Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Samyang 24 mm f/1.4 ED AS UMC - test obiektywu
Autor Wiadomość
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

Arek napisał/a:
Wielu ludzi pisało, ale nie przypominam sobie abym ja to napisał. Dobiegam jednak do 40tki, pamięć już nie ta... Szukajcie może znajdziecie :)
Nie chce mi się szukać, nie wydaje mi się, żeby ewentualne udowadnianie tego było w jakikolwiek sposób istotne. Aczkolwiek również dziwi mnie Twój upór w kwestii nieudostępniania RAW-ów i brak chęci uzasadnienia tego czymś innym, niż "nie, bo nie"... :smile:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

MC napisał/a:
Nie pisałem o Tobie ani do Ciebie, więc bądź łaskaw nie wyskakiwać tutaj ze swoim bełkotem.


Jeśli tak to przepraszam, opacznie zrozumiałem. Zacytowany przez Ciebie fragment odpowiedzi kozidrona odnosił do mnie, więc myślałem, że kontynuujesz.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

kozidron napisał/a:
MM napisał/a:
Jeżeli ktoś myśli, że Cichy "testuje" przypadkowe egzemplarze bez selekcjonowania jest naiwny jak małe dziecko ... lub wierzy, że tak samo robi Sony



Robisz czarny PR Cichemu który handlowiec, sprawdza kazdy produkt w swoim sklepie.


Nie wiem na jakiej podstawie wysnułeś wniosek, że odnosi się to do Ciebie... :shock:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

Echch... 40tka na karku więc nie tylko pamięć ale i wzrok nie ten. Jeszcze raz sorry.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

No!


:wink:
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

kozidron napisał/a:
Cichy handluje całą gamą sprzetu od nikkorów, po canony, przez zeissy, to żaden argument, on chociaż pokazuje rawy z tego szkła.


Ciekawe skąd kozidron wie lepiej od Cichego czym ten sprzedawca handluje - cytat z CB:
"19-04-2011, 02:47 #36
epicure
prowadzisz też sprzedaż szkieł innych marek, niż Wojtki, Tamrony i Samyangi?

19-04-2011, 11:31 #37
Cichy
Zeissy, Falcony i od biedy - Sigmy Dystrybucja Canon i Nikona w Polsce jest chora i nie mam zamiaru się w to pchać znowu.
__________________
Piątka, stałki, zum i karpik, em dziewiątka cud miód i orzeszki i sobie focę różne rzeczy

Na handel TAMRONY, Samyangi i inne graty"

:smile:
Ostatnio zmieniony przez Sunders Sob 11 Lut, 2012, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

Arek napisał/a:
Wielu ludzi pisało, ale nie przypominam sobie abym ja to napisał. Dobiegam jednak do 40tki, pamięć już nie ta... Szukajcie może znajdziecie :)


Dobrze dopiąłeś swego. Czy to, ze dobiegasz do 40tki objawia się także tym, że nie zauważyłeś jak 6 razy (sześć razy) zapytałem cię w komentach na głównej i na przykład w tym wątku z czago raz na oliwkowo: dlaczego nie dorzucacie RAWów do testów ?

Wybacz, ja też za niedługo dobijam do 40tki, jednak nie obserwuje u siebie ustawicznej ignorancji (bo to chyba nie jest zadufanie w sobie :wink: ) w sytuacji gdy ktoś pyta mnie o coś po raz wtóry.
W związku z twoim mniemaniem o sobie jako o profesjonaliście, nie mogę pojąć jak mozna połączyć robienie testów, przy całej procedurze bez załączenia RAWów
Arek, mam prośbę, mógłbyś mi napisać, żebym się odpieprz....ł i więcej Cię nie będę pytał i wszystko gra, będzie to bardziej satysfakcjonujące niż unikanie odpowiedzi, mógłbyś także odpowiedzieć ale co tam :wink:


MC nie poznaje Cię wyrażenie "bełkot" w stosunku do słów prowadzącego, toż to profan.

Moze rzeczywiscie watek trzeba zamknąć, moze tylko poczekać na Arka

[ Dodano: Sob 11 Lut, 2012 14:41 ]
Sunders napisał/a:
Ciekawe skąd kozidron wie lepiej od Cichego czym on handluje


widzisz Sunders wiem, też byś widział gdybyś nie czerpał swojej wiedzy z googla :razz:

edit.
:razz: o zdążyłeś wkleić date, teraz już jaśniej Sunders :razz:

edit 2

Sunders zdązyłeś 2 raz edytować swojego posta dodając słowu "znowu" i teraz już powinieneś mieć totalną jasność :razz:
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

komor napisał/a:
jak ktoś handluje tylko przebranymi sztukami, to co się dzieje z tymi, które nie spełniły kryteriów?


"Cichy18-05-2007, 19:28
/.../Zawsze serwisuję w Niemczech. Super serwis, z kompletnie mydlanego szkła potrafią zrobić super- żyletkę (fachowo to się justowanie nazywa)"

[ Dodano: Sob 11 Lut, 2012 15:41 ]
kozidron napisał/a:
Sunders wiem, też byś widział gdybyś nie czerpał swojej wiedzy z googla


kozidron, jak ktoś nie korzysta z google to szydzisz że ma niego bana, jak korzysta a wynik jest Ci nie na rączkę, to też źle ... :lol:
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

Sunders napisał/a:
kozidron, jak ktoś nie korzysta z google to szydzisz że ma niego bana, jak korzysta a wynik jest Ci nie na rączkę, to też źle ... :lol:



bo widzisz Sunders zarówno z młotka jak i z google trzeba umieć korzystać, gorzej jak ktoś korzysta z google tylko po to, zeby sprawdzić jak się wbija gwoździe i tu jest problem :razz:
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

kozidron napisał/a:
Arek napisał/a:
Skoro wierzysz testom człowieka, który testuje sprzęt, którym handluje... Co on ma napisać?


a dlaczego od razu zakładać, że kłamie.
Cichy handluje całą gamą sprzetu od nikkorów, po canony, przez zeissy, to żaden argument


kozidron czytaj ze zrozumieniem. :idea: Arek powątpiewał, czy można wierzyć testom Cichego testujacego i gloryfikującego sprzęt, który chce sprzedać. Ty napisałeś, że handluje i sprzętem systemowym i zamiennikami, dlatego nie widzisz powodu żeby mu nie wierzyć.Korzystając z google sprawdziłem, że to nieprawda - handluje tylko zamiennikami, więc może mieć interes w tendencyjnym wykazywaniu wyższości sprzedawanych przez niego zamienników i wątpliwosci Arka wydaja się być uzasadnione.Tłumaczenie Ci tego, to rzeczywiście jak pisanie instrukcji wbijania gwoździ przy pomocy młotka :smile:
 
 
mir 
Entuzjasta
Mir



Posty: 580
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

To jest test obiektywu a nie prawdomówności Cichego i Arka. Na cb z tego samego powodu co u nas podobny temat został zamknięty.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 12 Lut, 2012   

mir napisał/a:
To jest test obiektywu a nie prawdomówności Cichego i Arka.


mir, wydaje mi się, że przede wszystkim chodzi o różną metodykę i rzetelność wykonywania tych testów.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Lut, 2012   

Sunders, rozumiesz o czym jest dyskusja, tu nikt nie zmusza Areka do ufania testom Cichego. Tu nie chodzi o jakiś interes, nawet o "test" Cichego, gdybyś przeczytał komenty pod testem wiedziałbyś co cichy nazywa testem. Zresztą mniejsza z tym testem, równie dobrze z uporem maniaka mozna twierdzić, że nie ufam ludziom, którzy publikują ciekawej treści artykuły sponsorowane i nie załączają rawów do testów ale po co ja Ci to tłumaczę.
Arek wyklucza uszkodzenie modelu testowego, mimo tego iż coś było nie tak z pierścieniem MF, dodatkowo argumentując to, że miał sygnały od innych ludzi, że inne modele samyanga miały podobnie, nawet nie ma co tego komentować.

Jak już mówiłem wcześniej, jak tylko będę miał dostęp do większej ilości sztuk S24/1.4, sprawdze sobie owe luzy na pierścieniu ostrości.
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Nie 12 Lut, 2012   

mir napisał/a:
To jest test obiektywu a nie prawdomówności Cichego i Arka. Na cb z tego samego powodu co u nas podobny temat został zamknięty.

Słusznie.
Można miec lub nie miec zaufania do testerow, ale i tak bez przyjrzenia sie wiekszej ilosci egzemplarzy nie da sie sensownie ocenic tego obiektywu.
Te probki, poki co, nie pozwalaja miec zbyt wygorowanych oczekiwan. Do tego ta cena.
SY chyba zamawia niektore elementy optyczne u 'wielkich', wiec powodz i fukushima musialy i im dac sie we znaki. Chyba jednak byli zbyt odwazni z cena.
Po wczesniejszych obiektywach oczekiwania byly wysokie (na miare ceny 24/1.4), a wyszlo, jak reforma sluzby zdrowia w PL.
 
 
maczetka 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 217
Wysłany: Pon 13 Lut, 2012   

...czymze ten spor wobec wiecznosci ?...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14