Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie obiektywy szerokokątne
Autor Wiadomość
darekk 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 392
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   Jakie obiektywy szerokokątne

Witam serdecznie

Używam aparatu Nikon D70s i mam obiektywy N17-55/2.8 i N50/1.4 oraz SB600.
Interesują mnie dwa obiektywy z niżej wymienionych: stałoogniskowy i zoom szerokokątny:
1. Sigma 20mm f/1.8 EX DG ASP
2. Sigma 30mm f/1.4 EX DC HSM
3. Nikkor 35mm f/2 D
Obiektywu będę używał do pomieszczeń: architektura wnętrz, imprezy.
i
1. Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM
2. Tokina 11-16mm f/2.8 AT-X Pro DX
Obiektywu będę używał także do pomieszczeń jak wyżej, krajobrazy i różnego rodzaju budowle na zewnątrz.

Podane modele mają swoje plusy i minusy, ale jakie parametry najbardziej przydatne są do tych zastosowań.
Planuję także zakup za rok body Nikona d300.
Proszę o opinie

Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

O, to ja się podłączę pod wątek. Zastanawiam się nad kupnem jednej z wymienionych wyżej stałek: S 20/1.8 lub S 30/1.4 i w sumie moje pytanie też jest o to, co bardziej może się przydać we wnętrzach. Mam obiektywy jak podpisie i chcę poprzez tę stałkę zwiększyć możliwość robienia zdjęć we wnętrzach. Coś na kształt zdjęć reporterskich w oświetleniu zastanym, żeby nie zwracać uwagi na siebie.
W sumie 30/1.4 jaśniejszy, ale ciaśniejszy, bliższy posiadanemu już przeze mnie 50/1.8. Kusi mnie więc Sigma 20/1.8 i chciałem dopytać się kolegów czy to jest dobry wybór? Test oczywiście czytałem i szkło wydaje się wporzo. Canon nie ma w ofercie nic analogicznego w cenie dostępnej dla mnie.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

30mm po cropie z Canona to juz 48mm (prawie standard na analogu) i chyba faktycznie troche wasko. Sigma 17-70 na f2.8 pewnie ma za duza dystorsje i kiepska ostrosc?
Ja nie mialem w rekach 20mm, ale nie wykluczam jej zakupu za jakis czas :razz:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

Zobacz po exifach, jak już Ci tydzień temu osobiście mówiłem, wśród tych, co 17mm nie mają, czy wolisz 20 czy 30mm
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

MC napisał/a:
Sigma 17-70 na f2.8 pewnie ma za duza dystorsje i kiepska ostrosc?


Czy ja wiem? Wybitna tam nie jest, ale głównie chodzi o światło. Sigmą 20/1.8 powinno wychodzić niegorsze zdjęcie przy f/1.8 i o to mi głównie chodzi - dyskretny reportaż bez zwracania uwagi bohaterów...

[ Dodano: Wto 03 Cze, 2008 13:19 ]
mavierk napisał/a:
Zobacz po exifach, jak już Ci tydzień temu osobiście mówiłem, wśród tych, co 17mm nie mają, czy wolisz 20 czy 30mm


No to wychodzi na 20 mm. :)

Ktoś ma to szkło? Czyli Sigmę 20/1.8.
 
 
darekk 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 392
Wysłany: Wto 03 Cze, 2008   

Witam ponownie

Trochę poczytałem. Testy Sigmy 20 i 30mm pokazują różne wyniki. Raz wychodzi 20mm lepiej innym razem 30mm. Więcej opinii użytkowników na forum dotyczy 30mm. Są one różne, ale Ci co ją mają to Sobie chwalą. Opinii 20mm jest dużo mniej. Poruszany jest problem AF w obu Sigmach. Błądzą po całym zakresie i gubią się w ciemnościach z celnością - opinie z różnych forum. Mam tu także przykład Kolegi który ma Canona 350D i 28mm f/1.8. Jak wygląda sytuacja z Nikonami?
Bliższa mi jest 20mm bo jest szersza do wnętrz i tak jak KOMOR mam 50mm. Natomiast 30mm kusi HSM i F/1.4.

Podobny problem jest z decyzję co do zooma: Tokina
+ Swiatło f/2.8
+ budowa
+ dobrze wypadła w testach Photozone (Canon), Fredmiranda i SLRgear
To że jest mały zakres nie szkodzi, ponieważ obiektyw Nikkor zaczyna się od 17mm i jest to jakby kontynuacja.
- zakres - brak 10mm, ale to tylko 1 mm różnicy - czy aż jeden.
- brak (HSM, AFS, USM)
- brak opinii użytkowników

Jeśli chodzi o Sigme to:
+ HSM
+ dobrze wychodzi w testach
+ dużo opinii pozytywnych od Forumowiczów
+ dużo Forumowiczów go ma
+ jeden z nielicznych obiektywów Sigmy który nie ma problemów z AF.
+ testowałem go i wypadł dobrze: nie miał pomyłek z celnością i nie błądził AF
- dosyć ciemny
Nie ma za bardzo się czego przyczepić po stronie minusów.

Pozdrawiam
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   

Z zoomów, bezapelacyjnie Tokina. Zobacz porównania z Nikkorem 12-24, czy nawet 14-24 u Kena R. Jedyną wadą tego szkłą jest CA, ale ta jest i tak mniejsza niż w chwalonej Tokinie 12-24...
 
 
tkosiada 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 456
Skąd: UK
Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   

ja też sie podłączę :razz:
z tego co wiem to szrokokątne szkła zawsze bedą miały problem z CA, to wynika z ich konstrukcji
tylko pytanie jakie są wasze opinie, jak sie sprawują szkiełka na codzień, rozdzielczośc, ostrośc i AF:
canon 10-20
tokina 12-24 (o niej głównie myslę)
sigma 10-20 :?:
dzięki :cool:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 04 Cze, 2008   

Jeszcze raz: Tokina 11-16...:)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 05 Cze, 2008   

tkosiada napisał/a:
canon 10-20

Raczej 10-22 :razz: Ponoc swietne szklo.
Sigma10-20 mam i jestem bardzo zadowolony. Z oczywistych przyczyn nie moge do A700 podpiac ani Canona ani (z mniej oczywistych) Tokiny. Masz jeszcze Tamrona w podobnym zakresie ogniskowych, ale dobrze, ze o nim nie myslisz.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 05 Cze, 2008   

Jeżeli mamy szkło pracujące nieporównywalnie lepiej od Nikkora 12-24 i zbliżające się jakościowo do Nikkora 14-24 (przynajmniej przy f/4), a do tego oferujące f/2.8 i świetnie zbudowane, to myślę, że nie ma się, co zastanawiać nad Sigmą i Tamronem, czy nawet Canonem...
http://www.kenrockwell.com/tokina/11-16mm.htm
 
 
darekk 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 392
Wysłany: Sro 11 Cze, 2008   

Dzięki za opinie. Decyzję podjąłem, zoom szeroki: Tokina 11-16/2.8. Muszę zakupić do wakacji, chociaż już teraz by się przydał. Nie wiem czy Tokinę dostanę na czas. Gdzie można ją zakupić i za ile. A jeśli nie będzie Tokiny to Sigmę 10-20 i też będzie dobrze. Sigmę dostanę bez problemu.

Jeśli chodzi o stałkę to Sigma 20/1.8, myślę że to dobry wybór.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14