Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 13 Sty, 2012
Bezlusterkowiec czy zaawansowany kompakt?
Autor Wiadomość
rymon83 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sob 25 Lut, 2012   Bezlusterkowiec czy kompakt ?

Nie dawno pytałem na forum kompakty o Nikona p7000 i p7100. Doradziliście mi Pansonica LX5 i w sumie już sie na niego zdecydowałem, ale zainteresowały mnie jeszcze aparaty:

Olympus Pen E-PL1 + 14-42mm (1300zl)
Panasonic DMC-G2K + 14-42 mm (1500zł)
Samsung NX5 + 18-55 mm (1200zł)

Co lepiej: któryś z tych bezlusterkowców czy LX5.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 26 Lut, 2012   

rymon83 napisał/a:
Co lepiej: któryś z tych bezlusterkowców czy LX5.
Do czego?
 
 
sigmiarz 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1785
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 26 Lut, 2012   

Ze względu na brak wizjera w penie (i bezczelną cenę za jaką jest sprzedawany oddzielnie)
i ze względu na to że wolę proporcję 2:3 Samsung, matryce są chyba porównywalne pod względem "osiągów", jeśli i dla Ciebie te rzeczy są ważne masz odpowiedź.
 
 
rymon83 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Nie 26 Lut, 2012   

Aparat był by używany na wycieczkach, imprezach itp. Czasami może jakś przyroda.
Cytat:
Ze względu na brak wizjera w penie (i bezczelną cenę za jaką jest sprzedawany oddzielnie)
i ze względu na to że wolę proporcję 2:3 Samsung, matryce są chyba porównywalne pod względem "osiągów", jeśli i dla Ciebie te rzeczy są ważne masz odpowiedź.

Rozumiem że wbrał byś Samsunga z pośród bezlusterkowców. Ale czy lepszy Panasonic LX5 czy któryś z tych bezlusterkowców (np. Samsung). Dodam że jestem całkowitym amatorem.
 
 
lotofag 
Optyczny
*******



Pomógł: 41 razy
Posty: 1974
Skąd: WA-WA
Wysłany: Nie 26 Lut, 2012   

rymon83 napisał/a:
Ale czy lepszy Panasonic LX5 czy któryś z tych bezlusterkowców (np. Samsung).

Ale to już Ty sam musisz sobie na to odpowiedzieć co jest dla Ciebie lepsze ;)
 
 
rymon83 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Nie 26 Lut, 2012   

Jak to co będzie dla mnie lepsze ??? Zwracam się do ludzi którzy mają o tym pojęcie. Gdy bym się na tym znał to bym tu nie pisał. Potrafie porównać parametry aparatów, ale nie wiem które jak wpłyną na jakość zdjęć, gdybym miał się tylko nimi sugerować to pewnie nie starczyło by mi kasy na koncie. Jasne że wybur końcowy będzie mój ale wasze rady będą pomocne. Tak jak napisałem, potrzebuję aparatu na wycieczki, zdjęcia rodzinne, czasem przyroda. Mam zamiar dopiero zacząć uczyć się fotografi.
Pytanie brzim co wy byście wybrali?
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 26 Lut, 2012   

rymon83 napisał/a:
co wy byście wybrali?


Gdybym chcial zwyklego kompakta to LX5, jesli z wymienna optyka to, z podanych - panasa G2 :smile:
 
 
rymon83 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Nie 26 Lut, 2012   

A może zaproponujecie jakiś kompakt z wymienną optyką do 1500zł. Może są jakieś lepsze propozycje niż te co podałem.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Lut, 2012   

rymon83 napisał/a:
Może są jakieś lepsze propozycje niż te co podałem.

Jeśli nowe G2 są po 1500 zł to zdecydowanie brałbym. O ile tylko pasuje Ci ergonomia, bo to jeden z większych bezlusterkowców. Masz za to wygodny dostęp do funkcji (dużo kontrolek), bujany i dotykowy ekran, wizjer, lampę - to często się przydaje. Także największy wybór obiektywów spośród systemów bezlusterkowych (niestety często są drogie). Planujesz jakieś kupować?
 
 
rymon83 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Nie 26 Lut, 2012   

Myślę, że z czasem coś bym dokupił. Najpierw chciałbym poznać co z czym się je.
Jeszcze takie pytanka:
1. Czy do bezlusterkowców są specjalne obiektywy, czy można dopasować od lustrzanek (może głupie pytanie ale jestem laikiem w tym temacie)?
2. Czy można dokupować zamienniki innych (tańszych) firm?
3. Czy Olympus Pen E-PL1 + 14-42mm według was dużo gorzej wypada przy G2 (jest jednak tańszy)?
 
 
lotofag 
Optyczny
*******



Pomógł: 41 razy
Posty: 1974
Skąd: WA-WA
Wysłany: Nie 26 Lut, 2012   

rymon83 napisał/a:

1. Czy do bezlusterkowców są specjalne obiektywy, czy można dopasować od lustrzanek

Tak jak w lustrzankach i innych wynalazkach z wymienną optyką - praktycznie ilu producentów tyle systemów ;) Choć akurat jesli przymierzasz się do Olympusa/Panasonica to obie te firmy korzystają z tzw. systemu micro 4/3. O ile się nie mylę można też poprzez przejściówki używać obiektywów od lustrzanek 4/3, a także pewnie staruszków M42 i podobnych.
rymon83 napisał/a:

2. Czy można dokupować zamienniki innych (tańszych) firm?

Pewnie można, choć niekoniecznie taniej, albo jak taniej to np. manualne. Wydaje mi się, że Sigma i Samyang coś produkują pod u4/3 - kwestia sprawdzenia.
 
 
rymon83 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Nie 26 Lut, 2012   

Czy Olympus Pen E-PL1 + 14-42mm według was dużo gorzej wypada przy G2 (jest jednak tańszy)?
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Lut, 2012   

rymon83 napisał/a:
Czy Olympus Pen E-PL1 + 14-42mm według was dużo gorzej wypada przy G2 (jest jednak tańszy)?

Ten PEN jest mniej wygodny i mniej funkcjonalny. Stały i niedotykowy ekran, brak wizjera, zdecydowanie gorszy dostęp do funkcji i ustawień, słabsza lampa... Ma także nieco wolniejszy autofokus (porównywałem z kitowym szkłem).
Możliwości w RAW są praktycznie takie same. Jpg-i wg mnie trochę ładniejsze z Olka - lekko ocieplone, ciekawsze filtry kolorystyczne. No ale to rzecz gustu.
E-PL1 jest mniejszy. Dla mnie teraz warty maks. 1000 zł.
 
 
sigmiarz 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1785
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 27 Lut, 2012   

m4/3 to specyficzne proporcje obrazu, i mniejsza matryca od aps-c Samsunga,
http://www.flickr.com/sea...tos&adv=1&s=rec
zdjęciom niczego nie brakuje.
 
 
rymon83 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Czw 01 Mar, 2012   

No i stało sie. Dzisiaj przyszedł Panasonic G2. Kupilem w "cyfrowyswiat.net.pl". Pozdrawiam i dziekuję wszystkim za pomoc. Wydaje mi się, że wybor był trafny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15