Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: hijax_pl
Sro 14 Wrz, 2011
IV Plener 321!
Autor Wiadomość
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

MariuszSca napisał/a:
Ale sam fakt użycia HDR dla obiektów przemysłowych nie czyni takiego ujęcia nieszablonowym.

A czy ja coś takiego stwierdziłam? :razz:
MariuszSca napisał/a:
Poza tym dlaczego uważasz, że kadry pałacyków czy kamienic można przedstawiać jedynie w sposób "pocztówkowy" ?

Tego też nie powiedziałam.
MariuszSca napisał/a:
Może jest tak, że w szerszym kadrze ten budynek wcale nie wyglądałby lepiej niż np ten z pracy hijax_pl'a ? i vice versa :-)

Noooo..., to chyba nie jest właśnie pałacyk ani kamienica?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






masza 
Optyczny



Posty: 1399
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

Można ciekawie pokazać śmietnik. Można beznadziejnie pokazać pałac. Można beznadziejnie pokazać śmietnik. Można ciekawie pokazać pałac. Można brać udział w zabawach na forum. Można nie brać udziału w zabawach na forum.
A architektura to bardzo szerokie pojęcie.

MariuszSca, mam ochotę zapytać: "Ale o co chodzi?". :)
 
 
MariuszSca 
Uczestnik


Posty: 88
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

masza napisał/a:
Można ciekawie pokazać śmietnik. Można beznadziejnie pokazać pałac. Można beznadziejnie pokazać śmietnik. Można ciekawie pokazać pałac. Można brać udział w zabawach na forum. Można nie brać udziału w zabawach na forum.
A architektura to bardzo szerokie pojęcie.

MariuszSca, mam ochotę zapytać: "Ale o co chodzi?". :)


No ja tez nie wiem. Stwierdziłem tylko, że spodziewałem się raczej pałacyków niż fabryk i wyszedł z tego jakiś problem. :-) Chyba można mieć tu własne zdanie lub oczekiwania?

[ Dodano: Wto 13 Wrz, 2011 15:00 ]
kasiakaaz napisał/a:
MariuszSca napisał/a:
Ale sam fakt użycia HDR dla obiektów przemysłowych nie czyni takiego ujęcia nieszablonowym.

A czy ja coś takiego stwierdziłam? :razz:
MariuszSca napisał/a:
Poza tym dlaczego uważasz, że kadry pałacyków czy kamienic można przedstawiać jedynie w sposób "pocztówkowy" ?

Tego też nie powiedziałam.
MariuszSca napisał/a:
Może jest tak, że w szerszym kadrze ten budynek wcale nie wyglądałby lepiej niż np ten z pracy hijax_pl'a ? i vice versa :-)

Noooo..., to chyba nie jest właśnie pałacyk ani kamienica?


Ale za to jest to imo dobry przykład nieszablonowego podejścia do tematu.
Swoje wypowiedzi formułowałem w kontekście tego pleneru i tylko tu mają one zastosowanie.
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Posty: 2906
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

kasiakaaz napisał/a:
j/w
ale co? Ja nic o palacach czy smietnikach nie konkretyzowalem - dla mnie moze byc kamien na kamieniu. Chodzilo mi o wyrazistosc przekazu. Jesli jest jakis temat-nietemat, wytyczna czy jak to tam zwal, to powinno odzwierciedlac sie to na zdjeciu. Konkretyzujac - jesli na zdjeciu jest latarnia, dziewczyna, fontanna, niebo i jakas chalupa/smietnik/kamien na kamieniu, to ma byc widac, ze o chalupe chodzi, a nie o dziewczyne pod latarnia. Jesli jako obiorca nie mam takiego odczucia, to dla mnie nie w temacie, tak jak nie jest HDRem cos o rozpietosci 4 EV, nawet jesli bylo skladane z 8-miu obrazkow.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

wlasne zdanie miec mozna, oczekiwania rowniez, ale nalezy zostawic prawo do interpretacji tematu uczestnikom. temat jest jasny i to, ze np ktos oczekiwal domkow z klockow a inny np tylko antycznych ruin, nie sprawia ze prace nie spelniajace tych oczekiwan nie pasuja do tematu. poza tym jesli o mnie chodzi to uwazam ze to pozytywne jesli przedstawione prace, przynajmniej niektore, wykraczaja nieco poza to co na dane haslo pierwsze wpada nam do glowy. w tym lezy sila kreatywnosci, nie w tym by przedstawiac takie zdjecia jakich kazdy z gory sie spodziewal
 
 
masza 
Optyczny



Posty: 1399
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

W regulaminie wirtualnego pleneru jest zabawny zapis o wstawianiu prac "mniej lub bardziej związanych z tematem". To dopiero daje możliwości! Praca nie na temat uświęcona mocą regulaminu. :)
 
 
Helium 
Bywalec
Canonier



Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

A ja sobie tak luźno myślę, że idea i forma Pleneru 123 jakie przyjął hijax_pl sprawdzają się wyśmienicie, a jak to mówi znane prawo Murphy'ego: "Jeśli coś jest dobre, to nie poprawiaj tego". Możemy sobie polemizować, ale jak widać w praktyce swoboda jaką zostawia forma Pleneru123 odpowiada Userom ;)
 
 
Usjwo 
Optyczny



Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

cybertoman napisał/a:
Jesli jako obiorca nie mam takiego odczucia, to dla mnie nie w temacie, tak jak nie jest HDRem cos o rozpietosci 4 EV, nawet jesli bylo skladane z 8-miu obrazkow.


Po to sa wlasnie zetony, zeby ich w takim momecie nie przyznawac :mrgreen: i czas na dyskusje zeby "przywalic" autorowi :mrgreen:
 
 
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

1. Szkoda, że widziałam już to zdjęcie w wątku, bo pewnie zrobiłoby na mnie większe wrażenie :wink: Bardzo podobają mi się kolory, choć szkoda bałaganu w LD. Nie wiem czy dałoby się lepiej skadrować? Mam wrażenie, że ostrość trochę kuleje i trochę przeszkadza poświata nad linią drzew.

2. hijax, zabrałeś mi pomysł :razz: :wink: Miałam upatrzoną podobną, industrialną miejscówkę. Ale do rzeczy: ładnie oświetlony budynek, ciekawy pomysł, choć kadr trochę leci w prawo i przeważa po tej stronie. Jak dla mnie HDR - technicznie bez zarzutu.

3. Świetna miejscówka i pomysł, fajne bebechy ma ten budynek. Długo i kilka razy się przyglądałam i już wiem, co mi nie pasuje: kadr przeważa na lewo i chyba byłby lepszy w pionie. Szkoda, że świeci.

4. Bardzo ładny, spokojny, sielski obrazek. Mam wrażenie, że odrobinę leci w lewo, ale to mi nawet nie przeszkadza, podobnie jak wątpliwości, czy HDR był tu potrzebny. Przeszkadza mi niestety niebo.

6. Zwyczajny budynek w ciekawym kadrze (lubię takie). LD trochę "szwankuje" i burzy odbiór.

7. Mam wrażenie, że kompresja totalnie zeżarła ostrość. Lampa zbyt blisko górnej krawędzi i dość widoczna CA. Dodatkowo nie przemawia do mnie na tym zdjęciu ta brązowa tonacja. Też w pierwszym momencie zastanawiałam się czy to zima? :wink:

8. Za dużo wszystkiego w jednym kadrze, nie wiem na co patrzeć.

9. Fajny industrial, ale kolorystyka mi zupełnie nie leży (choć lubię czasem takie pojechane HDRy).

10. Duży potencjał miejscówki, ale zdjęcie w wątku o niebo lepsze. Tutaj kadr mi się nie podoba i można było ten przepał na oknie zniwelować. Kadr poziomy trochę naciągany, ale to akurat mi nie wadzi :wink:

11. Super kolory i dobry kadr. Szkoda, że budynek trochę świeci.

12. No i pozamiatałaś, jak zobaczyłam. Świetny kadr i kolorystyka. Przyjmuję "na słowo", że to HDR, bo nie wygląda (choć absolutnie nie jest to zarzut - wręcz przeciwnie).

2 żetony na 12 i 1 żeton na 11.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

WYNIKI CZWARTEJ EDYCJI PLENERU 321!

architektura / hdr / kadr poziomy

Do zabawy przystąpiło 12 forumowiczów.
Oddano 23 ważnych głosów (rozdano 69 żetonów).

III miejsce z 4 punktami zajęły ex-aequo prace forumowiczów:
FK09, Helium, hijax_pl, mozer, Usjwo

II miejsce z 11 punktami zajęła praca maputa.

I miejsce z wynikiem 30 punktów zajęła praca:

moroniki




______________________________________________________

Gratuluję wszystkim świetnych pomysłów, interpretacji, kreatywności i warsztatu!


moronica jeszcze raz gratuluję i jednocześnie proszę o zdefiniowanie parametrów kolejnego tematu (w poście w tym wątku), a ja zajmę się stworzeniem odpowiedniego wątku na forum.

Przypominam listę zmiennych:

TEMATYKA: abstrakcja, akcja (wydarzenie, sport, impreza itd.), architektura, człowiek, dowolna, fauna, flora, martwa natura, noc, pejzaż, technika (pojazdy, maszyny itd.)
TECHNIKA: grafika (kreatywna obróbka), hdr, kolorowe, krosowanie, monochromatyczne (b&w, sepia, cyan itd.)
FORMAT: dyptyk, fotomontaż, kwadrat, pionowy, poziomy, tryptyk

Maszynka do losowania znajduje się tutaj
Ostatnio zmieniony przez hijax_pl Wto 13 Wrz, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

hijax_pl, blagam odmieniaj "moroniki" :P

takie pytanie zanim wybiore - czy fotomontaz nie powinien byc przypadkiem w technice? przeciez fotomontaz moze byc kadrem pionowym, poziomym, itd
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 13 Wrz, 2011   

moronica, Poprawione :oops:

Hm... A jeśli założyć, że chodzi o kolaż ?
 
 
Helium 
Bywalec
Canonier



Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 14 Wrz, 2011   

moronica, szczerze gratuluję ! Od samego początku nie miałem wątpliwości, że ten właśnie kadr zdobędzie laur tego Pleneru :) A przy okazji zapytam z czystej ciekawości: możesz podzielić się z nami "technikaliami" swojej pracy (jaki sprzęt, jakie parametry ekspozycji, z ilu kadrów, z jakim odstępem EV, jakim softem, jaka obróbka dodatkowa, jeśli w ogóle) ? :)

P.S. Dziękuję wszystkim, którzy dostrzegli mój kadr i go skomentowali.

hijax_pl, kolaż to szczególny przypadek fotomontażu - zgadzam się, ale to moim zdaniem nadal technika, która może być zawarta w kadrze poziomym, pionowym czy kwadratowym (pod tym względem podzielam zdanie moroniki).
Proponuję zatem przenieść "fotomontaż" do "technik".
Luźno natomiast proponuję i poddaję pod Twoją rozwagę by w "formacie" dodać format "panorama" (tj. o proporcjach 16+:9) - wiem, że jest to szczególny przypadek formatu poziomego ale nieco ogranicza swobodę proporcji, co może być dodatkowym wyzwaniem dla uczestników pleneru.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Sro 14 Wrz, 2011   

hijax_pl, fotomontaz i kolaz to jednak rozne techniki, tak mysle

+1 dla tej panoramy tylko bez narzuconego formatu

a historia mojego kadru jest bardzo trywialna. podczas gdy byl czas na przygotowywanie prac to albo sleczalam w pracy albo walczylam z przeziebieniem a w odroznieniu od poprzedniej edycji nie moglam sie po prostu zamknac w pokoju i cos cyknac. tak wiec juz wlasciwie sie pogodzilam ze nie wystartuje. i tak gdzies o 22:30 w dniu terminu skladania prac pomyslalam sobie, czy by nie przejrzec archiwow bo pamietalam ze mialam troche wieczornych generycznych fasad z Tokio. wrzucilam jednego RAWa, ktorego wczesniej do glowy mi nie przyszlo by wywolac bo wydawal mi sie cienki, do photomatixa, zabawa suwaczkami w tone mapping, pozniej winietka i jazda. i gdyby to zdjecie nie bylo moje to i tak glosowalabym tak samo ;)
Ostatnio zmieniony przez moronica Sro 14 Wrz, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Posty: 2906
Wysłany: Sro 14 Wrz, 2011   

moronica, gratulacje!.

Skoro ponad polowa uczestnikow znalazla sie na podium - rowniez gratulacje, mozna chyba zaryzykowac stwierdzenie o wyrownanym poziomie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16