Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie wysłać body Canon 40D :) do tego Sigma
Autor Wiadomość
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Gru, 2011   

edmun,
Próbowałeś reklamować?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sro 07 Gru, 2011   

przeczytaj proszę ten temat :???:
 
 
Res 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sro 07 Gru, 2011   

edmun napisał/a:
obiektyw posiadal zacieki pomiedzy grupami soczewek. jak cos ruszy dalej, to bede dawal znac na biezaco, choc dyskusja na temat niedokonczonych uszczelek moglaby powstac


Uuuuuu to jak zacieki w grupach miałeś to może być ciężko to wyczyścić.
W tych pierścieniach toone są zawalcowywane, więc raczej to element nie rozbieralny.

O co chodzi Ci z uszczelką?, O ten cienki pasek 'filcowy' przed takim zalaniem to to na pewno by Ci obiektywu nie ochroniło. :cry:

Swoją drogą, po za tą jedną wysyłką do serwisu, kontakotwaleś się z nimi jeszcze?
Może faktycznie oni chcieli Ci powymieniać te soczewki, jak sugerowano już w tym temacie.
Pzdr
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sro 07 Gru, 2011   

Res, obiektyw jest czystszy niż jak wychodził z fabryki, Palindrom zrobił naprawdę niezły kawał roboty :)
Serwis niestety tylko wymienia soczewki, plus bierze za robociznę.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Gru, 2011   

edmun,
Rozpuściłem wici może uda się skombinować instrukcję serwisową.
Temat czytałem. Z tym reklamowaniem chodziło mi o uszczelkę. Jak w papierach jest pełna, albo prawie /żeby ciśnienie się wyrównywało przy kręceniu/ to była by pewna podstawa. Grzebanie pomijam.
Patrzyłem na jego konstrukcję. jest tam parę klejonych soczewek. Może zrobiły się dodatkowe granice ośrodków szkło-powietrze po wypłukaniu kleju na brzegach /w starych obiektywach klej balsamiczny odparowuje i połączone nim soczewki się rozklejają/.
Tulei nie rozbieraj bo nikt tego nie złoży.

Pokusiłbym się o nawiercenie w tubusach 2-3mm wiertłem otworów między soczewkami i wypłukanie. tylko do tego przydały by się dokładne schematy, żeby trafić.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Czw 08 Gru, 2011   

dcs, oczywiście gwarancji już nie ma, tym bardziej że została ona anulowana przez serwis (wielka czerwona pieczątka). można by się tutaj kłócić o niezgodność towaru z umową lub o ukrytych wadach, ale nie ma to sensu.
 
 
Res 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Czw 02 Lut, 2012   

edmun napisał/a:
dcs, można by się tutaj kłócić o niezgodność towaru z umową lub o ukrytych wadach, ale nie ma to sensu.


Tak z ciekawości, na jakiej podstawie, "próbował byś" się kłócić. Po zdjęciach widać że zalałeś go fest i na 99,(9)% nikt by Ci tego nie uznał.

A co do ostrości po złożeniu obiektywu. Ciekawi mnie jak u Ciebie jest z tzw zbierznością. Uważam że to pierwsza rzecz która może się rozjechać jak się nie umiejętnie rozłoży-złoży obiektyw (z całym szacunkiem do kolegi który rozbierał obiektyw, ale jak nie ma dokumentacjiserwisowej, to mógł mu ten parametr się rozjechać...)

Sorki za tak późną odpowiedź w temacie, ale ostatnimi czasy nie miałem za bardzo czasu na odpisywanie.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Czw 02 Lut, 2012   

res niezgodnosc gdyby miala byc, to fakt wczesniejszy przed zalaniem, czyli czemu w serii EX (najwyzszej wsrod Sigmy) sa egzemplarze z niedorobiona uszczelka. teraz po zalaniu oczywiscie nie mam co sie klocic, ale osobom z nieuszkodzonym obiektywem polecam sprawdzic.

co do skladania, radze nie obrazac kolegi ktory to naprawial. bardziej sklaniam sie do uznania, ze nie bylo ani czasu na dokladne zrobienie obiektywu ani chociaz na sprawdzenie czy jest wszystko ok.
obiektyw jest juz w Polsce i niedlugo trafi do poprawek
 
 
Res 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Nie 05 Lut, 2012   

edmun napisał/a:
co do skladania, radze nie obrazac kolegi ktory to naprawial.

Nie mam zamiaru kogokolwiek obrażać ani wytykać błędów przeczytaj uważnie co napisałem.

Jeśli chodzi o zbieżność to faktycznie jak ktoś nie wie to może rozebrać i "źle złożyć"
Przykład:
Niektóre modele obiektywów marki TAMRON mają regulowaną przednią soczewkę. Posiadają prowadnice o kształcie trapezowym do których przykręcona jest przednia grupa soczewek.
(Jakie modele to już tylko dla ciekawskich :) )

Wystarczy że przed odkręceniem nie zaznaczymy sobie położenia przedniej grupy, to już nam się rozjedzie ogniskowanie całego obiektywu.
Idąc tym torem dalej. W TAMRONie ostania grupa soczewek ma sześć śrubek w dwóch grupach po 3. Jedne służyły do regulacji 'zgrania' osi optycznych drugimi regulowało się płaszczyzny optyczne.
Wystarczy, że jakiś domowy 'mechanik' nie wiedział o tym i najzwyczajniej w świecie rozkręcił tą grupę w celu czyszczenia, to po złożeniu miał niezłą kaszankę :)
Tak więc bez serwisówek się nie obejdzie.
Większość obiektywów jest do siebie podobna, ale właśnie w niuansach tkwi sedno sprawy.
Tak więc szacunek do osoby która podjęła się czyszczenia, ale i ona może nie wiedzieć wszystkiego (no chyba że robił Ci to ktoś z Signy prywatnie, to tematu nie było).
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pią 07 Lip, 2017   

Kilka lat minęło, odkopię temat. Sigma wciąż działa. Na pełnej klatce zauważam że czasami nie lubi złapać tam gdzie chcę (wina starego 5D MK1), ale ogólnie obiektyw działa. Body które wtedy zalałem, działałoby do dzisiaj gdyby nie fakt, że uszkodziłem taśmę łączącą body z wyświetlaczem (padał mi spust migawki i kiedyś przy naprawie/poprawianiu uszkodziłem taśmę).
Powiem, że miło mi się wraca po latach do tego tematu żeby zobaczyć co ze sprzętem się działo :)

Trochę nie na temat, ale z tamtych czasów, to zostały mi 2 body (jedno z uszkodzoną taśmą), Canon 50 1.8 który nie łapie AF bo lata w te i wewte, właśnie ta Sigma 70-200 2.8 która działa do dzisiaj, Sigma 17-70 która się już rozpada (też kiedyś naprawiona przez kolegę z tego forum), Saymang 8mm który wylądował w serwisie z rok temu i miał wymienioną przednią soczewkę, lampa 580EXII która działa jak nowa, statywy poleciały już do śmieci bo się rozpadły :D karty pamięci co dziwne wciąż działają, przekaźnik do lampy Photixx działa, choć musiałem naprawiać klapkę od baterii.

Co wkurza najbardziej, to jak się to wszystko przez lata pozmieniało. Kiedyś żeby mieć bezprzewodowy wyzwalacz do lampy, to człowiek pakował się niczym na wyprawę do Wrocławia, żeby wydać 100-120 zł, dzisiaj człowiek ma do wyboru do koloru na eBayu czy Aliexpress za tak śmieszne ceny, że się zastanawia jak to możliwe że kiedyś trzeba było tyle wydać na akcesoria...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14