Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Olympus PEN E-PL3 albo kompakt
Autor Wiadomość
pers 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Sro 11 Lip, 2012   Olympus PEN E-PL3 albo kompakt

Stoję obecnie przed koniecznością kupna nowego aparatu. Do tej pory używałem chyba 7-letniego Fuji Film f10. Jest to mały mikrus i w zasadzie spełniał moje oczekiwania poza jednym – zdjęcia nocne to kompletna klapa. Na nieszczęscie (a może szczęście :) po moich zimowych sesjach na zdjęciach pojawił się paskudny ślad i wszystkie zdjęcia musiałem obrabiać aby go usunąć. Niestety nie było to zabrudzenie zewnętrzne a oddawanie takiego aparatu do serwisu chyba mija się z celem.

Od razu zaznaczę, że fotografia nie jest moja pasją ale są nia podróże i doceniam ładne zdjęcia, które z nich przywożę.

Od nowego aparatu oczekuję:
- stosunkowo małego rozmiaru (dlatego wszystkie lustrzanki odpadają)
- bardzo dobrych zdjęć plenerowych przy dobrym albo bardzo dobrym nasłonecznieniu
- przyzwoite zdjęcia nocne – zwłaszcza miejskie – poruszajace sie obiekty/osoby
- zoom – przynajmniej 6-krotny – mój aparacik ma 3-krotny i moim zdaniem jest to za mało. Oczywiście najlepsze zdjęcia wychodzą bez użycia zoom-a ale czasami są sytuacje gdy chce się zrobić zdjęcie z odległości 100+ metrów i wtedy to już stanowczo za mało

Wstępnie zastanawiałem się nad kompaktami:
- Olympus XZ-1
- Panasonic LX5
ale raczej odpadają ze względu właśnie na mały zoom

Jeszcze z kompaktów biorę pod uwagę:
- FujiFilm F770EXR

Tylko tu zastanawiam się nad jedną kwestią. Za kilka tygodni bedę wymieniał telefon i zdecyduje się albo na Samsunga Galaxy S III albo na HTC One X. Wiem, ze wiekszość na tym forum zabije mnie śmiechem ale akurat te telefony mają naprawdę przyzwoite aparaty i na pewno mogą śmiało konkurować z tanimi małpkami. Czy z droższymi, które podałem wyżej tego już nie wiem ale trochę obawiam się, ze przy porównaniu zdjęć może okazać się, że te zrobione telefonem niewiele ustepują tym zrobionym kompaktem.

I tu zastanawiam się czy nie warto zainwestować w:
- Oympusa PEN E-PL3 z obiektywami M.ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1:3.5-5.6 II R i M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:4.0-5.6

Co przemawia za:
- mały rozmiar
- jakość zdjęć lepsza od kompaktu (?)
- przyzwoity zoom
- możliwość powolnej rozbudowy (chociaż ceny obiektywów jak na amatorski sprzęt powalają)
- zewnętrzna lampa błyskowa – wiem, że nie najlepsza ale chyba lepsza od tych w powyższych kompaktach i zawsze można ja wymienić na lepszą.

Jak wcześniej zaznaczyłem nie jestem pasjonatem i moja wiedza jest mocno ograniczona. Prosiłbym o analizę moich potrzeb i podpowiedź czy inwestować w PEN E-PL3 czy też lepiej wybrać F770EXR i zaoszczędzić około 1300 zł.

Na koniec chciałem zaznaczyć, ze nie raz miałem okazje robić zdjęcia lustrzanką i nie sprawiało mi to najmniejszych problemów więc kwestie prostoty obsługi nie są dla mnie najważniejsze.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






isajew 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 12 Lip, 2012   

Jeżeli ma ci zależeć na zoomie o którym kilkukrotnie w wypowiedzi wspomniałeś, proponuje jakiegoś klasycznego i b.przyzwoitego superzooma - PANASONIC LUMIX DMC-FZ150 24x (allegro 1700zł), natomiast jeżeli jakośc zdjęć na poziomie GALAXY S III uważasz za wystarczającą, to powinieneś również nie być zawiedzionym OLYMPUS'em VR-340 (vr-330) od 420 zł na ceneo z 10x (12,5x) zoomem. Oba aparaty zrobia zapewne ładniejsze zdjęcia od wspomnianych telefonów. Jeżeli zrezygnujesz z zoomu a chcesz wykonywac dobre zdjęcia zwłaszcza w ciemniejszych sceneriach (rodznne imprezy w domu, ulice nocą) polecam SAMSUNG EX1 (900zł ceneo) ma lepszą matrycę od tanich kompaktów i dużo lepszy i jaśniejszy obiektyw. Do zdjęc w dużym słońcu przyda ci się po prostu jakiś szary filtr, bo EX1 ma długi - minimalny czas migawki - jakkolwiek dzienie to nie zabrzmiało. VR-340 to w zasadzie klasyczny kompakt ale powinien, jak pisałem wyżej, wystarczyć.

enjoy
 
 
pers 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Czw 12 Lip, 2012   

Nie do końca mnie zrozumiałeś. Nie wiem czy zadowala mnie jakość zdjęć zrobionych tymi telefonami - myślę, że na 99% nie (ale mogą być zamiennikiem dla tanich małpek). Na małych wyświetlaczach zdjęcia wyglądają naprawdę przyzwoicie ale jak będą wyglądać na większym monitorze tego po prostu nie wiem.

Jutro i pojutrze zrobię rekonesans po sklepach i w internecie to może dojdę do jakiś wniosków odnośnie porównania kompaktów do aparatów w telefonach.

Problemem może być to, że przyzwyczaiłem sie do mojego F10 i uważam, że robi niezłe zdjęcia ale jak wymienie go na coś lepszego może sie okazać, że nie były one takie dobre jak mi sie wydawało. Tak miałem jak wymieniałem telewizor CRT na plazmę – uważałem, że plazma nie dorówna CRT a teraz jedynie moge się z tego śmiać.
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 851
Wysłany: Sro 25 Lip, 2012   

I jak twoj rekonesans? Jakość zdjęć z telefonów dorównuje jakością zdjęc z tanich małpek?
 
 
pers 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Sro 01 Sie, 2012   

siosio napisał/a:
I jak twoj rekonesans? Jakość zdjęć z telefonów dorównuje jakością zdjęc z tanich małpek?


Tak, a przynajmniej w przypadku Samsunga Galaxy S3, zwłaszcza ogladane na małym monitorze. Co innego zaawansowane kompakty - te sa przynajmniej moim zdaniem zdecydowanie lepsze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14