Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
olympus sp560, panas fz18 czy nikon d40
Autor Wiadomość
Madafakanumanoi 
Nowy
Madafakanumanoi


Posty: 7
Skąd: roznie bywa
Wysłany: Wto 01 Kwi, 2008   olympus sp560, panas fz18 czy nikon d40

Witam,
Do końca tego tygodnia chcę kupić aparat. Miało to być coś po najmniejszej linii oporu i na początku miał to być sony h7, później zdecydowałem się na h9 i już prawie miałem ją zamówioną, ale pech chciał, że wszedłem na to forum :) gdzie aparat ten nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Na chwilę obecną mam 3 typy:
1. Olympus 560 w cenie 1050 pln
2. Panasonic FZ 18 - 1220 pln
3. Nikon D40 - 1299 pln

Jeśli chodzi o moje potrzeby, to do tej pory zdjęcia wakacyjne robiłem canonem 550 i było to główne wykorzystanie aparatu + ewentualne imprezy rodzinne, wypady za miasto itp.
Raczej nie mam jakiegoś wielkiego pociagu do fotografi i nie do końca jestem pewien czy będzie chciało mi się bawić w te wszystkie ustawienia, żeby zdjęcia były na maksa dopieszczone. To na czym mi zależy to spory zoom, naturalna kolorystyka, dobre odwzorowanie szczegółów. A i cena nie ukrywam ma znaczenie, bo biorąc pod uwagę fakt, że do każdego z tych aparatów trzeba dokupić jeszcze kartę (i ład do 560), to nam się robi drabinka cenowa: sp560 z dodatkami to cena gołego fz18, fz18 + karta to cena d40, itd...
Ofkorsowo jeśli ktoś ma jeszcze jakąś inną propozycję i potrafi to przekonywująco umotywować to również zapraszam.

Z góry muchas gracias por todo
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 01 Kwi, 2008   

Weź Panasonica. Skoro nie wiesz czy foto Cię wciągnie taka uniwersalna małpa będzie najlepsza. D40 to tylko początek wydatków, bo zawsze kusi, żeby dokupić jakieś tele. A w Panasonicu już je przecież masz.

Może rozważ jeszcze Canona S5 IS. To też fajny aparat i można go dostać za 1100 zł. Robi dobrej jakości zdjęcia i filmy, lepsze nawet od Olka i Panasonica, ale za to ma mniejszy zoom, a co ważniejsze nie ma tak szerokiego kąta. Ale jeśli jesteś w stanie bez tego żyć, to możesz się nim zainteresować.
 
 
Madafakanumanoi 
Nowy
Madafakanumanoi


Posty: 7
Skąd: roznie bywa
Wysłany: Sro 02 Kwi, 2008   

Biorąc pod uwagę fakt, że na horyznocie już pojawiają się pierwsze sztuki z 20 x zoomem, to nie chciałbym żeby za jakieś pół roku okazało się, że ta 12x to taka jakaś mikra i trzeba by poszukać czegoś lepszego, jak już kupuję to tak żeby przynajmniej przez jakieś 3-4 lata wogóle nie myśleć o zmianie, a może i rzeczywiście przez ten czas wpadnę w sidła i dojrzeję do czegoś poważniejszego (pewnie wtedy najtańsze lustrzanki cyfrowe będą kosztowały z 700 pln).
Co do fz18 to martwi mnie tylko ten akumulatorek, bo różne są opinie na ten temat, istnieje spora grupa osób, które uważają że 4xaa jest bezpieczniejszym rozwiązaniem ze względu na uniwersalność i koszty (że niby za jakiś czas dane ogniwo trzeba wymienić bo się zużyje, a wtedy jego cena jest wysoka, a i z dostępnością może być różnie).
 
 
qadest1 
Rozmowny
Mały czarny Olek ;)



Pomógł: 4 razy
Posty: 341
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Sro 02 Kwi, 2008   

Madafakanumanoi napisał/a:
(że niby za jakiś czas dane ogniwo trzeba wymienić bo się zużyje, a wtedy jego cena jest wysoka, a i z dostępnością może być różnie).


Bzdura! :grin:
Akumulatorek Dostaniesz bez problemu orginał ok 100 PLN, zamiennik z procesorem ładowania - jak w orginale ok 60 PLN. Nawet niech on mi padnie po dwóch trzech latach (zakładam, że pociągnie dłużej) to koszt wymiany zamiennika 60 PLN nie jest taki straszny, zwłaszcza, że porządne aku "paluszkowe" (też przydały by się ze dwa komplety) też kosztują w granicach 60 PLN a po dwuletniej eksploatacji będą na pewno wymagały wymiany (chyba, że jakieś "cudowne" egzemplarze Ci się trafią).
Do tego weź pod uwagę jeszcze opinie, że na dedykowanym aku znacznie szybciej ładuje ci się lampa błyskowa i cyknioesz na nim od 180 do 300 fotek (w zależności od intensywności użycia lampy), a na paluszkowych... ...no spróbuj zrobić na nich 300 fotek bez ładowania ;)
Procesor ładowania - utrzymuje cały czas akumulator w stanie "w pełni naładowanym" - gdy ten nie jest używany.
Zapasowe paluszki niestety w miarę upływu czasu rozładowują się - to też ważny aspekt!

A, jeszcze czas ładowania do 2 godzin i full sprawny - nawet jak zdarzy Ci siecyknąć te 300 fotek w ciągu dnia to przez noc naladujesz go na pewno ;) No jak ktoś ma potrzebę pstrykania większej ilości fotek w ciągu dnia to musi mieć zamiennik
 
 
Madafakanumanoi 
Nowy
Madafakanumanoi


Posty: 7
Skąd: roznie bywa
Wysłany: Sro 02 Kwi, 2008   

Ok, poczytałem właśnie o tych akumulatorkach w temacie o FZ18, i jestem zdecydowany na niego na 100%, tylko jest lipa, bo w sklepach internetowych w przystępnych cenach są tylko same srebrne egzemplarze (dla mnie only negro), a i z ich dostępnością nie jest najlepiej (w jednym sklepie powiedzieli mi, że nie ma ich na razie nawet w Panasonicu). Wygląda na to, że muszę uzbroić się w cierpliwość :) Wielkie dzięki za pomoc
 
 
qadest1 
Rozmowny
Mały czarny Olek ;)



Pomógł: 4 razy
Posty: 341
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Sro 02 Kwi, 2008   

W Panasonicu mają na pewno, tylko oni zboczki sprzedają go dalej po 1700 PLN :roll: - dewianci! :shock:

[ Dodano: Sro 02 Kwi, 2008 ]
zaloguj się do kilku sklepów, pozamawiaj i czekaj na reakcję albo podzwoń, popytaj gdzie będzie najszybciej dostępny, tam bierz :grin:

Z tym srebrnym kolorem, to czytałem opinie i zresztą całkiem nie głupie, że dzieki temu latem aparat nie nagrzewa się tak mocno ponoć o 20 'C mniej a to, niższa temperatura matrixa i za tym mniejsze szumy - ale osobiście nie wyobrażam sobie teraz wyskoczyc ze srebrnym Lumixem :razz: :grin: :grin: :grin:
 
 
Madafakanumanoi 
Nowy
Madafakanumanoi


Posty: 7
Skąd: roznie bywa
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008   

Brat na majowke przylatuje z angli, tam fztka18 kosztuje 240 Ł (z 4GB SD w komplecie), co przy obecnym niskim kursie funta daje jakies 1060 pln. 300 zeta piechota nie chodzi i jeszcze te 3 tyg. moge poczekac, tylko czy gwarancja stamtad bedzie normalnie honorowana w Polsce, oraz jak wyglada sprawa z wyborem jezyka w menu (a jesli jest mozliwa to czy jest szansa ze znajde tam nasz ojczysty)? Moze ktos ma juz przecwiczony ten temat?
 
 
qadest1 
Rozmowny
Mały czarny Olek ;)



Pomógł: 4 razy
Posty: 341
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Czw 03 Kwi, 2008   

Co do języka, to wydaje mi się (wydaje! - zaznaczam :) ), że nie powinno byc kłopotu, jednak gwarancji angielskiej może Panasonic Polska nie uznać znając nasza mentalnośc :neutral: Choć wg mnie powinni firma to firma - zwłaszcza, że aparat na tamten rynek nie różni się od aparatu kupionego u nas.

Osobiście brałbym u nas, wiem 300 PLN-ów droga nie chodzi, ale masz polskie menu, polski serwis i polskiego serwisanta (no to ostatnie to moze najmniej optymistyczna opcja :grin: ) odnosisz w razie "W" u nas do sklepu i reszta Cię nie obchodzi. A co jeżeli u nas się uprą i "anglika" nie przyjmą Ci do serwisu :? wysyłka może okazać się droższym biznesem od samej naprawy - a to już nie będzie takie sympatyczne jak zaoszczędzone 300 PLN-ów :roll:
 
 
Madafakanumanoi 
Nowy
Madafakanumanoi


Posty: 7
Skąd: roznie bywa
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   

Zadzwoniłem do źródła (Panasonic Polska) i powiedzieli mi, że jeśli jest dowód zakupu i wypełniona karta gwarancyjna (która nie jest potrzebna jeśli sprzęt jest kupiony u nas) to normalnie przyjmują do serwisu. Natomiast najprawdopodobniej nie będzie w nim możliwości ustawienia języka polskiego, co umówmy się biorąc pod uwagę w 80% menu obrazkowe nie stanowi jakiegoś dużego problemu :) (a i z samą znajomością anglika u mnie nie najgorzej).
 
 
qadest1 
Rozmowny
Mały czarny Olek ;)



Pomógł: 4 razy
Posty: 341
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Pią 04 Kwi, 2008   

Madafakanumanoi napisał/a:
Natomiast najprawdopodobniej nie będzie w nim możliwości ustawienia języka polskiego, co umówmy się biorąc pod uwagę w 80% menu obrazkowe nie stanowi jakiegoś dużego problemu :) (a i z samą znajomością anglika u mnie nie najgorzej).


Eeee tam... uruchomisz tryb serwisowy (ten od wgrywania firmware'u) i sobie przestawisz, jakoś nie bardzo wierzę w opowieści serwisu, że nie da się przestawić. Ja po wgraniu firmware'u jak nagrzebałem w swoim to włączył mi się język chiński (cool krzaczki ;) ) jako podstawowy i angielski dodatkowy :roll: Po ponownym zagrzebaniu udało się go przestawić na języki europejskie (w tym i polski) :mrgreen:
 
 
Madafakanumanoi 
Nowy
Madafakanumanoi


Posty: 7
Skąd: roznie bywa
Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

Wczoraj doleciał :mrgreen: katuje dzisiaj cały dzień, porządna maszyna :)

jak odpala się ten tryb serwisowy ?
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Kwi, 2008   

W Polsce cena też jest w granicach 1100zł.
http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/216863
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15