Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
NEX 7...i co dalej?
Autor Wiadomość
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 20 Paź, 2011   

MC napisał/a:
kufel, i co to zmienia? Sony chyba nigdy nie produkowało niecyfrowych lustrzanek.
nic. ale sedno jest takie ze i NEXy X tez sa w tym miejscu produkowane.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 20 Paź, 2011   

NEXy, SLT, kitowe SALe i SELe, a nawet (pewnie część) cybershotów.

No chyba, że coś się zmieniło po opublikowaniu tego artykułu, który zalinkowałem.
 
 
tompac 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 112
Wysłany: Wto 14 Lut, 2012   

Chyba pora odświeżyć wątek, bo aparat za jakiś miesiąc powinien trafić do szerszej sprzedaży.
"Zakochałem" sie w tym aparaciku od pierwszego dotknięcia, pomimo tego, że mam całkiem spore łapska NEXik bardzo dobrze sie trzyma!!

Znudzony lustrzankami upatruje w NEXie 7 sprzymierzeńca do przełamania pewnego rodzaju marazmu fotograficznego, nie bardzo mam zamiar korzystać z dedykowanej optyki, chce sie raczej skupić na eksperymentach z obiektywami CCTV czy manualami od dalmierzowców.

Ostrze sobie kiełki na filmy FullHD 50p, chce uzbroić 7kę w 400mm z przejściówką AF - za tydzień pierwsza próba ;)

Choc aparat mam już ponad 6 tygodni nie poznałem go na tyle aby napisać jakis dłuższy elaborat, generalnie jestem zadowolony bo z 16ką spokojnie mogę go nosić w kieszeni kurtki i wypatrywać sposobności użycia go w boju :)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 24 Lut, 2012   

I już wiem co mi nie pasowało z EVF jak się przez chwilę bawiłem tym aparacikiem. Na luminos-landscape jest wyjaśnienie owego fenomenu:

Cytat:
There is a gottcha with the Settings Effect "OFF" mode though. It's intended to show you a bright visible image, regardless of the cameras settings, and that includes exposure. When OFF, if you're over or underexposing, deliberately or otherwise, the screen will always show you a decent image for framing and composition (except in manual exposure mode). But, if you have the histogram feature turned on the histogram does not show you a graph of the exposure that is set, but instead shows you a perfect histogram of the image that is being displayed.

This is clearly a bug, since I can't imagine what good a histogram of the viewfinder's enhanced view rather than the actual exposure would be to anyone.

Firmware 1.1 please Sony.

http://www.luminous-lands...iew.shtml#style
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Nie 26 Lut, 2012   Problemy z sensorem?

Klaus (PZ) jest w trakcie przygotowywania pierwszych recenzji na Nex-7. Uważa, że konstrukcja matrycy powoduje spadek jakości na brzegach - do tego stopnia, że jest ona niższa niż z 16mpix Nex-5N:

http://forum.photozone.de...nex-7-vs-nex-5/

Michał
 
 
Marcinj1975 
Nowy
Marcinj1975


Posty: 1
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 14 Mar, 2012   

w mojej ocenie poza kilkoma bugami w sofcie ( mnie np. wkurza to, że dolny przycisk kółka jest przypisany na sztywno do kompensacji ekspozycji w sytuacji gdy kompensację mam w kółku "tri navi") i poprawą wizjera (któremu jednak sporo do doskonałości brakuje - szczególnie w słabym świetle) dalej to już tylko poprawa umiejętności "tego czegoś" co trzyma aparat ;)
Ja po przesiadce z olka ep-2 (z vf-2) nie czuję jakiejś porażającej różnicy na korzyść nexa -7 (oczywiście dotyczy to "mojej" fotografii). No może z wyjątkiem peakingu, który ułatwia kolosalnie ostrzenie na szkłach manualnych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15