Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Kowa TSN-821???
Autor Wiadomość
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1023
Skąd: Francja
Wysłany: Wto 04 Gru, 2012   Kowa TSN-821???

Witam, Mam okazje zakupu lunety Kowa TSN-821 z olularem 32xW cena 1500PLN I pytanie, czy warto? Bede przesiadał się z Opticrona HR66 z HDF 28x który ma dla mnie za dużą CA.
Kowa jest w idealnym stanie, obawiam się tylko braku szkła fluorytowego i występowania aberracji. Luneta używana do oserwacji dziennych, no może czasami wyceluje w Łysego albo Jowisza. Z góry dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 04 Gru, 2012   

Jeśli Ci CA przeszkadza w HR66 ED to nie przesiadaj się na 821. Będzie gorzej.
Aa... jeszcze... jak stary jest ten HR?
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1023
Skąd: Francja
Wysłany: Wto 04 Gru, 2012   

Nie HR 66 GA ED. Jedna z pierwszych HR66 wersja nie GA choc wygladajaca identycznie.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 04 Gru, 2012   

Aaaa, to sorry. Nie wiem jak się ma jedno do drugiego. Ale TSN821 to nie jest luneta pozbawiona CA. Jeśli CA przeszkadza to poluj na 823. Tyle, ze to trochę inne pieniądze.
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1023
Skąd: Francja
Wysłany: Wto 04 Gru, 2012   

Wiem i spodziewam sie aberracji, mam tylko nadzieje ze nie beda one az tak dokuczliwe. Na 823 trzeba by wylozyc ponad 2x tyle wiec nie wchodzi w rachube, mam w planach okular 21xW. Nic zaryzykuje, mam tylko nadzieje ze CA niebedzie wieksza niz w HR 66. RB wiesz moze czym sie roznila pozniejsza wersja 821M?
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Wto 04 Gru, 2012   

Biorąc lunetę 21x82 zamiast 28x66 z pewnością będzie poprawa wynikająca z większej średnicy i źrenicy wyjściowej. AC, jak i inne wady, będą mniej widoczne ale AC nadal będzie. Obawiam się też, że może być bardziej kolorowa niż w Opticronie, bo Kowa ma lepszą jasność. Tym niemniej jeśli myślisz tylko o okularze stałoogniskowym (nawet 32x) i obserwacjach wizualnych, to powinno być dobrze. Z zoomem, lub na zdjęciach byłoby znacznie gorzej.

Używany Nikon Fieldscope ED czy Kowa 823 nie powinny kosztować w konfiguracji stałoogniskowej więcej niż 2500zł. Za podobną sumę jest też Celestron Regal ED.
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1023
Skąd: Francja
Wysłany: Wto 04 Gru, 2012   

Kivirovi twoja opcja jest ciekawa ale niestety przekracza i tak nadciagniety budzet. Ja lunety uzywam tylko sporadycznie.

[ Dodano: Pon 10 Gru, 2012 17:18 ]
Kowa zakupiona, może troche na siłe. CA ogggrrroooomna. Luneta ostra i bardzo jasna aż za jasna jak dla mnie a co za tym idzie troche mało kontrastowa, pobedzie pewnie zemną przez sezon lub mniej, jeśli upoluje opticrona HR 66 GA ED który najbardziej przypadł mi do gustu przez ostatnie lata. :mrgreen:
 
 
jacek struski 
Bywalec


Posty: 120
Wysłany: Nie 24 Lut, 2013   

Ja kupiłem opticrona HR66GA ED w Angli za 400 f był nowy i bez okularu .
 
 
adolfainsley8 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sob 23 Kwi, 2016   

Obawiam się tylko braku szkła fluorytowego i występowania aberracji. Luneta używana do oserwacji dziennych, no może czasami wyceluje w Łysego albo Jowisza. Z góry dzięki za podpowiedzi???



waleeed

[ Dodano: Sob 30 Kwi, 2016 07:18 ]
Obawiam się tylko braku szkła fluorytowego i występowania aberracji. Luneta używana do oserwacji dziennych, no może czasami wyceluje w Łysego albo Jowisza. Z góry dzięki za podpowiedzi???


== free slots ==
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14