Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test 25-ciu filtrów polaryzacyjnych + Uzupełnienie
Autor Wiadomość
gregori 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

kwadratowe filtry cokina można by porównać z tego typu produktami firm LEE, FORMATT i HITECH
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






costi 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 23 Mar, 2009   

OK, ale to byl test filtrow polaryzacyjnych - co maja do tego szare polowki?

Na taki test tez byc moze kiedys przyjdzie pora - ale to juz wie tylko administracja OPtycznych ;)
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 30 Mar, 2009   

gregori napisał/a:
spotkałem się z opinią, że filtry tej f-my oznaczane jako uv(N) nie są wykonywane ze szkła optycznego i kierowane na mniej wymagające rynki.

ja mam wersje dla bardziej wymagających tj. UV(0).
 
 
omegazull 
Uczestnik
Wiecznie z mapami


Posty: 88
Skąd: Opole
Wysłany: Pią 24 Lip, 2009   

A co powiecie na temat filtra Hoja HD? Kupiłem go na krótko po testach i mogę potwierdzić to co jest tutaj napisane.
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Pią 24 Lip, 2009   

omegazull,
jak czytałeś test to moją opinię już znasz :P
Hoja piszemy Hoya :P
 
 
omegazull 
Uczestnik
Wiecznie z mapami


Posty: 88
Skąd: Opole
Wysłany: Pią 24 Lip, 2009   

Eeee, no właśnie dzięki. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
pilif25 
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Pon 17 Sie, 2009   

Ja się trochę pogubiłem w tych filtrach i mam pytanie.
Czy ten filtry Fujiyama:
http://fotozakupy.pl/filt...-dhg,7815s,229d
To to samo co to?
http://www.optyczne.pl/7.....L.D_72_mm.html
 
 
zug
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Sie, 2009   

pilif25, moim zdaniem to ten sam filtr.
 
 
pilif25 
Początkujący


Posty: 34
Wysłany: Pon 17 Sie, 2009   

Niezłe zamieszanie z tymi nazwami, a nie chciałbym wydać ponad 200zł i dostać co innego niż chciałem :/
 
 
pgalecki 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Nie 23 Paź, 2011   

Z wielkim zainteresowaniem przeczytałem znajdujące się na stronie Optyczne.pl testy dotyczące filtrów polaryzacyjnych oraz UV.
Niestety wśród testowanych marek zabrakło mi filtrów sprzedawanych przez Nikona (lub pod marką Nikon), który od dawna posiada w swojej ofercie zarówno filtry neutralne NC jak i polaryzacyjne C-PLII.
Pomimo posiadania takowych (72 mm) chętnie zapoznałbym się z porównaniem, jak faktycznie wypadają one na tle pozostałych przetestowanych na Optyczne.

Ciekawi mnie czy brak testów filtrów firmy Nikon było zamierzone czy też nie zostały one uwzględnione przypadkiem ?

Przyznam że test taki byłby o tyle ciekawy, że sam Nikon zapytany o przedstawienie specyfikacji swojego produktu, odmówił podania jakichkolwiek informacji twierdząc iż są to dane poufne nie udostępniane klientom. Nie wiem czy firma Nikon wstydzi się swoich filtrów i nie udostępnia danych o nich, czy też może sprzedaje pod swoją marką inne filtry i po prostu takich danych nie posiada.
Z odmowy podania specyfikacji wynika, iż kupując filtry Nikona kupujemy tak naprawdę kota w worku :-)

Jedyne co znalazłem w sieci dotyczy filtrów NC i znajduje się pod adresem:
http://www.calvinstudio.net/?p=523

Może więc jednak istniałaby możliwość aby do obecnych od dawna testów dołączyć porównanie Nikon NC oraz Nikon C-PLII.
 
 
Pii
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Mar, 2012   

Witam,
czy jest szansa na test filtru Zeiss'a z powlokami T*.
Ktoś ma jakieś info na temat tych filtrów?
Myślicie, że warto?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 29 Mar, 2012   

Czekam na kolejny test filtrów polaryzacyjnych. Wiem, że był robiony i wiem jakiej firmy. Kiedy publikacja?
 
 
esemes 
Nowy


Posty: 17
Skąd: Kent
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   Re: Test 25-ciu filtrów polaryzacyjnych + Uzupełnienie

RobertO napisał/a:
Zapraszamy do lektury

http://www.optyczne.pl/7....yzacyjnych.html


Szanowni Forumowicze!
Pkt 1).
Przeczytalem testy filtrow polaryzacyjnych , Wasze komentarze i nadal nie wiem czy warto kupowac taki filtr?...
Niedawno zakupilem moj pierwszy aparat D3000 z kitowym 18-55 , ( mysle nad dokupieniem sigmy 18-200 2 giej wersji) za 2 tyg jade w gory zasatnawialem sie nad zakupem filtra cpl ...
Obecnie na ebayu mozna znalezc filtry za 50 zl , pewnie to jakas tandeta dla Was - wiec myslalem o zakupie Hoya pro 1 digi.
Niestety po przeczytaniu kilku opinii na forum nie wiem czy jest sens?
Pomocy!
Pkt 2).
Zaczolem zabawe moim starym Nikosiem od zdjec w JPEG FINE , pozniej w NEF+ JPEG BASIC musze przyznac ze te same ujecia w JPEG wygladaja duzo lepiej .
Nawet po wywolaniu RAW (uzywam darmowej aplikacji Picasa 3) zdjecia nie maja tak cieplych barw jak W JPEG sa jakby wyblakle ,probowalem wszystkich mozliwych ustawien ale efekty sa rozczarowujace.
Moze dlatego ze w tescie D3000 napisano ze ten aparat z RAW radzi sobie kiepsko... Wasze opinie?
P.S. Uzywam Angielskiej wersji systemu i nie mam Polskich znakow przepaszam
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

esemes, kup sobie cpl marumi. Dobra cena, a ma dodatkowo cienką oprawkę.

Zdjęcia wywołuj lepiej dedykowanym programem dołączonym do aparatu, albo jakimś softwarem do tego przeznaczonym (tj. Lightroom). Kolory to kwestia ustawień nasycenia i balansu bieli w programie.

esemes napisał/a:
Uzywam Angielskiej wersji systemu i nie mam Polskich znakow przepaszam

Ale to nie wyklucza możliwości nierobienia błędów ortograficznych ;)
Ostatnio zmieniony przez mozer Pon 16 Lip, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

esemes napisał/a:
nie wiem czy warto kupowac taki filtr?...
Warto, kiedy się wie do czego go używa...
esemes napisał/a:
Nawet po wywolaniu RAW (uzywam darmowej aplikacji Picasa 3) zdjecia nie maja
Nie dziwię się - Picasa to NIE jest wywoływarka zdjęć RAW. Jeśli już chcesz coś darmowego, to spójrz na np: RawTherapee.
esemes napisał/a:
Moze dlatego ze w tescie D3000 napisano ze ten aparat z RAW radzi sobie kiepsko... Wasze opinie?
To matryca CCD - kiepsko sobie radzi na wysokich czułościach...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15