Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pon 05 Maj, 2008
Uniwersalny kompakt - co wybrać???
Autor Wiadomość
Maverick666 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pon 05 Maj, 2008   Uniwersalny kompakt - co wybrać???

Witam!

Wiele lat temu bawiłem się trochę fotografowaniem i teraz chciałbym do tego wrócić...
Ale... Wszystko się zmieniło...
A MUSZĘ KUPIĆ APARAT!!! Help!
Siedzę w necie od paru dni i przeglądam opisy, charakterystyki, testy i opinie.
I chociaż mam kilka typów, nie znalazłem nic, co by mnie satysfakcjonowalo w 100%.
Jedno jest pewne - na dzień dzisiejszy musi to być kompakt - lustrzanka odpada.

I mam chyba za duże wymagania... Bo chciałbym, żeby to był ultrazoom (10-18x) i żeby można było fotografować wszystko i wszędzie. Wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz. Architekturę, pejzaże i ludzi, czyli dla mnie maksymalny uniwersalizm.
W związku z tym, że chciałbym fotografować wewnątrz pomieszczeń dobrze by było, żeby do aparatu można było podłączyć lampę błyskową.
I tu od razu pytanie pomocnicze: coś mi świta, że kiedyś do aparatów można było podłączać lampę nie tylko przez górną stopkę, ale poprzez szynę na dole. Teraz mało który aparat kompaktowy ma stopkę do lampy, więc czy można to jakoś obejść i podłączyć dodatkową lampę w inny sposób?

Jeśli chodzi o moje typy to zastanawiam się nad następującymi modelami:
1. Panasonic Lumix FZ50
2. Panasonic Lumix FZ18
3. Canon Power Shot S5 IS

Stawiał bym na FZ18, ale tu nie ma stopki pod lampę... I nie wiem...
Może w tej klasie jest jeszcze coś wartego uwagi?

Dopowiem jeszcze, że z wyposażenia dodatkowego interesuje mnie lampa, statyw, podstawowe filtry (UV i polaryzacyjny) i ewentualnie przystawka szerokokątna.

Możecie coś doradzić???

Pozdrawiam:
Maverick666
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 05 Maj, 2008   

Rozważałeś Olka 570 ?
Stopkę pod lampę ma, zoom 20x a i przystawkę tele 1,7 x dokupić jeszcze możesz.
Wprawdzie niektóre funkcje dopakowane w tym aparacie mnie przerazają (budzik, dwie strefy czasowe) ale zdjęcia robi OK.
Ciekwa jestem jakie następne "udogodnienia" zaserwują nam nasi dostawcy w ramach marketingowego wyścigu. Zintegrowany toster ale chyba najbliżej do empetrójki i możliwości odtwarzania DIvixów z karty na ekraniku :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Maverick666 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pon 05 Maj, 2008   

Olki odpadają - pozytywnej opinii o nich jeszcze nie czytałem. Wg tego co obejrzałem i wyczytałem obiektywy Leica w Lumixach biją na głowę te z Olympusa.
Dzięki, ale tego nie zaryzykuję... :-)

Pozdrawiam:
Maverick666
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 05 Maj, 2008   

Jasne. Od tego jest wolny rynek żeby był wybór.
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Wto 06 Maj, 2008   

Ja polecam to :
3. Canon Power Shot S5 IS
 
 
marekf
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Maj, 2008   

a ja canona G9
 
 
sluuurp 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 139
Wysłany: Wto 06 Maj, 2008   

Ja FZ18 ma RAW. FZ50 wielka krowa.
 
 
mb79 
Nowy
Amator


Posty: 24
Skąd: Świdnik
Wysłany: Wto 06 Maj, 2008   

Stoję przed tym samym dylematem :cry:
Wybór pomiędzy Panasonic FZ18 a Canon S5.
Różnica cenowa niewielka, jeden ma plusy i drugi ma plusy.
Chciałem dzisiaj obmacać oba żeby zdecydować ale w MM dzikie tłumy i zrezygnowałem.
 
 
Maverick666 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Wto 06 Maj, 2008   

Tak...
Ja co prawda jestem teraz w Holandii, ale też się dzisiaj wybrałem do sklepów, żeby porównać "fizycznie" te aparaty. I nic z tego nie wyszło...
W Media był tylko S5 IS, w innym sklepie tylko FZ 50... FZ 18 w ogóle nie widziałem.
I nikt nie chciał się zgodzić na włączenie aparatów...
Tak w ogóle to ceny porównywalne z Polską.
W sklepie pytałem się gościa co sądzi o tych aparatach i bez mrugnięcia okiem wskazał FZ 50 podając nawet sporo konkretnych przewag tego modelu. Ale ciągle nie wiem... :-)
Wszystko ma plusy i minusy.

Pytanie do użytkowników FZ 18:
Czy ten obiektyw przy 28mm nie przekłamuje? I jak jest z akcesoriami - przede wszystkim filtry? Tu się nie pytałem, bo to już zbyt skomplikowane jak na mój angielski :-)
I jak ze zdjęciami w pomieszczeniach np. w muzeach, kościołach, gdzie światło nie jest zbyt dobre. Czy przy "normalnych", amatorskich zdjęciach da się wykonać dobre zdjęcia manipulując tylko czułością? Może ktoś zna stronki z przykładowymi zdjęciami tego typu?
Bo tu ciągle czepiam się tej dodatkowej lampy...

Pozdrawiam:
Maverick666
 
 
mb79 
Nowy
Amator


Posty: 24
Skąd: Świdnik
Wysłany: Wto 06 Maj, 2008   

U mnie FZ50 odpada z powodu ceny. Na pewno to najlepszy z tych 3 aparatów ale najdroższy.
Różnica w cenie pomiędzy FZ18 a S5 w sklepie Agito to około 80zł + osprzęt.
Może jutro uda mi się wreszcie namacalnie porównać te aparatu i wreszcie coś wybrać.
 
 
mare36
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Maj, 2008   

obawiam się że wiekszość aparatów nie radzi sobie z kościołami muzeami itd..dopiero teraz nowa seria procesorów w kompaktach panasonica czy nadal dobry fuji reprezentuja w miare porzadny poziom odszumiania..reszta to kapa nawet w takim fz18 czy s5 nie wiele to daje..aparat musi miec dobre swiatlo zeby byla ladna fotka
 
 
mb79 
Nowy
Amator


Posty: 24
Skąd: Świdnik
Wysłany: Sro 07 Maj, 2008   

Od jutra Canon S5 w Madia Markt za 999zł :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15