Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
timelapse: pierwsze próby
Autor Wiadomość
wyder37 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sob 06 Paź, 2012   timelapse: pierwsze próby

Witam
Pierwsze efekty zabawy z techniką timelapse.
Miłego oglądania. :wink:
Clouds 2
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 06 Paź, 2012   

Podasz jakieś szczegóły techniczne jak robiłeś?
 
 
wyder37 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Nie 07 Paź, 2012   

Witam :smile:
Wszystko robione Canonem 300D + KIT ustawiony na 18mm (tylko ujęcie z samymi chmurami na 35mm) i F 7.1, czas dobrany do oświetlenia.
Interwał: hmm.. no robiłem to zanim zakupiłem wężyk z funkcją interwałometru. Używałem "mirror lockup". Wyglądało to tak, że naciskałem spust wężyka lustro się podnosiło i po 1,5 sek robiło się zdjęcie, do tego trzeba było jeszcze dać czas potrzebny na jego zapisanie (w sumie ok 4-5 sek) i tak w kółko :???: (dlatego wszystkie ujęcia są takie krótkie :razz: )
Sposób słaby, ale lepszy niż patrzenie na zegarek przez kilkanaście minut.
Zdaję sobie sprawę ze filmik nie najwyższych lotów, no ale uczę się na własnych błędach.
Nie tak dawno nabyłem odpowiedni sprzęcik :cool: i już by mi się nie chciało tak stać i cykać
Pozdrawiam
 
 
pitras 
Entuzjasta
i Fotopsuj



Pomógł: 3 razy
Posty: 537
Skąd: Italia/Legnica
Wysłany: Wto 09 Paź, 2012   

Ja podobe filmiki kręciłem przy pomocy MagicLantern, ustawiałem FPS na 1 i heja :)
 
 
nawrocki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Paź, 2012   

Dorzucam swój, co prawda robiony z balkonu więc bez specjalnych walorów: https://www.youtube.com/w...LQ&feature=plcp

Ja do zdjęć poklatkowych kupiłem Canona A560 za 150 zł. Wgrałem CHDK i po sprawie. Potem do Virtual Duba i mamy film. Trzeba tylko poeksperymentować z ilością klatek na sekundę i dobrać jak się podoba.

Dla zainteresowanych meteo jest tam taki smaczek, że widać różne kierunki wiatru w zależności od wysokości. Cu nasuwały się z zachodu a Ci z północy.
 
 
Stuku 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 230
Wysłany: Sro 10 Paź, 2012   Re: timelapse: pierwsze próby

wyder37 napisał/a:
Witam
Pierwsze efekty zabawy z techniką timelapse.
Miłego oglądania. :wink:
Clouds 2


Jak na pierwszy raz to mi się podoba i to bardzo. W przeciwieństwie do time lapsa kolegi nawrocki jest tutaj fajniejsza płynność...
 
 
wyder37 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 10 Paź, 2012   

Ten pierwszy raz to taki umowny :D Jak nazwa wskazuje to moja druga produkcja :wink:
Ale do tej pierwszej to się chyba nie przyznaję. Filmik zrobiony na szybko, naciskanie spustu migawki na aparacie wywoływało drgania na filmie, składany w jakimś tam bezpłatnym programie bez żadnej kontroli nad szybkością.
Z obowiązku podam link : CLOUDS 1
Co do Magic Latern. Chciałem go przetestować ale nie mogłem znaleźć wersji na 300D. Do tego doszedł brak czasu, trochę mojej obawy ze coś się nie uda i końcem końców kupiłem wężyk (nazywają go fotowyzwalaczem) od usprawnienia.pl.
Nawrocki: żeby było płynniej to trzeba z większą ilością kl/s dać lub częściej robić zdjęcia.
Z mojego skromnego doświadczenia wiem już, że jak widać gołym okiem że chmury się poruszają dosyć szybko to ciężko osiągnąć zadowalający efekt płynności, no przynajmniej moim rzęchem, który buforuje w tempie ślimaka na środkach nasennych. :neutral:
Trzeba będzie coś niedługo sklecić.
Dzięki za opinie
Pozdrawiam :)
 
 
nawrocki
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Paź, 2012   

Ja to zupełnie bez specjalnego przygotowania pstrykałem. Chciałem obczaić technikę przed poważniejszymi wyzwaniami a zanim takowe nadeszły to mi przeszło :) . Pstrykałem co 5 s a ile fps dawałem to już nie pamiętam. Najlepiej przetestować.
 
 
kololovanka 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Wto 23 Paź, 2012   

jak na pierwsze próby całkiem nieźle. sama będę musiała popróbować, jak na razie robiłam foty tylko nocą, ale to na długim czasie, więc zamiast ruchu gwiazd są po prostu maziaki, efekt też fajny, no ale to inna bajka. muszę się pobawić też w chmurki :)
 
 
Rabramon 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Wto 15 Sty, 2013   

Po pierwsze się przywitam bo jestem nowy :) Czeeeeść.
A po drugie dodam swojego pierwszego w życiu timelapse'a. Konstruktywna krytyka mile widziana ale z pozytywnych opinii będę się oczywiście również cieszył. Pozdrawiam :)
a oto link do filmu.
https://vimeo.com/57381340
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Wto 15 Sty, 2013   

Z przyjemnością obejrzałem. Pakietowanie ludzi metrem jest interesującym fragmentem. Nie ma dłużyzn ani miotania scenami, zrozumiałe i spójne - mi sie podoba.
 
 
Jivul 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 136
Wysłany: Wto 15 Sty, 2013   

fajne :) końcówka troszkę mało efektywna/emocjonująca (mało się dzieje) - fajerwerki i metro to najciekawsze momenty. Jaką ogniskową kręciłeś?
 
 
wyder37 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 13 Lut, 2013   

Kolejna produkcja po dłuższej przerwie. :)

Day & Night

Pierwsze próby filmowania ruchu gwiazd.. trudne to to jest :)
Mój aparat już chyba trochę zajechany do takiej zabawy z nocnymi ujęciami.
 
 
Jakub75
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   

A to ja też się pochwalę, też pierwsze timelapse:
http://www.youtube.com/watch?v=Iz6J-SpfHVE
Polecam oglądać w 1080p.

[ Dodano: Czw 17 Kwi, 2014 00:39 ]
Przepraszam za spam, ale w poprzednim filmie był błąd, a nie jestem w stanie już edytować ani usuwać mojego postu. Tu link do aktualnego filmu: http://www.youtube.com/watch?v=qnk0rlD9HwI


(Do moderatora: bardzo bym prosił gdyby była taka możliwość, o zamianę linków z moich postów na ten aktualny tj. z tego postu do poprzedniego)
 
 
krzysztofc 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Wto 07 Paź, 2014   

Mój pierwszy timelapse.

https://www.youtube.com/watch?v=Sr04VoCyVd0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14