Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: MM
Sob 19 Kwi, 2008
Jaki obiek.do NIKONA D 80 JAKO UNIWERSALNY
Autor Wiadomość
GRINGO 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sob 19 Kwi, 2008   Jaki obiek.do NIKONA D 80 JAKO UNIWERSALNY

Witam
Panowie ,który będzie lepszy nikkor czy sigma i wykorzyta w pełni metrycę 10mln.
Chcę ograniczyc szklarnie do 2-3 obiek. na początek cos uniwersalnego
potem napewno jakaś stałka nikkor np.50/1.8 lub 1.4 jak będzie kasa następnie cos na zumie
A może jakis obiektyw dostępny cenowo będzie 2 w jednym czyli uniwersalny i z zumem

Oczywiscie nikkor 55-200 za drogi

Co radzicie i dlaczego
Tamron jakoś mnie nie przekonuje a może

PROSZĘ NA OPINIE W PONIEDZIAŁEK CHCE COŚ KUPIĆ



WKRÓTCE ZAKUPIE NIKONA D80 :lol:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   

GRINGO, brałbym sigmę 17-70 F/2.8-4.5, różnica przede wszystkim w świetle. Sądzę, że będzie lepsza od tego Nikkora (18-70)
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   

do nikona to nikkor 18-70 :)
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   

mavierk, jaka jest jego przewaga nad sigmą?
Poza tym, że ma obudowę zaprojektowaną tak, żeby dobrze z nikonem wyglądała?
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   

masz napisane wszystko w teście :)
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Pon 21 Kwi, 2008   

A ja wolalbym sigme. W wersji HSM oczywiscie.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 21 Kwi, 2008   

Niestety Sigma 18-50/2.8 HSM jest gorsza optycznie od Tamrona 17-50/2.8. Za to jaka szybka :shock: :mrgreen:
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Wto 22 Kwi, 2008   

MM napisał/a:
Niestety Sigma 18-50/2.8 HSM jest gorsza optycznie od Tamrona 17-50/2.8. Za to jaka szybka :shock: :mrgreen:

Rozmowa toczyla sie na temat nikkora 18-70 i sigmy 17-70. Chyba zbyt pozno juz bylo :wink:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 22 Kwi, 2008   

Zawsze firmowy obiektyw podobnej klasy będzie korzystniejszy od zamiennika.
 
 
kamfil06 
Maniak



Pomógł: 4 razy
Posty: 926
Skąd: Nowy Sącz-Reading
Wysłany: Sro 23 Kwi, 2008   

a ja napisze że myślenie o szkłach ze światłem 2.8
ma (jak dla mnie) sens,

jestem zakochany w małej głębi :razz:
(może nie tylko ja :wink: )
pozatym zazwyczaj obiektyw z maksymalnym światłem 4.5
nie da mi tak fajnej jakości jak mój pentaxik 50mm przy 2.8 ani
przyjemnie rozmytego tła przy 1.4 :roll: ,

dlatego tak naciskałem na ojca żeby kupił razem z Kdyszką tą 50tke :razz:

pozatym,
jeżeli chcesz wycisnąć wszystkie soki z twojej D80-tki
a nie chcesz przymykać do f.8-11
kup tamarona :wink:


ale to tylko moje zdanie,
wybór twój,
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

Szczerze mowiac, jesli nie potrzebujesz koniecznie swatla 2.8, to nie ma sie nad czym zastanawiac, tylko brac Nikkora. Optycznie jest rownie dobry/lepszy niz zamienniki, a do tego sporo tanszy i ma dzialajacy a nie zgadujacy autofocus. Bardzo chcialem swiatlo 2.8, ale po probach z sigma i tamronen zrezygnowalem (oba mialy problemy z AF wlasnie). A za samo swiatlo do 17-55 nie bede doplacal (w gotowce i masie), bo go az tak bardzo nie potrzebuje. Co innego jesli chcesz sie zajmowac reporterka na serio... Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16