Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: goltar
Nie 18 Wrz, 2011
XXVI WIRTUALNY PLENER
Autor Wiadomość
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011   

hijax_pl, ludziom trzeba ufać. To przecież tylko zabawa.
Zresztą, czy zawsze trzeba oceniać "zgodność z tematem"? Po co tak sztampowo. Temat może być bardzo szeroki.
Gdyby temat brzmiał "Moje miasto nocą", to czy ktoś będzie sprawdzał, czy zrobiłeś zdjęcie w swoim mieście? A co gdy ktoś mieszka na wsi? :wink:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011   

B o g d a n, to może inaczej zapytam - co byłoby niezgodne z takim tematem?
 
 
Monastor 
Optyczny



Posty: 3809
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011   

hijax_pl napisał/a:
B o g d a n napisał/a:
Bardziej już ogólnego od "10 kroków od domu" nie może być. :grin:
Oczywiście, ale jak ocenić zgodność z tematem? :zalamany:

Trzeba opracować metodę pomiaru liczby kroków na podstawie obrazu fotograficznego. To nietrywialne zadanie bo zmiennych jest wiele. Do dzieła :-)
 
 
masza 
Optyczny



Posty: 1399
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011   

Nie wiem, jak Wasze kroki, ale moje są... nieprzewidywalne. Czasem to 70 cm, a czasem z kilometr będzie. Pewnie wiele zależy od obuwia. ;)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011   

A jak ktoś zarządza nieruchomościami i ma kilka domów pod swoją pieczą? Od którego wtedy te kroki liczyć? :wink:
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Posty: 8591
Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011   

Źle to chyba ująłem - miałem na myśli temat dający możliwości różnej interpretacji, a nie możliwie ogólny :)

masza, no jak się ma buty siedmiomilowe, to tylko w to mi graj ;)
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 21 Wrz, 2011   

Generalnie temat "10 kroków od Domu" jest to "mój" szeroki temat, który ma na celu udowodnienie, że aby mieć fan z robienia zdjęć, może nawet interesujących :wink: , nie trzeba wcale jeździć w góry, nad morze, czy do Egiptu.

Wystarczy się ruszyć w najbliższe okolice swego domu. Ja twierdzę, że często wystarczy dosłownie 10 kroków. Jeśli ktoś potrzebuje 20, czy 100 to też dobrze. Ważne aby doszedł tam nogami.
Trochę o tym napisałem na swoim blogu, jeśli ktoś ma problem ze zrozumieniem tej idei. :smile:

Bardzo jestem ciekaw jak inni do tego podejdą i jakie prace zostaną pokazane i stąd taki może nietypowy temat.
 
 
patigol 
Uczestnik



Posty: 75
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 21 Wrz, 2011   

W nowym numerze Pokochajfotografie.pl jest tekst pod tytułem "30 minut od domu". Warto poczytać w związku z tematem zaproponowanym przez B o g d a n
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 21 Wrz, 2011   

B o g d a n napisał/a:
który ma na celu udowodnienie, że aby mieć fan z robienia zdjęć, może nawet interesujących :wink: , nie trzeba wcale jeździć w góry, nad morze, czy do Egiptu.
Mówisz o fotgrafii podróżniczej. Zgoda. A co z innymi dziedzinami fotografii? Czy aby zrobić pracę na temat "Siła", albo "Przestrzeń", "Dotyk" - trzeba jechać na Antarktydę?
B o g d a n napisał/a:
Trochę o tym napisałem na swoim blogu, jeśli ktoś ma problem ze zrozumieniem tej idei. :smile:
Widzę, że mnie nie zrozumiałeś: pisałem o zgodności z tematem, gdyż moim zdaniem to może być dosłownie wszystko. I nawet nie trzeba się zbytnio wysilać.
Nie chodzi o zrozumienie idei, ale o samą idee w kontekście tegoż pleneru.

Przy okazji - nie "kreatywna" a "dokumentalna" ;)
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 21 Wrz, 2011   

Cytat:
Mówisz o fotgrafii podróżniczej. Zgoda. A co z innymi dziedzinami fotografii? Czy aby zrobić pracę na temat "Siła", albo "Przestrzeń", "Dotyk" - trzeba jechać na Antarktydę?
Nie mam na myśli tylko fotografii podróżniczej, to tylko przykłady. Równie dobrze ktoś może narzekać na to, że nie da się zrobić fajnego zdjęcia bo obok jego domu nie spadł sztuczny satelita, a chciałby go sfotografować.
Oczywistym też jest, że do większości plenerów nie trzeba daleko jechać, nie o to chodzi.

hijax_pl napisał/a:
pisałem o zgodności z tematem, gdyż moim zdaniem to może być dosłownie wszystko.
I to właśnie jest ciekawe i o to chodzi aby to pokazać. Nie ma nic złego w ocenie różnych zdjęć i wybór najlepszego, którym przyświeca jedna myśl przewodnia. :smile:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 21 Wrz, 2011   

B o g d a n napisał/a:
Równie dobrze ktoś może narzekać na to, że nie da się zrobić fajnego zdjęcia bo obok jego domu nie spadł sztuczny satelita, a chciałby go sfotografować.
Jeśli dokumentuje - zgoda. Ale jeśli podejdzie kreatywnie to weźmie łopatę, wykopie mały lej, wrzuci kanciasty kamień, świecę dymną i jakoś ciekawie to oświetli... Naprawdę niewiele potrzeba... Ale rozumiem, że ktoś może nie mieć pomysłów lub po prostu może się komuś nie chcieć...
B o g d a n napisał/a:
którym przyświeca jedna myśl przewodnia.
"Zrobić zdjęcie"...
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Posty: 8591
Wysłany: Sro 21 Wrz, 2011   

Obaj macie rację, tylko obawiam się, że inni mogą nie podchwycić oryginalnego zamysłu leżącego w zamyśle Bogdana :)
 
 
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Czw 22 Wrz, 2011   

masza napisał/a:
Nie wiem, jak Wasze kroki, ale moje są... nieprzewidywalne. Czasem to 70 cm, a czasem z kilometr będzie. Pewnie wiele zależy od obuwia. ;)

I tego się trzymajmy :grin:
mozer napisał/a:
Obaj macie rację, tylko obawiam się, że inni mogą nie podchwycić oryginalnego zamysłu leżącego w zamyśle Bogdana :)

mozer, nie doceniasz ludzi... :wink:
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1710
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 02 Paź, 2011   

Bogdan gratulację !
jakbym wcześniej wszedł, to bym obstawiał 10 :) Choć 12 też mi sie bardzo podoba, ale klimat widzę na 10 :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16