Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
olek 570 czy panasonic fz18
Autor Wiadomość
bombramsel 
Nowy



Posty: 12
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2008   olek 570 czy panasonic fz18

Witam :) Nazywam sie Łukasz, jestem tu nowy ale od jakiegos czasu czytam forum i mam coraz wiekszy metlik w glowie :)
Przymierzam sie do zakupu mojego pierwszego porządnego aparatu ale nastąpi to dopiero kolo połowy czerwca wiec do tego czasu długo by się zastanawiać lecz chciałem już sie poradzić kogoś mądrzejszego w kwestii aparatów.
Rozglądam się za ultra-zoomem no i ..
wyszedł nowy olympus 570 - parametrami i tym zoomem x20 no to mnie bardzo zachęca chociaż czekam cały czas jak to sie potoczy z jego testami
Biore też pod uwagę panasonica fz18 no i nie wiem co lepsze :)
Aparat raczej na pewno będę kupował ze stanów no bo tylko na taki wybór cenowy będzie mnie stać ;)
Za cenę nowego Olympusa mógłbym kupić fz18 z całą gamą dodatków, statyw, czytniki kart, tulipana i jakieś szkło dodatkowe.
No i tak się zastanawiam, mam też takie szczęscie w nieszczęsciu (bo juz bym chciał mieć aparat ;) że musze i tak poczekać i przez ten czas może Olympus zostanie przetestowany:)
Tym czasem śledze test na naszym forum no i proszę o poradę bo ja jeszcze mało się znam na aparatach bo mimo przeczytaniu wiekszości testów jakie udało mi się znaleźć.
Pozdrawiam, Łukasz

Może dodam jeszcze że jestem miłośnikiem gór i uwielbiam robić właśnie tam zdjęcia ale tryb super makro tez sie przydaje od czasu do czasu..
tylko ta matryca 1/2.33 cala i 10mpix w olku, może to być chyba sporą wada?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kamfil06 
Maniak



Pomógł: 4 razy
Posty: 926
Skąd: Nowy Sącz-Reading
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2008   

jeżeli już musi być megazoom to brałbym
zdecydowanie FZ18,

olympus sobie nie poradził z zoomem 18x a 20x to
musi być już na serio niezła "kupa",

proponuje poszukać czegoś z mniejszym zoomem (np. 12)

nie zaproponuje ci stałki lub tamarona 17-50 :wink:

ale jeżeli chcesz być zadowolony
bierz FZ 18... niczego innego z podobnym zoomem nie bierz pod uwage
a o 20x zaponij...
 
 
bombramsel 
Nowy



Posty: 12
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2008   

no zależy mi na tym zoomie bo jestem miłośnikiem wspinaczki wysokogórskiej i taki duży zoom byłby przydatny np żeby zrobić zdjęcia Mnicha z Morskiego Oka :)
A wiecie może jak to jest z aparatami z usa? Bo fz18 jest na akumulator, domyślam się ze przystosowany jest on do ładowania na 110V. Można wstawić do niego akumulatorek z Polski i normalnie użytkować?
Bo nie wiem czy się opłaca ściągać go ze stanów i zyskać kilka dodatkowych rzeczy takich jak
# 2x High Definition Telephoto Lens
# High Definition Wide Angle Lens
# 3pc Professional Filter Kit (UV, PL, FDL) - tak jak podaje sprzedawca, malutki statyw, adapter, osłonka na LCD i pare dupereli ...
Czy kupić go w Polsce za te 1100zł?

Jak mówię jeszcze mało się znam na aparatach tego typu...
Więc jeżeli coś lepszego co dałoby lepsze zdjęcia w granicach 1200zl byście polecili to z chęcią podejmę dyskusję :)

Jeżeli jest to możliwe to prosze o pomoc
Pozdrawiam
Łukasz

[ Dodano: Sro 23 Kwi, 2008 ]
A jeżeli do panasonica fz50 dokupić by konwerer 2.0x Telephoto to jaki zoom z tego by wyszedl? czy byłoby to lepsze rozwiązanie niż fz18?
Czy gra nie jest warta świeczki? :)
 
 
Tiwolio 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 1
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2008   

Daj sobie spokój z Olkiem570.
Miałem go w ręce i coś nie tak z tym ręcznym zoomem.
Optymalny dla Ciebie na tą chwilę i za tą cene jest FZ18 - tym bardziej że jego cena
spada, ale przede wszyskim ma szkło Zeissa ???????

Monastor wychwycił mój błąd i ma rację !
Przepraszam, jakie szkło?
FZ18 ma obiektyw robiony przez firmę Leica... zresztą to też świetna firma

Ma to co Ci potrzeba a nawet wiecej i jest leciutki . Schowasz go łatwo za pazuchą
a zoom'u lepszego nie trzeba. Zrobisz nim muchę na Mnichu z Morskiego Oka .
Kolega wlazł z nim na Mont Blanc i porobił wiele fotek , a drugiemu który też tam się wczołgał z Canon'em 400 aparat zamarzł.
Nie zastanawiaj się nad wyborem . Twój aparat to FZ18 ( oczywiście na chwilę obecną ).
Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Tiwolio.
Ostatnio zmieniony przez Tiwolio Sro 30 Kwi, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bombramsel 
Nowy



Posty: 12
Wysłany: Pią 25 Kwi, 2008   

Dziękuję Ci za pomocne zdanie:)
Cały czas przeglądam różne testy ale po zaprezentowanych zdjęciach próbnych tego Olka to rzeczywiście chyba nie warto.
To w takim razie jak uda mi się znaleźć jakąś muchę na mnichu to koniecznie foty wrzucę :mrgreen:
Nie mogę doczekać się już aparatu..
Ale najpierw matura w między czasie więc pozwolę sobie Twoje życzenia zinterpretować jako też maturalne ;)
Pozdrawiam
Łukasz Oleś

[ Dodano: Sob 26 Kwi, 2008 ]
chociaż szczerze mówiąc szkoda ze fz18 nie ma takiego obiektywu jak Lumix DMC-FZ50 gdzie można sobie ręcznie ustawiać ogniskową i ostrość.. bardzo mi sie pod tym względem podoba fz50..
A moglibyście jeszcze powiedzieć jak wygląda jakość zdjęć w porównaniu fz18 do fz50?
 
 
sluuurp 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 139
Wysłany: Sob 26 Kwi, 2008   

Tutaj trochę znajdziesz: http://www.cyberfoto.pl/p...30-fz20-fz5.htm
 
 
h.s.
Rozmowny


Pomógł: 9 razy
Posty: 325
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

Nie posiadam obu modeli i nie sądzę, żeby ktoś je miał, dlatego podsyłam Ci testy z FZ50
http://picasaweb.google.p...Z50Stabilizacja
http://picasaweb.google.p...asonicFZ50Szumy
Możesz każde z nich powiększyć lupką do wielkości w jakiej zostało wstawione. Zdjęcie opakowania kart do >piotrusia< jest w pełnej rozdzielczości /długo się ładuje/
 
 
Madafakanumanoi 
Nowy
Madafakanumanoi


Posty: 7
Skąd: roznie bywa
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

Co do ładowania to nie ma się co przejmować, mi wczoraj właśnie brat przywiózł fz 18 z Londynu i okazało się, że charger jest w wersji hamerykańskiej, na allegro przejściówka 2 zł kosztuje :) ja na razie podpiąłem na krótko, tzn. kabel od suszarki do gniazdka i działa :) , naładowało akumulatorek w 2 h, dzisiaj cały dzień testuje i jak na razie szczerze polecam :mrgreen:
 
 
bombramsel 
Nowy



Posty: 12
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

A mam takie pytanie do użytkowników fz50 jaki fz18...
jak aparat radzi sobie podczas pracy 'pod światło', tzn wszelkiego rodzaju zachody czy wschody słońca?
Bo najwięcej zdjęć zawsze mam z gór i jestem ciekaw który z nich lepiej by się spisywał w krajobrazach gdy słońce mamy nad samym szczytem kiedy chcemy uwiecznić? :)
Bardzo bym prosił o Wasze opinie:)
Sie zastanawiam który fz50 (no bardzo mnie przekonuje do niego ręczna regulacja ostrości i zooma na korpusie) czy fz18 (fajny zoom i w ogóle chyba bardziej nowoczesny) ....
i tak sie zastanawiam i czytam różne opinie...
ale muszę się przejść do sklepu z własną kartą i przekonać się na własne oczy what's what ;)
Pozdrawiam
 
 
sluuurp 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 139
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

bombramsel napisał/a:

ale muszę się przejść do sklepu z własną kartą i przekonać się na własne oczy what's what ;)
Pozdrawiam


Z kartą to nie ma problemu, ale problem może być z akumulatorkiem. Sprzedawcy nie chętnie dają wkładać akumulatorek do aparatu mówiąc, że jest nienaładowany, lub nowy i nie będą rozpakowywać.
Kiedyś pisaliśmy o tym problemie na forum.
Najlepiej gdzieś pożyczyć aku, i iść ze swoim.
 
 
bombramsel 
Nowy



Posty: 12
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

to trochę lipa :/ no ale spróbuje, chociaż pogadać ze sprzedawcą bo niestety aku nie mam skąd pożyczyć..
sluuurp Ty masz fz18 tak?
masz może jakieś zdjęcia krajobrazów albo zachodów słońca jak to wychodzi tym sprzętem?:)
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

Przykładowych zdjęć z FZ-18:
http://www.pbase.com/coas..._fz_18&page=all
http://www.pbase.com/nc_b...icfz18&page=all
http://fotogalerie.pl/pro...18&mk=Panasonic
 
 
sluuurp 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 139
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

Kolega moon dał linki do zdjęć z FZ18. Sam sobie z chęcia te fotki pooglądałem, bo tak naprawdę za dużo zdjęć moim panasem jeszcze nie robiłem, choć mam już go z pół roku. Skupiłem sie jedynie na zdjęciach księżyca co pewnie widziałeś w dziale o FZ18.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2008   

Cytat:
Daj sobie spokój z Olkiem570.

Popieram

Cytat:
Optymalny dla Ciebie na tą chwilę i za tą cene jest FZ18 - tym bardziej że jego cena
spada, ale przede wszyskim ma szkło Zeisa.

Przepraszam, jakie szkło?
FZ18 ma obiektyw robiony przez firmę Leica... zresztą to też świetna firma :wink:

Cytat:
Ma to co Ci potrzeba a nawet wiecej i jest leciutki . Schowasz go łatwo za pazuchą

To duża zaleta wszystkich kompaktów... poza wyjątkami jak Panasonic FZ50 czy Sony R1

Cytat:
a zoom'u lepszego nie trzeba. Zrobisz nim muchę na Mnichu z Morskiego Oka .

Piękna metafora, ale przy próbach w fotografii przyrodniczej takie zoomy przestają się sprawdzać, zwłaszcza jeśli obiekt nie jest zbyt blisko.
 
 
bombramsel 
Nowy



Posty: 12
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2008   

Cytat:
Piękna metafora, ale przy próbach w fotografii przyrodniczej takie zoomy przestają się sprawdzać, zwłaszcza jeśli obiekt nie jest zbyt blisko.


Monastor masz na myśli to że np coś z 12x zoomem byłoby lepsze do zdjęć 'przyrodniczych' i wszelkiego rodzaju górskich?
Bo kusi mnie bardzo sama budowa Fz50 a dokładniej obręcze do ostrości i zooma :)
Wziąłbym Fz18 w opakowaniu fz50 :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16