Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zestaaw bezcieniowy 60cm + oświetlenie 3x 85W=400W
Autor Wiadomość
Onna1 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013   Zestaaw bezcieniowy 60cm + oświetlenie 3x 85W=400W

Witam.
Aparat jakim dysponuje to Canon 450d + obiektyw kit EF-S 18-55 IS

Celuję w fotografie produktów, rzeczy, przedmiotów ew. żywność.
Ogólnie zdjęcia na białym R=255 G=255 B=255 tle, najlepiej bez cieni.
Od razu napiszę, że budżet jakim dysponuje nie jest duży max z 400zł.
Obecnie nie mam statywów, parasolek, softboxów i innych akcesoriów.

zastanawiam co kupić.
Koleżanka mi podpowiedziała (nie wiem czy słusznie) abym sobie kupiła taki o to zestaw ->
http://allegro.pl/zestaw-...3022933075.html
plus dokupić jeszcze jedną żarówkę 85W = 400W oraz oprawkę do tej żarówki.
Cena za całość by była ok. 300zł i miałabym razem:
-namiot bezcieniowy 60cm
-2 statywy 72 - 230 cm
-3 żarówki 85W = 400W 5500K
-3 oprawki z włącznikiem
Powiedziała, że taki zestaw mnie w pełni zadowoli i zdjęcia będą mi wychodzić bez cieni i na białym tle.
Aha powiedziała, że ta trzecia żarówka i oprawka dodatkowo dokupiona do zestawu to będzie nią można świecić od tyłu namiotu lub od spodu (stawiając namiot na czymś)
Powiedziała, że to lepsze w moim wypadku rozwiązanie, bo miałam ogólnie kupić lampę błyskową 100ws lub 200ws ale jej koszt ok ok. 340zł za samą lampę, a gdzie jeszcze statywy, parasolki, softboxy... Przyznam, że o ile koleżanka ma rację i mówi, że taki zestaw by mi wystarczył to wychodzi dużo taniej, no i mam namiot.
Ogólnie mówiła, że przeglądała na Allegro i jak liczyła to ten zestaw akurat się opłaca kupić za tą cenę.
Chciałabym Was poprosić o Waszą opinię na ten temat?
Może ktoś ma podobny zestaw i mógłby się pochwalić swoimi zdjęciami?

[ Dodano: Pią 15 Mar, 2013 23:40 ]
Zastawiam się czy aby nie dopłacić trochę i kupić mocniejsze te żarówki np. 125w =600w

Musiałbym wszystko kupić osobno i wyglądało by to tak:
2x statyw JH-803 75-230cm 39zł szt
3x oprawka pojedyncza 23zł sztuka
3x żarówka 125w=600w 51zł sztuka
1x namiot bezcieniowy 60cm 72zł
Razem : 372zł

Przy zestawie 85w =400w 310zł
Przy zestawie 125w=600w 372zł

Hmmm...
Chyba opłaca się dopłacić?
Ogólnie są gotowe zestawy z żarówkami po 600w ale wtedy namiot jest 80cm. To może być za duży aby dobrze go naświetlić.


Ogólnie pewnie jak zauważyłaś w zestawie są dwie żarówki, dwie parasolki i dwa statywy i dwie oprawki ale mi koleżanka podpowiedziała, że dobrze by było dokupić trzecią żarówkę i oprawkę aby doświetlić np od spodu namiot czy też z tyłu. Dobrze w ogóle radziła w tej sprawie? Może ta 3 żarówka i oprawka zbędna?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 16 Mar, 2013   

Onna1 napisał/a:
Celuję w fotografie produktów, rzeczy, przedmiotów ew. żywność.
Jakiej wielkości będą te przedmioty?
 
 
Onna1 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 17 Mar, 2013   

Jakiej wielkości będą te przedmioty?

Przedmioty w wielkości tak myślę od kilku cm do powiedzmy 20cm/30cm.
Przedmioty typu: artykuły biurowe, klucze, tabletki, śrubokręt, zegarek, budzik, artykuły spożywcze: pomidory, banany itp.

[ Dodano: Pon 18 Mar, 2013 14:30 ]
Zrobiłam własny namiot bezcieniowy.
Konstrukcja wyszła mi fajnie, bo miałam takie druty ukształtowane w kształcie prostokąta, do tego powlekane białym materiałem.
Konstrukcja stabilna i lekka. Gorzej sprawa mi wyszła z materiałem i obszyciem całego namiotu.
Na razie nie miałam nic konkretnego i narzuciłam stare trochę wysłużone prześcieradło ale nie z bawełny tylko z jakiegoś sztucznego materiału śliskiego. Ogólnie na razie tego nie obszywałam i nie naciągałam zbytnio, po prostu zarzuciłam na całą konstrukcję.
Nie mam też żadnego białego podłoża w namiocie, posłużyłam się białą kartką.
Co do oświetlenia, to wygrzebałam na strychu stare zepsute lampy, oprawki, żyrandole. Był u mnie znajomy co mi je ponaprawiał i tak uzyskałam trzy lampy. Jedna biurowa z żarówką 150WAT 1X kuchenna oprawka z żyrandolem płaskim 100Wat i trzecia żarówka na samej oprawce -75 Wat.
Napiszę, że te żarówki to takie zwykłe szklane.
Najlepiej chyba zdjęcia wychodziły jak dałam po lewej stronie 75 Wat plus blenda, po prawej 100wat i od góry 150wat.
Myślę, że jak bym miała jakieś lepsze obicie namiotu i w środku lepsze tło oraz np. te świetlówki 125=600wat było by jeszcze lepiej.
Poniżej zdjęcia.
http://imageshack.us/a/img812/365/img0611xz.jpg
http://imageshack.us/a/img14/9247/img0561qy.jpg
http://imageshack.us/a/img850/3139/img0553zr.jpg
http://imageshack.us/a/img836/83/img0457zwn.jpg

W sumie to Wam powiem zdjęcia wyszyły chyba tylko lepiej pod tym względem, że nie ma takich cieni jak bez namiotu.
Ogólnie i tak do dużej poprawki w programie graficznym.
Bawiłam się trochę w Gimpie ale jakoś tego programu nie mogę pojąć.
Pobrałam sobie wersje trial 30 dniową PhotoShopa CS 6.
Jednak nie wiem jak tu poprawić tak dobrze te tło na całkiem białe.
Nie znam chyba odpowiedniej metody, w internecie sporo różnych opisów itd ale żaden z nich nie usatysfakcjonował mnie bo albo zdjęcie się robiło nie naturalne, albo źle wycięło itp.
Dlatego chciałabym Was się poradzić jakie Wy macie sposoby aby na tych moich szarawych zdjęciach zrobić w photoshopie białe tło RGB 255 no i tak aby zdjęcie nie straciło na wyglądzie?
Zastanawiałam się czy może nie łatwiej było by zrobić zdjęcie danego przedmiotu np. na czarnym tle i później zamiana tego tła na białe w programie, może byłoby prościej?
Próbowałam tez tym razem chwycić dobrą ostrość ale nie jestem zadowolona.
Niby ostrzyłam sama, wszystkie funkcje manual a jednak gdzieś ta ostrość ucieka i nie bardzo wychodzi.
Czy to może wina obiektywu kitowego?
Ogólnie z tego co ktoś pisał największą głębie ostrości można uzyskać przy przysłonie ok f10 -f12. Też próbowałam tego i może lepiej by wychodziło, tyle tylko, że nie mam jeszcze statywu i z ręki zdjęcia były rozmazane, bo był dłuższy czas naświetlania.

Ogólnie chyba dam sobie na razie spokój z kupnem statywów oświetleniowych, oprawek, parasolek i namiotu. Może kupię same z trzy żarówki 125w=600wat i ewentualnie agrowłóknine na poszycie namiotu + brystol na tło.??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15