Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: goltar
Sob 06 Sie, 2011
XXIII WIRTUALNY PLENER
Autor Wiadomość
arietiss 
Optyczny
arietiss



Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 30 Lip, 2011   

Ja też głosuję na 4.
Bardzo podoba mi się 7, ale faktycznie brak jej trochę iskry światła. Jest taka jednolicie spokojna.
Fajna też 9.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






multics
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Lip, 2011   

Głosuję na 7.

Z wyróżnionych prac:
6 - rosa nie jest głównym tematem zdjęcia, ale i tak jest fajna :)
4 - bardzo przyjemna kolorystyka
 
 
infocyk 
Optyczny
7DII+C300+T150-600



Posty: 2001
Skąd: Kociewie (pomorskie)
Wysłany: Nie 31 Lip, 2011   

Bardzo podobają mi się: 4 i 7, a zwracają uwagę: 3 - wygląda na prawdziwą rosę, oraz 9 - przykuwa wzrok.
Głosuję na 7.

PS. 2 też mi się podoba, ale obawiam się, że tylko dlatego bo moje. :smile:
 
 
blaine 
Rozmowny
Blank Faces Team



Posty: 424
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 01 Sie, 2011   

Ja z trójki 1, 4 i 7, po długim namyśle zdecydowałem się na 4 :)
7mce brakuje trochę "kopa", które ma zdjęcie B o g d a n a ;)
 
 
pitras 
Entuzjasta
i Fotopsuj



Posty: 537
Skąd: Italia/Legnica
Wysłany: Pon 01 Sie, 2011   

Zdecydowanie - 7
 
 
psylo 
Rozmowny



Posty: 267
Skąd: pozna-ń
Wysłany: Pon 01 Sie, 2011   

też mam dylemat między 4. a 7. i to bardzo duży... raz dwa trzy SIEDEM... więc aby bylo oficjalnie... dododam tylko, że 5. też bardzo mi się widzi no ale to szadź więc troszkę przesunięte pojmowanie tematu...jednak zajmuje miejsce na podium w mym głosie ;>
 
 
Czesiu32 
Rozmowny
ale, Artysta



Posty: 298
Skąd: Nasz kraj
Wysłany: Wto 02 Sie, 2011   

1. Roślinka przedziwna, ale tło jakby sztuczne i wyglądajace na podłożone, więc gdybym nie wiedział że ma tu być rosa, to bym się chyba o jej obecności nie domyślił.

7. Bardzo fajne zdjęcie i efektowne, no i przedziwna roślinka z tą nałożoną rosą. I tu właśnie w drugim planie widać jej koleżanki sąsiadki, jak i ten włosowy kolor większego społeczeństwa tych roślinnych stworków, rozmyty na tle. Więc w swym podobieństwie podobne do fotki 1, ale z istniejącego otoczenia, dużo więc fajniejsza.

9. Ta praca jest nieoptymalnie wyostrzona, bo zbyt mało elementów ostrych na taki obszar zdjęcia. Właściwie mógłby być tu wzięty tylko jeden "cropik" tej okrągławej kropelki na końcu liścia, albo tylko on sfotografowany z jeszcze mniejszej odległości. No ale rozumię też twórcę fotki, że chciał pokazać te rozmyte świecące "gwiazdki" na tle "zielonego nieba".

6. Tak jak już ktoś tu słusznie powiedział, uwagę zwraca posuwanko, a nie kropelki.

2. A tę pracę nagradzam jako mój typ
Tutaj podoba mi się skupienie uwagi na jednej kropelce, bo w niej coś się dzieje. Staje się lusterkiem - "elementem optycznym" - dla pobliskich igiełek. No i sporo też i ostrych innych elementów na zdjęciu.
 
 
PiotrOs 
Bywalec



Posty: 177
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 03 Sie, 2011   

Najbardziej podoba mi sie 4, i na to zdjecie glosuje.
 
 
skrzydlaty 
Nowy



Posty: 17
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 03 Sie, 2011   

Prace 1 i 7 wyróżniają się przede wszystkim kolorem, obrazując przy tym chyba podobne owadożerne rosiczki. W przypadku jedynki gra koloru została zaaranżowana przez autora w pracy nr 7 jest wynikiem raczej zastanej scenerii.
Ze względu na delikatność barw, bardziej odpowiada mi zdjęcie nr 7. Zastanawiam się tylko, czy rośliny zostały sfotografowane w naturalnym stanowisku, czy w sztucznym?

W pracy nr 2 uwagę skupia pojedyncza kropla, będąc jednocześnie soczewką załamującą obraz – bardzo fajny pomysł i wykonanie.

W pracy nr 8 podoba mi się ostre odcięcie od czarnego tła. Jednak przedstawiona roślina (jej nieregularne kształty) oraz zalanie zielenią nie sprzyjają wyeksponowaniu pojedynczych kropli.

W pracy nr 9 pojedyncza kropla na tle nieostrego, jednolitego tła również ginie, ale współgra z „ognikami” pozostałych.

Na zdjęciu nr 6 krople ładne, ale kto na nie (zdjęcie) patrząc myśli o rosie?

Podoba mi się także zdjęcie nr 5 przez subtelność barw, jednak woda jest tutaj w innym stanie skupienia.

Praca nr 4, wertykalne łodygi, bodajże skrzypu nadają silnego charakteru, delikatne krople wyeksponowane zarówno światłem jak i regularnością ułożenia. Całość dopełnia ładne, ciemniejsze tło.

Głos oddaję na pracę nr 4.
 
 
wika11 
Początkujący
wika


Posty: 33
Wysłany: Czw 04 Sie, 2011   

Głosuję na 4.
 
 
goltar 
Optyczny



Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 06 Sie, 2011   

Wyniki „XXIII wirtualnego pleneru” forum Optyczne.pl

Temat konkursu: Rosa.

Do konkursu zgłoszono 9 zdjęć.

Łącznie oddano 12 głosów.

III miejsce z 1 głosem zdobyło zdjęcie nr 2, którego autorem jest infocyk.

II miejsce z 5 głosami zdobyło zdjęcie: nr 7, którego autorem jest litlfisch.

I miejsce i zwycięstwo wynikiem 6 głosów zdobyło zdjęcie nr 4, którego autorem jest B o g d a n.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy.
Zapraszamy do udziału w kolejnym wirtualnym plenerze, który zostanie ogłoszony już wkrótce.
Poniżej jeszcze raz zwycięskie zdjęcie.

img1724b800wp2.jpg
Plik ściągnięto 16916 raz(y) 299,46 KB

 
 
litlfisch 
Optyczny
litlfisch



Posty: 1660
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 06 Sie, 2011   

B o g d a n gratulacje, Twoje "szparagi" :wink: zasłużyły na 1 miejsce
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Posty: 8591
Wysłany: Sob 06 Sie, 2011   

Gratulacje! Można się zapytać od razu, czy zwycięskie zdjęcie było doświetlane, czy tylko światło zastane? :)
 
 
multics
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Sie, 2011   

Gratulacje! Bardzo ładny plener wyszedł.
 
 
infocyk 
Optyczny
7DII+C300+T150-600



Posty: 2001
Skąd: Kociewie (pomorskie)
Wysłany: Nie 07 Sie, 2011   

B o g d a n i litlfisch, gratulacje - piękne zdjęcia. :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 18