Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Adapter Canon EOS / M42
Autor Wiadomość
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

Obojętne czy masz 40D czy 300D lub 1Ds, taka przejściówka będzie działała tak samo.
Taka przejściówka powinna być dobra.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






007areka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

...mam dokladnie taka sama
owszem chodzi troszke cieszkawo...a nawet chyba chodzila bo juz teraz jest ok...z moja 40d dobrze wszystko spolpracuje, tylko misie narazie zabawa znudzila z m42....dodatkowo jescze polecam z pierscieniami poprobowac...
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Wto 20 Maj, 2008   

Tez mam taka. Wszystko cacy.
 
 
marekf
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Maj, 2008   

Witam Ok wielkie dzięki;)

Pozdrawiam
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Pią 23 Maj, 2008   Na jakiej zasadzie działa przejściówk M42 z potwierdzniem...

Na jakiej zasadzie działa przejściówk M42 z potwierdzniem ostrości ?

Czy dobrze myśle - ostrze manualnie, a centralny punkt AF mierzy czy jest ostry pierwszy napotkany obiekt widziany przez wizjer ?
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pią 23 Maj, 2008   

W nikonie jest dioda, która, gdy jest ostrość w punkcie - zapala się na zielony :)

W canonie chyba podświetla się na czerwono punkt ostrości

W pentaxie, z tego, co czytałem podświetla się ten punkt, na którym jest ostrość

co do 1 jestem pewien, co do kolejnych, niech ktoś inny się wypowie :)
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Sob 24 Maj, 2008   

No ja mam Canona. Punkt ostrosci blyszczy na czerwono. Ale nie odpowiedziales na moje pytanie. Nie bardzo rozumiem co chciałes wyrazić.
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 24 Maj, 2008   

Ustawiasz ostrość manulanie, a system AF sprawdza czy jest ostrość w wybranym punkcie AF. Jeśli złapiesz ostrość aparat to potwierdzi migającą diodą w wizjerze - w nikonie- W jaki sposób sygnalizuje w Canonie - nie wiem. :)
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 25 Maj, 2008   

a w pentaxie jeszcze pipczy :P


Ok.. chyba sczaiłem - przejściówka z ostrością ma bodajże szparkę w którymś miejscu w przejściówce - co pozwala na mierzenie ostrości z eosem. Zresztą możesz na forum m42 zapytać, bo aktywowali Ci konto, a mi dezaktywowali :)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 25 Maj, 2008   

mavierk napisał/a:
a w pentaxie jeszcze pipczy
Chyba, że wyłączysz... Podświetlenie punktu też zresztą można wyłączyć (chociaż nie wiem po co) i wtedy zostaje tylko zielony sześciokąt na pasku pod wizjerem...
 
 
sigielki 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Sro 17 Gru, 2008   Adapter M42 dla Canona

witam

mam zamiar kupic adapter Canon (450d) do obiektywów m42, tzn. podpiąc obiektywy m42 do canona.:)

sporo jest tego na allegro, ale może któryś polecacie szczególnie.

dzieki, pozd

//poprawiony temat
Ostatnio zmieniony przez goltar Sro 17 Gru, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sro 17 Gru, 2008   

może na przykładzie własnego tematu odrobinę pomogę
http://forum.optyczne.pl/...?t=5022&start=0
 
 
LitVuS
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Gru, 2008   

Prawda, allegro ma pod tym względem liczną ofertę, ale do rzeczy!
Po pierwsze: nie kupuj adapterów czarnych - w 70% są malowane proszkowo i utwardzane w piecach, co nie zapewnia dobrej jakości pokrycia metalu (aparat do czyszczenia wewnątrz). Zdarzają się też dobre adaptery (czarne) pokrywane metodą anodowania, ale lepiej nie ryzykować, bo nie wiadomo na co się trafi. Znaczenie pewniejsze są srebrne!

Po drugie musisz napisać jaki chcesz typ adaptera:
- zwykły
- z potwierdzeniem ostrości (chip'em)
Jeżeli zdecydujesz się na zwykły to kup obojętnie jaki (oczywiście srebrny), a jeżeli z elektroniką to pooglądaj zdjęcia czy moduł elektroniczny jest ładnie przyklejony (firmowo). Ponieważ na allegro są oszuści którzy osobno kupują chipy i konwentery, a potem je na odwal sklejają (bez szablonów).

Warto też poczytać komentarze danego sprzedawcy, a dopiero później kupić.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sro 17 Gru, 2008   

zacznijmy od tego, że chipy w przejściówkach nazywamy dandelionem ;)

no możesz też kupić osobno dandelion i osobno przejściówka (ale musi być z wgłębieniem na dandeliona). Oczywiście jeśli lubisz takie małe robótki jak przyklejanie :)

A tak z swojej strony to poleciłbym Ci wejść na forum canona i poszukać tam czegoś na temat ofert przejściówek (z pewnością będą opinie dotyczące poszczególnych zakupów). Ewentualnie mógłbyś poszukać na forum o szkłach manualnych ekrowy :)
 
 
TomiCBR 
Początkujący



Pomógł: 1 raz
Posty: 33
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Sro 17 Gru, 2008   

Ja kupiłem taki do 40D i podpinam Heliosa 44M-6.
http://www.allegro.pl/ite...u_japonski.html
Działa bez problemów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15