Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zawansowany kompakt do 5000 czy lustrzanka ?
Autor Wiadomość
Gusst 
Nowy
Gusst


Posty: 14
Skąd: Zamość
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   Zawansowany kompakt do 5000 czy lustrzanka ?

Zawansowany kompakt do 5000 z filtrami czy lustrzanka ? W młodości odległej miałem lustrzanki analogowe Zenit Start66 gdy jeszcze robiło się czarno-białe zdjęcia.Bawiłem się z powiększalnikiem koreksem i kuwetami czego większość pewnie już nie pamięta. Potem długa długa przerwa i parę lat temu kupiłem cyrówkę Sony gdzie mało co da się ustawić. Teraz po dłuuugiej przerwie myślę czy zaawansowany kompakt z programami tematycznymi ale i preselekcją czasu i przesłony nie byłby "bezpieczniejszy" na wakacje nad morzem czy imieniny.Czy z lustrzanki zrobię za 2 miesiące równie udane zdjęcia ? Czy też trzeba będzie na to roku lub dłużej ?
Pozdrawiam forumowiczów.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

Do 5000 zł chcesz kupić kompakt czy tylko cyferki Ci się pomyliły?
Tylko i wyłącznie lustrzanka a ich wybór jest bardzo szeroki. Od Olympusa E-510 z dwoma obiektywami po Canona 450D czy nawet Pentaxa K10D.. Jest opcja, że sporą część z tych 5000 zaoszczędzisz choć ja bym jednak pomógł Ci dobrze te fundusze ulokować :mrgreen:
 
 
Gusst 
Nowy
Gusst


Posty: 14
Skąd: Zamość
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

Cyferki o.k. W gazetce którą kupiłem fujifilm S100fs kosztuje 3499 zł.Czy to już topowy aparat czy tu skończyli artykuł ? Do niego (np.) filtry i może coś jeszcze i już blisko. No i zaawansowanym kompaktem nie będę robił całkiem beznadziejnych zdjęć gdy zabraknie mi wiedzy przy C450D. Format odbitek wystarczy mi o nr. większy od pocztówki po wykadrowaniu.Kompakt byłby raz małpką a raz czymś więcej gdy będzie czas pomyśleć nad zdjęciem.To bowiem może być śmieszne gdy fotografujący stroi się a scena przeminęła ,albo robi 5 zdjęć z różnymi ustawieniami bo może któreś wyjdzie.
No ale lustrzanka dałaby mi większą radość w chwili zakupu tylko czy potem też gdybym spaprał zdjęcia z Egiptu?
W fundusze inwestycyjne czy w sprzet? :lol:
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

...stanowczo poleciłbym lustrzankę, być może o wiele bardziej wymagająca od kompaktu, ale da o wiele lepsze zdjęcia, więcej możliwości i satysfakcji.
za 5000 można mieć już dobre body i przyzwoite szkło (Canon 40d, Nikon D80 tamron17-50/2.8; albo coś entry level z dobrymi osprzętem jak napisał MM e510 450d k10d itd). Lustrzankę może pracować w pełnej automatyce więc będzie działać jak kompakt - szybciej spaprasz zdjęcie kompaktem niż lustrzanką, moim zdaniem nie ma takiej sytuacji gdzie kompakt byłby lepszy - no może rozmiar, ale to kwestia gustu.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

za 4k to moim zdaniem nikon d80 + 18-200VR na wakacje jak znalazł :D Albo nawet d200 :D
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

Zadając takie pytania, na forum o aparatach, zawsze otrzymasz odpowiedź, że najlepiej jak kupisz lustrzankę. Powód? Większość osób tu piszących kupiło takową i doradza podobnie innym. To tak jakbyś pytał na forum o autach po tuningu i podrasowanych, czy jeździć standardowym modelem. Naturalnie odpowiedzą, że lepiej zamówić model podrasowany i tuningowany, bo będziesz miał maszynę z klasą, a nie zwykłą „furmankę”. Tak jest w każdej branży, a mimo to większość ludzi nie ma w każdej dziedzinie sprzętu, czy wyposażenia z najwyższej półki. Każdy musi kierować się własnymi potrzebami i rozsądkiem, a nie chwilowym dziecięcym kaprysem i tym co mu inni powiedzą.

Jeśli nie masz zamiaru bawić się w powiększenia, kadrowania, obróbkę zdjęć, a jedynie ograniczyć się do odbitek o rozmiarach do A4 to w zupełności wystarczy Ci zaawansowany kompakt. Ma on słabsze możliwości niż lustrzanka, ale jest bardziej uniwersalny. W lustrzance zakup aparatu to początek, z czasem zechcesz dokupić inne obiektywy, bo z kitowym,(a tak „znawcy” nazywają ten obiektyw, który jest w zestawie z korpusem), masz ograniczone możliwości. Nawet jeśli daje wspaniałe zdjęcia w swoim zakresie, to z czasem zechcesz zrobić zdjęcie dalej siedzącego ptaka, czy zegara na wieży, a może zainteresują Cie bliższe spotkania z owadami i wówczas musisz kupić kolejne obiektywy dedykowane do takich celów. Wszelkich klamotów zacznie robić się więcej, na początku będziesz zabierać to w torbie na aparat i obiektywy, a potem przyda się plecaczek.

Nie będę pisał o lepszej jakości zdjęć z lustrzanki w gorszych warunkach oświetlenia, szybszym autofokusie i możliwości używania wyższych czułości. To naturalne sprawy, bo producent montuje w tych aparatach większą matrycę, która daje takie możliwości. Na pocieszenie można powiedzieć, że kompaktem możesz nakręcić krótkie filmiki, czego lustrzanki jeszcze nie mają. Inna zaletą kompaktów jest wygoda noszenia, ważą mało, można je schować i w drogę. Proponuje ponosić kilogram ciężarek lub w torbie (cukru, mąki), jak przyzwyczaisz się do niego po kilku godzinach noszenia, to i lustrzanka Ci nie zawadzi.
Podałeś cenę Fuji S100fs, w internecie będzie on tańszy, a tak w ogóle to jeszcze chyba nie jest sprzedawany w Polsce. Na zachodzie ludzie różnie o nim piszą, no i waży prawie 1kg. Oto przykładowa ocena:
Pro:
-Features galore
-Built quality is outstanding
-Excellence ergonomics
-Use SD and not just XD memory
-Manual zoom
-IS (Image Stabilization)
-Tilt LCD display
-Best EVF I have ever seen

Cons:
-Purple fringing, more than I would like.
-Soft Photos
-Will not replace your DSLR for your kids sporting events. I took it to my son Kindergarten running event and most of my photos were out of focus, and they don't even run that fast.
-Battery life is not very good, you will need a second battery.
-Won't turn back on automatically when goes to sleep. Therefore you might lose those candid shots if you have to turn it off and on again. Canon, Sony, Nikon and most other will automatically turn back on when you press the shutter halfway.
-Hunt when focus @ high focal leanth, I even experience where it will not focus at all when the subject is small or don't have enough contast. ( I think that is normal for this type of camera)
-IS (anti-shake) is not as effective as my DSLR built-in IS
 
 
Gusst 
Nowy
Gusst


Posty: 14
Skąd: Zamość
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

No ten nikon d80 + 18-200VR mnie poruszył a szczególnie ten obiektyw.Zatkałbym dziurę na stałe i nie trzeba by oczyszczania matrycy.Prawda? Jednak marzył mi się jakiś najnowszy madel aparatu żeby dłużej mieć coś nowego (tak jak z samochodem - bardziej kusi nowy model niż sprawdzony ale opatrzony który zaraz zostanie zastąpiony). Chciałbym też duży wyświetlacz żeby razem z aparatem nie nosić w torbie okularów. No ale ten uniwersalny obiektyw... Ech!
Z lustrzanek to fajny jest Canon 450D ale coś nie widzę takiego uniwersalnego objektywu jak proponuje Mavierk. Patrzę też na Sony alfa 350. Sonego mógłbym kupić taniej przez pracownika Sony bo oni mogą raz na trzy lata zrabić zakup z rabatem 30% ( czyli 1 telewizor , 1 kino ,1 aparat ....) Do Sony jest b.fajny obiektyw Zaisa.
Wracając do kompaktu - czy lustrzanką nie mającą stabilizacji mogę zrobić zdj. płynącej wody z osobą siedzącą na brzegu tak by płynąca woda ładnie się rozmyła? Chyba każdy zaawansowany kompakt poradzi sobie?
Odnośnie zakupu samochodu to rzeczywiście przed zakupem czytałem o tuningu silników (ale głównie silników żeby nie zrobić z auta choinki )Wnioski były takie: nie kupić słabego silnika żeby nie było niedosytu,niech moc będzie w zapasie.I nie żałuję zakupu.Czytanie opłaciło się. Teraz też znalazłem forum gdzie piszą mądrzejsi w temacie i nieagresywni w odpowiedziach zapaleńcy.

Filików kręcić raczej nie musze bo ogłądanie ich tylko na komputerze to kłopot w większym gronie a tylko dla siebie...nie. Wziąłem kilo cukru... ,z tym to przegiąłeś Moon .Żebyś widział radość żony.Ja tam jego nosić nie będę ,kupuj co chcesz -powiedziała. To się nada na plażę (? ) a w restaoracji hotelowej zajmie pół stołu - dodała. Jednak ładne zdjęcie to już cieszy.
Powiększenia i kadrowanie to chciałbym robiić,ale czy na kompakcie do granicy jakości jest dużo bliżej niż w lustrzance tzn. czy zaraz ją przekroczę ?
Z zalet Fuji S100fs to niewiele zrozumiałem.Po angielsku to niestety umiem zrobić tylko zakupy i wynająć hotel bo wtedy to też druga strona się stara. Tekst nie współpracuje.
Dalej nie wiem.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

okej... to może podam Ci alternatywy, jakie mi do głowy przychodzą:

A700 + Carl Zeiss 16-80 - jak tylko możesz mieć te 30% rabatu, to to wydaje się być na prawdę dobrym pomysłem :D

EOS 40d + 17-85IS - za to mnie inni uzytkownicy zjadą, a moim zdaniem dla amatora taki zestaw na prawde może być przyjemny :) Wersja bardziej pro to 17-55IS do tego zamiast w/w szkła.

Ok... jestem dzisiaj bez pomysłów :P
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

mavierk napisał/a:
EOS 40d + 17-85IS - za to mnie inni uzytkownicy zjadą, a moim zdaniem dla amatora taki zestaw na prawde może być przyjemny :) Wersja bardziej pro to 17-55IS do tego zamiast w/w szkła.


...ja tam Cie nie zjem, nie wyglądasz zbyt apetycznie ;-)

jak nowy aparat to polecam 40D i jak nie chcesz zmieniać szkieł to trzeba by było poszukać czegoś o dużej rozpiętości z optyki.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

Możesz kupić 450D plus Sigma 18-200 OS (ewentualnie 40D z tym samym szkłem).
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

Gusst napisał/a:
No ten nikon d80 + 18-200VR mnie poruszył a szczególnie ten obiektyw.Zatkałbym dziurę na stałe i nie trzeba by oczyszczania matrycy.Prawda?
No tego bym jednak nie był pewien. 18-200 VR zmienia swoje rozmiary podczas zmiany ogniskowej, więc musi zasysać powietrze. Jednak czyszczenie matrycy nie boli :)
Pozatym tak jak radzi Arek, C450 D lub 40 D plus szkieło sigmy. Powinieneś być zadowlolony.
 
 
Gusst 
Nowy
Gusst


Posty: 14
Skąd: Zamość
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2008   

Czytałem cały dzisiejszy dzień no i oczywiście tydzień przed. To Canon 450D.Inaczej mógłbym za rok żałować.
Pytania mam więc do wszystkich:

1.Jaki pierwszy dobry obiektyw wszystkomający tzn. do każdego rodzaju zdjęć - rozmyta woda w górskim strumieniu , goście na imieninach ,wschód i zachód słońca, portret . Taki by jego już nie zmieniać. Nie chciałbym też ryzykować że coś źle ostrzy itp. bo mogę nie zorientować się w porę więc proszę o pewniaka. Teleobiektyw używałbym sporadycznie więc może, ale nie musi być już.

2.Czy zamówić body z kitem ? Sprawdzić popstrykać i zamówić wtedy coś dobrego czy od razu wersję ostateczną?

3.Chciałbym filtr polaryzacyjny kołowy - jaki? Obiektyw musi z nim współpracować czyli chyba nie obracać się tak ?

4.W co to schować ? Jakiś futerał antyelektrostatyczny żeby nie ściągał kurzu? Aha, co jeszcze kupić za jednym zamachem z akcesoriów ?

Pozdrawiam czytających a jeszcze bardziej piszących odpowiedzi.
P.S. Czy treść tego pytania mieści się w temacie pierwszego postu czy powinienem je zadać w innym miejscu?
Dziękuję z góry.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2008   

Ja w tamtym roku kupiłem d70s + 18-70 + 70-300VR i w sumie w tym roku Ci polecić mogę (tylko że d70s -> d80 :D ) Do tego mam jeszcze 50/1.8 i się cieszę :)

Łącznie wydałem 4800zł (+ 500zł za 50/1.8)
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2008   

Gusst, Zdecydowanie lubimy na forum jak ktoś rozwiją swoją wypowiedź/pytanie w jednym temacie- tak jak Ty :)


AD 2. Jestem przekonany że na obiektyw kitowy raczej szkoda kasy. Lepiej za tą cene kupić dopbry filtr polaryzacyjny i statyw.

AD 3. filtr polayzacyjny, musi mieć możliwość kręcenia się ;) . gorzej jest wtedy jeśli obiektyw podczas ostrzenia kręci przednią soczewką- wtedy już jest trudniej. Konkretnego modelu nie mogę ci polecić bo sam mało z takiego filtru korzystam bądź wcale.

AD 4. Na wakacje, to tylko jakaś torba z wygodnym paskiem na ramię. Przy jednym obiektywie nie będzie Ci obciążało jednego ramienia zbytnio. Warto pomyśleć też o dobrym statywie na nocne pstryki (patrz AD 1) zapasowej baterii, i ewentualnie pilocie.

Pozdrawiam
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2008   

Kolega jest uparty z tym rozmytym strumieniem. Napiszę wiec, że to kwestia umiejętności fotografa a nie sprzętu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14