetleniowych o szybkości działania nie wspominając.

No ale jak widzę to Ty trolujesz po wszystkich forach tu kupiłeś NXa i CP 8800 na innych forach masz np. Fuji HS10 "ciekawy" gość z Ciebie :mrgreen:
 
 
jannik 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 281
Wysłany: Sro 06 Lip, 2011   

Oj tam.. od razu trolujesz..
Jakbym chciał trolować, to bym sobie różne nicki wymyślał.

po prostu szukam czegoś co by mnie ustatysfakcjonowało

Zaczęło się wszystko od Nikona cp8800, który pod względem jakości zdjęci w zupełności mnie satysfakcjonował
ale miał kilka drobnych wad, które skłoniły mnie do poszukiwania jakiejś nowej "hybrydy" o podobnych lub lepszych parametrach.
cp8800 był okropnie wolny (rawa zapisywał kilkanaście sekund.. nawet do 20-tu)
miał też masakrycznie malusi wyświetlacz
no i zamarzyło mi się coś o podobnych możliwościach, lecz bardziej nowoczesny
Wszystkie Nikony po cp8800 okazały się o wiele słabsze (gorsze zdjęcia)
No i zacząłem wędrówkę... :)
Lumix fz18 , Canon G11, Szajc EX1, Fuji HS10, Szajc NX10 (który właśnie sprzedałem :) he he he..
w między czasie kupiłem Canon A610 i na pewno się go nie pozbędę
Więc wszystkie te aparaty o których piszę posiadałem

Teraz rozważam Fuji s100fs.. ale nie wiem, czy to będzie TO
lub powrót do Lumix fz28 (bo najbardziej z tych wszystkich mi przypadł do gustu fz18.

Co do NX10
To doskonały aparacik dla trochę więcej niż amatorów... głównie do RAW-ów.
jotpegi tylko dla wielbicieli Szajcungowskiej kolorystyki i generalnie dla "znawców"

pzodro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15