Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka pamiec ?
Autor Wiadomość
tomi25 
Nowy


Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   Jaka pamiec ?

Jutro kupuje wymarzonego 40d z kitem 17-85 i teraz pytanie jaka karte pamieci na poczatek najlepiej kupic ? Niestety w ogole nie orientuje sie w ich roznych rodzajach, nie wiem ktora czym sie rozni..
Budzet i tak juz mocno nadwyrezony wiec potrzebuje cos najtanszego, ale o sprawdzonej jakosci oczywiscie. Pojemnosc nie musi byc duza, na roznych wyjazdach itp i tak mam zawsze laptopa ze soba.

dziekuje za pomoc
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






007areka
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2008   

...4 lub 8 gb sandisk exreme III...lepiej 8 bo raw'y duze...wejdzie ci raw + jpg ze 480
 
 
vdr 
Bywalec



Posty: 149
Skąd: Warszawa, Mokotów
Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   Re: Jaka pamiec ?

tomi25 napisał/a:
Jutro kupuje wymarzonego 40d z kitem 17-85 i teraz pytanie jaka karte pamieci na poczatek najlepiej kupic ? Niestety w ogole nie orientuje sie w ich roznych rodzajach, nie wiem ktora czym sie rozni..
Budzet i tak juz mocno nadwyrezony wiec potrzebuje cos najtanszego, ale o sprawdzonej jakosci oczywiscie. Pojemnosc nie musi byc duza, na roznych wyjazdach itp i tak mam zawsze laptopa ze soba.

dziekuje za pomoc


moim zdaniem trochę szkoda kasy na sandisk
polecam np transcend, dobra i sprawdzona firma, choć nie tak popularna w polsce
ceny mają bardzo sensowne, między innymi na www.fotoaparaciki.pl - 8gb za 160 zeta (133x - czyli odpowiednik sandiska extreme III) - sam właśnie oczekuję na przesyłkę z tą 8-ką ;-)

jeszcze tańsze są pqi (tak, ta firma od pendrive-ów) - sam nie używałem więc poleci cnie mogę, ale kumpel używa i sobie chwali
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   

...("Szybkość zapisu: 133 MB/s" cyt. z fotoaparaciki.pl) :mrgreen: szybkie karty
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   

007areka napisał/a:
...("Szybkość zapisu: 133 MB/s" cyt. z fotoaparaciki.pl) :mrgreen: szybkie karty


Tomek bardzo te karty sobie chwali, ja jakoś nie mogę się przekonać. Już nie o szybkość chodzi tylko o niezawodność. Jakby mi taka padła na ślubie to.... :twisted:
Generalnie reklamacji jeszcze nie miał a sporo tego sprzedał.
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2008   

Z pamięciami różnie można trafić - może być tanio i dobrze, może być drogo i źle. Jak ze wszystkim. Ja nie oszczędzam na pamięciach i zazwyczaj wybieram złoty środek, nie za tanio, nie za drogo ale przyzwoicie. Właśnie kupiłem Sandiska EX4 4GB za 186. W tej cenie można kupić (prawie) EX3 8GB, co wydaje mi się nawet lepszą propozycją dla C40D ponieważ aparat ten i tak nie skorzysta z UDMA "czwórki".A jeszcze lepiej EX3 4GB - tak samo szybko i taniej (więcej niż 4GB nie trza) W testach dpreview wykazano nieznaczną przewagę IV (ale marginalną) http://www.dpreview.com/r...s40d/page13.asp

W przypadku C40D sytuacja wygląda następująco

Przy strzelaniu JPEGów ilość w serii na korzyść IV 128/98, różnica po zapełnieniu bufora 3fps/1,5fps

Przy RAWach ilość w serii ta sama (19), po zapełnieniu bufora 1/0,7 fps

Uważam, że w normalnych warunkach bardzo rzadko wypełni się bufor (zwłaszcza przy JPEGach)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14