Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Wto 01 Maj, 2012
Nikon 1 czy Olympus Pen??
Autor Wiadomość
katiaisonfire 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012   Nikon 1 czy Olympus Pen??

Witam!!

Bardzo proszę o poradę w sprawie wyboru aparatu.
Chciałabym robić dobrej jakości zdjęcia, idealną wydawała się prosta, amatorska lustrzanka.
Jednak nie dla mnie, nie wyobrażam sobie posługiwać się na co dzień takim dużym i ciężkim sprzętem, wiem również, że byłabym w stanie wykorzystać niewielki procent jej możliwości.
Wybór padł więc na aparat bez luster, jednak z wymienną optyką, który jawi się jako połączenie komaktowości z jakością.
No ale.... co dalej?
Czytałam wiele na ten temat i mój wybór aktualnie ograniczył się do dwóch aparatów: Olympus PEN e-pm1 (mini) z micro 4/3 i Nikon 1.
Z tych dwóch bardziej przekonuje mnie Olympus, bo zgrabny, na prawdę mały i zbiera dobre i bardzo dobre recenzje.
Ale czy aby na pewno?? Może jednak warto ostawić na Nikona?

Drugie pytanie dotyczy obiektywu. Chciałabym na moich zdjęciach uzyskać efekt rozmytego tła, a chodzi o zdjęcia całej postaci lub (chyba) profilu amerykańskiego (od pasa w górę), podobnego jak na tych zdjęciach: http://raspberryandred.bl...k-on-white.html
Z tego co wiem efekt ten najlepiej uzyskać jasnym obiektywem o stałej ogniskowej 50 mm.
Ale, który spośród obiektyów Olympusa (Nikona) jest odpowiednikiem 50? Który spośród nich da zbliżony efekt??

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie rady i pomoc,

Kasia
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 28 Kwi, 2012   

katiaisonfire napisał/a:
Z tego co wiem efekt ten najlepiej uzyskać jasnym obiektywem o stałej ogniskowej 50 mm.
Ale, który spośród obiektyów Olympusa (Nikona) jest odpowiednikiem 50? Który spośród nich da zbliżony efekt??
Dla Olympusa (i systemu m4:3) będą to obiektywy w okolicy 25mm (jak najjaśniejsze), a w przypadku Nikona 1 18mm. Tyle, że wcale niekoniecznie musi to być odpowiednik 50-tki - podobny efekt można uzyskać także przy pomocy innych kątów widzania.
BTW, przy wyborze aparatu zwróciłbym uwagę na wygodę sterowania raczej, niż na jak najmniejszy rozmiar korpusu.
 
 
grzegorz_maj 
Początkujący


Posty: 37
Wysłany: Pon 30 Kwi, 2012   Re: Nikon 1 czy Olympus Pen??

katiaisonfire napisał/a:
Witam!!
Olympus PEN e-pm1 (mini) z micro 4/3 i Nikon 1.
Z tych dwóch bardziej przekonuje mnie Olympus, bo zgrabny, na prawdę mały i zbiera dobre i bardzo dobre recenzje.
Ale czy aby na pewno?? Może jednak warto ostawić na Nikona?

Drugie pytanie dotyczy obiektywu. Chciałabym na moich zdjęciach uzyskać efekt rozmytego tła, a chodzi o zdjęcia całej postaci lub (chyba) profilu amerykańskiego (od pasa w górę),


Żeby uzyskać taki efekt potrzebujesz Olympusa + Voigtlander 25/0.95(1000 euro, obiektyw manualny), zamiast tego możesz użyć obiektywu Olympusa 45/1.8(1000 zł, autofokus), ale musisz złożyć zdjęcie docelowe z kilku:
Google: Brenizer method

Jeśli nie chcesz bawić się w coś takiego możesz nadal uzyskać rozmyte tło, ale nie będziesz miała tyle tła co w przypadku ekwiwalentu 50mm dla FF.

Nikon wydaje się dobrym wyborem do zdjęć dzieci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16