Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Luneta 65mm: Kowa czy Pentax
Autor Wiadomość
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2008   Luneta 65mm: Kowa czy Pentax

Witam,

Na forum zaczynam pisać, choc czytywałem wczesniej.
Prośba dotyczy lunety 65 mm z przeznzceniem na ptaki oczywiscie :-)
Chce kupić w US i przywieźć (przez koleżankę) lunete 65mm w cenie do powiedzmy 2tys PLN czyli około 900 USD.
Luneta ma byc relatywnie lekka, raczej nie bede skłaniał się ku powaznemu digiskopingowi (co innego okazyjne foty celem rejestracji gatunku).
Na razie wymyśliłem sobie 2 opcje:
1) Kowa 661 z okularem 30x (TE-14WD) - to z pokrowcem kosztuje okrągłe 800USD
http://www.optics4birding...d66mm-8528.html
tu samo body

2) Pentax PF-65ED-A II z zumem 20x60 kosztujacy 850 USD
http://www.optics4birding.com/item.aspx?cid=15033

Które wybrać? Skłaniam się ku szerokokątnemu okularowi Kowy, znowu Pentax kusi szkłem niskodyspersyjnym. Na niskodyspersyjna Kowę mnie nie stać.
A może jakies inne propozycje?

Dziękuję i pozdrawiam,
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2008   

Okular łatwiej dokupić niż wymienić lunetę. Więc może niskodyspersyjny Pentax z podstawowym okularem z opcją dokupienia kolejnych okularów w przyszłości. Ja bym tak kombinował. Choć tutaj teoretyzuje, bo nie patrzyłem przez żadną z tych lunet.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2008   

Arek napisał/a:
Okular łatwiej dokupić niż wymienić lunetę. Więc może niskodyspersyjny Pentax z podstawowym okularem z opcją dokupienia kolejnych okularów w przyszłości. Ja bym tak kombinował. Choć tutaj teoretyzuje, bo nie patrzyłem przez żadną z tych lunet.


Dziękuje. A czy Pentax ma dobry szerokokątny okular i czy on jest jakkolwiek dostępny w naszym kraju (amerykańskie źródło zakupów nie będzie wieczne, ba szybko mi się kończy :-) )? szczerze mówiąc mniej mi zależy na powiększeniach ile właśnie na jakości opbrazu i polu obrazowania....
Rozumiem, że do obu marek w kwestii lunet ogólnych zastrzeżeń brak :-)
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 30 Kwi, 2008   

Gdzieś na forum pojawiła się informacja o teście lunet i Pentax się na niego załapał.

Zestawienie:
http://www.livingbird.org...peChart2008.pdf
Artykuł:
http://www.livingbird.org...d=272&srcid=272

Przynajmniej w tabeli Pentax nie wygląda najlepiej. Warto przejrzeć artykuł, bo jest amerykański i skoro jest dostęp choćby chwilowy do tego źródła, to mają tam rzeczy tanie i dobre, a w Europie niedostępne lub niepopularne.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

W końcu przyszbyła do mnie Kowa 661 z 30x okularem szerokokątnym. Nieduża, w sumie da się uzywać na krótko nawet z ręki :-)
Optycznie i funkcjonalnie żadnych zastrzeżeń. Aberracja chromatyczna niska, acz widoczna (to nie jest niskodyspersyjny Prominar). Kąt widzenia bardzo duży (okular zresztą tez - co dość zabawnie wygląda).
Jedyne do czego się mozna doczepic, to to, że na obiektywie od wewnętrznej strony są 3 dobrze widoczne niemałe pyłki. No, po Kowie to ja się nieco więcej spodziewałem. Ale w patrzeniu to nie przeszkadza.

Pozdrawiam,
 
 
Asad
Początkujący


Posty: 46
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

Ostatnio rozmawiałem z włascicielem Pentaxa PF 80 ED - i bardzo chwalił ten właśnie model - wiem że nie do końca w temacie i już dokonałeś zakupu - ale mam pytanie dotyczące zakupu w Stanach - przesyłka pocztowa czy przewóz osobisty był w Twoim przypadku ?
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

Asad napisał/a:
Ostatnio rozmawiałem z włascicielem Pentaxa PF 80 ED - i bardzo chwalił ten właśnie model - wiem że nie do końca w temacie i już dokonałeś zakupu - ale mam pytanie dotyczące zakupu w Stanach - przesyłka pocztowa czy przewóz osobisty był w Twoim przypadku ?


Przewóz przez koleżankę. Poczta to poważne ryzyko zapłacenia VAT-u.
Ale policz sobie dokładnie jak to wyjdzie. W przypadku mojej Kowy body z okularem i pokrowcem to było 800 USD, czyli na dziś 1760 PLN. To samo w sklepie Ecotone kosztuje dzisiaj 3300 PLN.

Zapłacenie 10% cła i 22% VAT-u podniesie amerykańska cenę na 2362 PLN. Zapłaciwszy Rzeczypospolitej 600 złotych haraczu wciąż jestes 900 PLN do przodu :-) Oczywiście do tego jeszcze transport.
 
 
dariusz_119
Uczestnik


Posty: 89
Skąd: Opolskie
Wysłany: Nie 18 Maj, 2008   

A ja miałem ostatnio okazję popatrzyć na ptaszki przez kowe prominara 823 z szerokokatnym 32WW, obraz :shock: tak mnie własnie zaszokował :!:
Po prostu miodzio :razz:
Zaczynam zbierac do swojej na szeroki kąt :smile:

pozdro!
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Nie 18 Maj, 2008   

dariusz_119 napisał/a:

Zaczynam zbierac do swojej na szeroki kąt :smile:
pozdro!


Moim zdaniem - naprawde warto :-)
 
 
rafax 
Bywalec


Posty: 118
Skąd: Będzin
Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

Witam,

Zastanawiam się nad tym Pentax'em PF 80 ED - z przeznaczeniem "na ptaki" doczytałem że ma ona standardowy wyciąg 1,25 cala. W tej cenie (taki budżet) to teoretycznie powinna być zaleta bo można używać całą gamę dostępnych okularów - od najtańszych, na początek, do lantanowych jak budżet pozwoli :-)

Chyba że się mylę?

Pozdrawiam,
Rafax
 
 
dariusz_119
Uczestnik


Posty: 89
Skąd: Opolskie
Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

Hej!
a ja bym przy tej kasie zainwestował w Nikona 82 ED może drozszy o 200 $ ale za to ma masę okularów do wyboru , nie wspomne o angielskim opticronie który tez ma ogromny wybór okularów.
A gdzie chcesz kupować lunetę ? za oceanem czy u angoli ?
 
 
Asad
Początkujący


Posty: 46
Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

Rozmawiałem z kilkoma osobami i wszyscy tą lunetę polecają: na ebayu są sprzedawane z zoomem - zakup takiego zestawu jak na początek jest sensownym wyborem - potem zawsze można dokupić obiektyw szerokokątny XW. Można też sie zastanowi nad nieco mniejszym PF 65 ED II
 
 
dariusz_119
Uczestnik


Posty: 89
Skąd: Opolskie
Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

To fakt , w sumie masz rację , tak jak i ja :-) w tej klasie sprzetu raczej wszystkie są dobre.
To juz idywidualna kwestia wyboru, Pentax jak i Nikon robią dobre lunety ED . Często sie zastanawiam jak mozna dostrzec różnice miedzy lunetami klasy 82 mm z ED i dobrymi okularami ??
Może fachowcy w tej dziedzinie mnie oświecą ? spogladam czesto przez Swara, Kowe prominara i jakos nie widzę różnicy w obrazie ( oprócz ceny oczywiście )

Pozdro!
 
 
rafax 
Bywalec


Posty: 118
Skąd: Będzin
Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

Cze,

Ja się nad tym Pentaxem zastanawiam bo to jedyny którym przeczytałem że ma wyciąg 1,25 - a nie chcę być po zakupie, być może się mylę, 'przywiązany' tylko do okularów producenta. A w 1,25 to można wcisnąć i Celestrona i Vixena.

R.
 
 
Asad
Początkujący


Posty: 46
Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

Jak już sie na niego zdecydujesz to podaj najtańsze źródło zakupu w Stanach :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14