Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 30 Maj, 2008
Rozterki przed zakupem jak u kazdego :P
Autor Wiadomość
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 30 Maj, 2008   

Jeżeli pominiemy uchylany LCD

i dołożymy kilka złotych:
Olympus E-510 + 14-42 + 40-150mm + Extreme III 4GB + Torba
http://www.fotozakupy.pl/...ct/product/7210

przykłady zdjęć:
http://www.pixel-peeper.com/cameras/?camera=629
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sob 31 Maj, 2008   

mnich napisał/a:
Nie jesteś zadowolony ?
Jestem, ale ręce bolą :mrgreen: .

moon napisał/a:
Od dawna powtarza się jaki to szumofon ten Panasonic FZ50.
Przeczytaj moje posty, ja nigdzie nie twierdzę, że to szumofon, a nawet nigdzie nie napisłem, że szumi. Ja napisałem, że maluje pastelmi, więc ewentualnie można go nazwać malofonem lub pastelofonem.
Cytat:
Faktyczne na zdjęciach widać szumy
Nie widać szumów, tylko to co z nimi zrobiło oprogramowanie aparatu
Cytat:
, ale CanonS5 IS,... szumi podobnie,
nie szumi podobnie, tylko szumi normalnie. Po prostu na zdjęciach widać szum, który np. da się odszumić, jak komuś się chce. Te tabelki, które wkleiłeś są świetną ilustracją tego o czym mówię - przy ISO 400 włącza się w FZ-cie bardzo agresywne odszumianie, tak że wartości szumów dla ISO 400 są pozornie mniejsze niż dla ISO 200. Canon prezentuje tu normalny przebieg - taka jest fizyka, że szumy rosną wykładniczo z czułością.
Cytat:
W podobny sposób można porównać każda sprawdzaną cechę aparatów, by nie sugerować się plotkami, a mieć własne zdanie. ;)
Święta racja :mrgreen: .
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Sob 31 Maj, 2008   

yakuza a może coś takiego
Casio EXILIM Pro EX-F1
 
 
Yakuza 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Sob 31 Maj, 2008   

Casio za drogi
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Sob 31 Maj, 2008   

Yakuza napisał/a:
Casio za drogi


No to nie masz za dużego wyboru niestety. Chyba że sie jednak skusisz na lustro.
 
 
Yakuza 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Sob 31 Maj, 2008   

NO niestety wybór marny i trudny. Caly czas sie zastanawiam. Z kompaktów najbardziej podoba mi sie s100fs tylko ze mówicie ze jest marny. Zeby s6500 mial stabilizacje :) to bym sobie darowal uchylny lcd :p A co do lustra to mysle i mysle hehe. Zastanawiam sie czy bedzie mi sie chcialo nosic wszedzie aparat i dodatkowe szklo i mojej dziewczynie no i lustro jednak sporawe jest, i czy wykoszystamy mozliwosci jakie daje lustro na codzien. JA chcial bym pobawic sie troche macro :) a dziewczyna do codziennego uzytkowania. hmm Mysle i mysle :) heh


Bo to wszystko przez ten marketing.
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 31 Maj, 2008   

Przez ten marketing to widze że wogóle jesteś nie zdecydowany ;)
Jeżeli gabaryty i cieżar lustra Ci przeszkadza, nie ma nawet co o nim myśleć.
pomyśle też o dziewczynie. Chociaż z drugiej strony im większy sprzęt...

:mrgreen: :wink:

tym cięższy i łatwiej go stabilnie utrzymać :)
 
 
Yakuza 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Sob 31 Maj, 2008   

Przerz marketing mialem na mysli pakowanie coraz wiekszej liczby pixeli i wieksze zoomy.Co odbija sie na jakosci zdjec

No wlasnie mysle o dziewczynie i stad moje rozterki. A z tym niezdecydowaniem to ze wszystkim tak mam :P Wiadomo chcialo by sie za dana kwote kupic cos co wypada najlepiej zeby pózniej nie zalować.
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 31 Maj, 2008   

Wiadmo, każdy ma inaczej. Ale ja mojej kobiekty nie musiałem nawet przekonywać do lustrzanki. Użytkuje ona sobie teraz D80 i jest zadowolona.

[ Dodano: Sob Maj 31, 2008 11:02 ]
Jeżeli nie chcesz wydwać dwa razy, kup lustrzankę. Będziesz napewno zadowolony a może dziewczyna także.
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Maj, 2008   

Maziek nie odnosiłem się do Ciebie. ;) Pisze się o FZ50 jako o szumofonie, choć takie samo określenie można by przypisać wielu kompaktom.
Co, do szumów i odszumiania. W każdym kompakcie można zauważyć mniejsze lub większe szumy, zależnie od czułości ISO. Pisanie teorii, że Panasonic FZ50 ma agresywne odszumianie, a Canon S5 IS pokazuje w tabeli szczerą prawdę, to bajka dla naiwnych dzieci. Jeśli firma ma możliwość „poprawy jakości obrazu” to zrobi to, więcej „ulepszają” nawet Raw, a co dopiero JPEG.
Maziek napisał/a:
Te tabelki, które wkleiłeś są świetną ilustracją tego o czym mówię - przy ISO 400 włącza się w FZ-cie bardzo agresywne odszumianie, tak że wartości szumów dla ISO 400 są pozornie mniejsze niż dla ISO 200. Canon prezentuje tu normalny przebieg - taka jest fizyka, że szumy rosną wykładniczo z czułością.

Tak, przebieg jest proporcjonalny, wzrost czułości -> wzrost szumów. Tylko nie wiesz, czy wielkość szumów nie byłaby proporcjonalnie wyższa, od podanej, jak byłoby pewne, że na wyniki nie wpływało oprogramowanie aparatu. Tego nie wiadomo. Dlatego nie pisałem o odszumianiu w żadnym z aparatów, a o wynikach zmierzonych na JPEG. Ot i tyle.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sob 31 Maj, 2008   

Właśnie, kobieta zmienną jest :mrgreen: .

Najlepiej pójść z kobietą do sklepu i po prostu trochę tym "pomachać".

moon: OK, ja nie agituję za S5 (choć właśnie nabyłem dla córki, więc jak się domyślasz nabyłem na podstawie własnych przmyśleń, czyli widać, jakie one są ;) ). Po prostu dla mnie ten szczegół był istotny, więc o nim napisałem.

Po zeszłych wakacjach, kiedy "odkopnąłem" kolanem pokrywę komory bateryjnej w swoim c-750 początkowo rozpatrywałem dwa aparaty: FZ-18 i własnie S5. FZ-50 nie brałem pod uwagę ze względu na kolubrynowatość. Ale kiedy wpadł mi w ręce w MeMa o mało z miejsca go nie kupiłem. Ale ten szczegół, który tak wałkujemy jednak przeważył. U mnie.
 
 
Yakuza 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Sob 31 Maj, 2008   

A jakie sa jeszcze dobre i male lustrzanki ?

Olimpus e-510

and ?
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 31 Maj, 2008   

E-410, całkiem nowy E-420, nikon: D40, D40x, D60, Canon 400D, 450D
pytanie tylko ile chcesz wydać.

[ Dodano: Sob Maj 31, 2008 14:41 ]
osobiście bym wybrał e 420 bądź e 510 w z dwoma obiektywami.
 
 
Yakuza 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Sob 31 Maj, 2008   

Ile chce wydac. Ja jestem w UK wiec bede kupowal na ebay.uk a tu ceny sa troche nizsze niz w polsce. Np. e-510 mozna miec za 1500zl

[ Dodano: Sob 31 Maj, 2008 20:05 ]
Wiec tak popatrzylem na ebayu ceny i moge sobie pozwolic na którys z tych modeli:

Olympus e-410
e-510

Canon 30D
400D

Nikon D40
D40x
D60

Pentax K10D
K100D


:)

[ Dodano: Nie 01 Cze, 2008 20:40 ]
Wiec zdecydowalem sie na cos z olympusa tylko teraz zastanawiam sie czy e-420 czy e-510
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15