Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Opinie na temat testów na optyczne.pl, 2012
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

P.S. Nie, nie uważam, że wszystko, co robią Apteczni, jest znakomite i bezbłędne. Ale biorąc pod uwagę realne uwarunkowania, to moim zdaniem jest całkiem OK. Pewne problemy są nie do przeskoczenia, np. właśnie problem sztuki. Trudno mi za to winić redakcję, że nie da się realnie zrobić testu trzech czy pięciu sztuk. Dlatego najlepiej czytać testy z paru wiarygodnych źródeł, a nóż jedni zauważą coś, co drudzy nie widzieli, albo trafili na inny egzemplarz.
Czy mit o dobieraniu sztuki można uznać już za obalony, po tym co Arek napisał o przebieranych sztukach Samyangów 14 i 24? Czy za tydzień znowu ktoś z tym wyskoczy? Canona 35L też trzeba ponownie przypomnieć?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

Pojemność serwerów nigdy nie była problemem, bo od zawsze wykosztowywaliśmy się na pojemne i szybkie serwery, aby ruch na stronie był płynny. Dlatego szlag mnie trafia, jak kozidron po raz nie wiadomo który próbuje wmówić mi, że wymawiałem się brakiem miejsca na serwerach. Sam widziałem takie domysły wypisywane przez innych forumowiczów, ale ani ja, ani nikt z redakcji czegoś takiego nie napisał (a przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo).
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

komor napisał/a:
Jak dla Ciebie wrzucenie RAW-ów na serwer to jest „moze kilkanaście godzin więcej w skali roku” to znaczy, że nic nie wiesz na ten temat. Ośmieszasz się.


komor, tygodniowo na ftp-a zrzucam wiecej danych niz optyczne załacza obszarowo jotpegów do swoich testów przez rok. Inne portale to potrafią, dlaczego twierdzisz, że się ośmieszam, dla mnie to normalna kolej rzeczy.

Ja nie neguje, że praca optycznych nie wymaga zadnego nakładu pracy, sporo się tu nauczyłem nie tylko czytając testy ale także od uzytkowników foruma. Nie twierdze, ze ten portal jest słaby. Szanuje to, że redaktorzy są w stanie rozmawiać z przecietnym Kowalskim ale dziwie się, że ktoś kto lansuje się na profesjonalistę twierdzi iż załączanie "rwów jest mało ważne".

edit.

Arek napisał/a:
Pojemność serwerów nigdy nie była problemem, bo od zawsze wykosztowywaliśmy się na pojemne i szybkie serwery, aby ruch na stronie był płynny. Dlatego szlag mnie trafia, jak kozidron po raz nie wiadomo który próbuje wmówić mi, że wymawiałem się brakiem miejsca na serwerach. Sam widziałem takie domysły wypisywane przez innych forumowiczów, ale ani ja, ani nikt z redakcji czegoś takiego nie napisał (a przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo).


juz kiedyś o tym było i okazało się że nie miałem halucynacji, bo znalazło sie kilku innych uzytkowników którzy sobie taką sytuację przypominają.
Ostatnio zmieniony przez kozidron Nie 17 Cze, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

Dobra, najwyżej Arek mnie zabije i nie będę już poprawiał literówek w testach. :) Oto zrzut z mojego okienka GG, z dzisiaj.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

kozidron napisał/a:
komor, tygodniowo na ftp-a zrzucam wiecej danych niz optyczne załacza obszarowo jotpegów do swoich testów przez rok.

Czyli jednak ośmieszasz się, bo piszesz o uploadzie, a nie o downloadzie robionym przez tysiące użytkowników. :) Zresztą to bez znaczenia, skoro Arek napisał, że jednak to nie jest problemem.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

komor napisał/a:
:) Zresztą to bez znaczenia, skoro Arek napisał, że jednak to nie jest problemem.


no tak najpierw to jest problem, później to moje halucynacje.

komor napisał/a:
Czyli jednak ośmieszasz się, bo piszesz o uploadzie, a nie o downloadzie robionym przez tysiące użytkowników.


komor, matko z córką i to jest problem skoro nawet Arek twierdzi, że nie.
komor i widzisz jeszcze problem w downloadzie, naprawdę myslisz, ze byłby on aż tak duży, bo moim zdaniem niekoniecznie w staosunku do sytuacji obecnej jaka ma miejsce z jotpegami. Szczerze wątpię, żeby znalazła się taka ilość uzytkowników sciagajaca rawy do wywołania, myslę ze nawet spadłaby ilość odsłon przez to (nawet w stosunku do wagi jotpeg vs. raw).

edit.

komor, jestem pełen podziwu dla twojej wiary, że nawet tu na forumie znalazłaby się duz grupa ściagajaca rawy testowe, myslę ze robiliby to uzytkownicy, których naprawdę to interesuje i byłaby to niewielka grupa, wystarczy zapytać nawet kto się wysiił zeby przetestować sobie dcrawa

komor w kwest downloadu plików raw przez uzytkowników jest niepoprawnym optymistą, posądzasz ludzi o chęć dociekania :wink:
Ostatnio zmieniony przez kozidron Nie 17 Cze, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

To jak już ujawniamy prywatne rozmowy, to powiem coś o czym jeszcze pisałem i jest to dokładnie w temacie tego Samyanga.

Dystrybutor Samyanga na Polskę to firma, z którą współpraca układa się świetnie. Kontakt znakomity, reklamy płyną aż miło - sielanka. I teraz przychodzi mi do testów taki Samyang 1.4/24. Dla mnie najłatwiej byłoby powiedzieć. Chłopaki, coś jest nie tak. Wyślijcie mi 10 sztuk, wezmę najlepszą i puścimy piękny teścik. Wszyscy zadowoleni.
Dystrybutor bo ma miły teścik. Czytelnicy, zachwycają się jak tani Samyang miesza szyki. Handlarze w stylu Cichego sprzedają kolejne Samyangi i liczą zyski. Ja inkasuje dystrybutora za kolejne reklamy... Miło i przyjemnie. Tyle, że jakoś nie mógłbym po tym rano spojrzeć w lustro.

Co robię? Puszczam test, który wymaga ode mnie więcej pracy - bo jak są poważne wady, to trzeba je umotywować i sprawdzić wszystko kilka razy. Narażam się dystrybutorowi i na jatkę w komentarzach.

Co zyskuję? Czyste sumienie.

Dziękuje za rozmowę.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

kozidron, trochę ciężko podążać za Twoim zmiennym tokiem myślenia, więc większość Twojego ostatniego postu pozostanie nieskomentowana. Ale skoro:
kozidron napisał/a:
Szczerze wątpię, żeby znalazła się taka ilość uzytkowników sciagajaca rawy do wywołania

to czemu nie zgadzasz się z:
Arek napisał/a:
dorzucenie jeszcze RAW-ów spowodowałoby wzrost nakładów pracy na dziedzinę, której nie uważam za ważną
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

Arek, no wszystko fajnie, tylko nadal nie wiemy, czy to co opisałeś w teście, to pojedyncza wpadka, czy "to szkło tak ma". Gdybyś jednak wziął te "10 sztuk" i nawet gdyby cała reszta była perfekcyjna mechanicznie, wspomniał o tej jednej wadliwej, to dałoby to jakiś ogólny obraz sytuacji. Ja wiem, że nie zawsze jest to realne, jak sam jednak piszesz zdarzają się sytuacje, w których byłoby...
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

Arek napisał/a:
Dystrybutor Samyanga na Polskę to firma, z którą współpraca układa się świetnie. Kontakt znakomity, reklamy płyną aż miło - sielanka. I teraz przychodzi mi do testów taki Samyang 1.4/24. Dla mnie najłatwiej byłoby powiedzieć. Chłopaki, coś jest nie tak. Wyślijcie mi 10 sztuk, wezmę najlepszą i puścimy piękny teścik. Wszyscy zadowoleni.
Dystrybutor bo ma miły teścik. Czytelnicy, zachwycają się jak tani Samyang miesza szyki. Handlarze w stylu Cichego sprzedają kolejne Samyangi i liczą zyski. Ja inkasuje dystrybutora za kolejne reklamy... Miło i przyjemnie. Tyle, że jakoś nie mógłbym po tym rano spojrzeć w lustro.


Dzizus Arek, dlaczego ja musze wychodzić na taliba, który szuka spisku :zalamany:
Wcale tego nie robie, twierdze ze miałem tego smyanga w rękach(nie jedną sztukę) i nie miał wylatanego pierscienia MF, zreszta jak kilku innych uzytkowników. Nie mieszam się w inne kwestie dotyczace tego szkła (jak wartość "źrenicy wyjściowej" jeżeli mozna tak napisać).

Wiem, też z nieoficjalnego źródła, że pewien dystrybutor oglada szkła, które dostarcza ci do testów, zresztą uwazam, że kazdy powinien tak robić dla własnego dobra. Dziwię sie tylko, że ty nie przyjmujesz iz tak nie może być.

No i oczywiście, że rawy w teście są " mało wązne " to jest dla mnie dość zaskakująca opinia, oceniam ze mam prawo się dziwić, bo jest to osobliwe w twoich ustach.


edit.

komor, nie uważasz, że uwiarygodniłoby to test ?
Wracając do wcześniejszego, dla ciebie w punktach:

1. jeżeli to nie problem pracy serwera
2. jezeli tych testów w roku jest powiedzmy 30, to ile czasu dłużej rocznie fotki powiedzmy samych tablic będą "schodzić" na serwer

Uważasz, że to problem ?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

Kozi, ty nadal problem RAW-ów sprowadzasz tylko do transferu danych? :( Jak krew w piach…
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

jaad75 napisał/a:
Arek, no wszystko fajnie, tylko nadal nie wiemy, czy to co opisałeś w teście, to pojedyncza wpadka, czy "to szkło tak ma". Gdybyś jednak wziął te "10 sztuk" i nawet gdyby cała reszta była perfekcyjna mechanicznie, wspomniał o tej jednej wadliwej, to dałoby to jakiś ogólny obraz sytuacji. Ja wiem, że nie zawsze jest to realne, jak sam jednak piszesz zdarzają się sytuacje, w których byłoby...


Tak.... A potem miałbym jatkę w komentarzach, że Samyanga traktuję specjalnie, bo od niego to wziąłem 10 sztuk, a od innych nie chcę... Dziękuję nie skorzystam.

kozidron napisał/a:
Wiem, też z nieoficjalnego źródła, że pewien dystrybutor oglada szkła, które dostarcza ci do testów, zresztą uwazam, że kazdy powinien tak robić dla własnego dobra. Dziwię sie tylko, że ty nie przyjmujesz iz tak nie może być.


Tia... Jak napiszesz kto, to pogadamy. Teraz robisz jakieś czary, mary... Ktoś coś komuś powiedział, nieoficjalne źrodło... Ja jawnie napisałem jak jest z każdym dystrubutorem. Szkoda, że jawności nie mogę doczekać się od Ciebie.

kozidron napisał/a:
No i oczywiście, że rawy w teście są " mało wązne " to jest dla mnie dość zaskakująca opinia, oceniam ze mam prawo się dziwić, bo jest to osobliwe w twoich ustach.


Nie widzę w tym nic osobliwego. Dorzucenie kilkunastu zdjęć przykładowych w RAW-ach nie spowoduje, że moje testy będą lepsze. Taka jest moja opinia i może być ona różna od Twojej.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

komor napisał/a:
Kozi, ty nadal problem RAW-ów sprowadzasz tylko do transferu danych? :( Jak krew w piach…


komor, oświeć mnie, jaki jest problem w zastąpieniu kilku jotpegów rawami pod testem?

komor powiedz mi jakim cudem to sie udaje innym portalom ?
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

Arek napisał/a:
Tak.... A potem miałbym jatkę w komentarzach, że Samyanga traktuję specjalnie, bo od niego to wziąłem 10 sztuk, a od innych nie chcę... Dziękuję nie skorzystam.
Ale nie korci Cię dla własnego spokoju sprawdzić, na ile to co piszesz w teście danego szkła przekłada się na całokształt? Już nawet teraz pomijam kwestie testowania i publikacji, pytam o Twoją prywatną opinię - nie masz czasem ochoty przekonać się, czy nie zmarnowałeś czasu, bo trafił Ci się bubel?
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

Arek napisał/a:
Nie widzę w tym nic osobliwego. Dorzucenie kilkunastu zdjęć przykładowych w RAW-ach nie spowoduje, że moje testy będą lepsze.


No dobra ja widzę i wydaje mi się, że mam do tego prawo. Nie będą lepsze ale bardziej wiarygodne, czy to tak ciężko zrozumieć.


Arek napisał/a:
Tia... Jak napiszesz kto, to pogadamy. Teraz robisz jakieś czary, mary... Ktoś coś komuś powiedział, nieoficjalne źrodło... Ja jawnie napisałem jak jest z każdym dystrubutorem. Szkoda, że jawności nie mogę doczekać się od Ciebie.



tak wiem, nie noszę spodni- zadowolony ?

Wiem, też że zdajesz sobie z tego sprawę, bo nie wierze że nie.


edit.

Arek napisał/a:
Tak.... A potem miałbym jatkę w komentarzach, że Samyanga traktuję specjalnie, bo od niego to wziąłem 10 sztuk, a od innych nie chcę... Dziękuję nie skorzystam.


i naprawdę byś się tym przejął w kontekście tych wszystkich sponsorowanych artykułów ?
Dziwię się, że się sam oszukujesz.
Ostatnio zmieniony przez kozidron Nie 17 Cze, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 15