Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Fotomisja USA 2012
Autor Wiadomość
szpajder
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Cze, 2012   

Ja też miałem aparat, Zorkę pięć, więc zrobiłem kilka zdjęć:

fotomisja1.jpg
Dziesięć w skali Beauforta
Plik ściągnięto 25026 raz(y) 164,84 KB

fotomisja3.jpg
Sławek fotografuje dwustumetrową dziurę w ziemi
Plik ściągnięto 25026 raz(y) 241,98 KB

fotomisja4.jpg
Takie tam z webkamerką ;-)
Plik ściągnięto 25026 raz(y) 145,69 KB

fotomisja5.jpg
Zabawy fiszką nad Bryce Canyon
Plik ściągnięto 25026 raz(y) 326 KB

fotomisja6.jpg
Zabawy fiszką nad Bryce Canyon
Plik ściągnięto 25026 raz(y) 297,04 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






espresso 
Początkujący



Posty: 40
Wysłany: Sro 20 Cze, 2012   

trójka mnie przeraża :shock:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 20 Cze, 2012   

Ja też tak leżałem, tylko Janek mnie trzymał za nogi :)

szpajder, fajny avatar ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 20 Cze, 2012   

A tak kamerka webowa :) Red to z wami tam przyjechała czy akurat ktoś coś robił?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 20 Cze, 2012   

komor, aż takich znajomości, żeby REDy na wypady pożyczać to nie mamy...
 
 
espresso 
Początkujący



Posty: 40
Wysłany: Pon 25 Cze, 2012   

Odebrałem wczoraj slajdy z Velvi. Na razie schowałem głęboko do szuflady. Nie chcę się do syfry zrazić. W miedzy czasie odkurzę skaner.
Niestety :cry: , B&W nie chciało mi się wołać... dałem do renomowanego punktu. Efekt jest taki że usiąść i płakać :cry: . Ktoś olał zadanie, pewnie zapomniał pokręcić nawet koreksem. Chociaż miał prawo podejrzewać że Ilforda 50 nikt na co dzień nie woła i to czterech od razu. :evil:
 
 
Marx76 
Rozmowny
Panowie jaki plan ?



Posty: 499
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Nie 08 Lip, 2012   

Niesamowite zdjęcia, szok, taka wyprawa to by było spełnienie moich snów. Pełen podziw. :grin:
 
 
espresso 
Początkujący



Posty: 40
Wysłany: Sro 05 Gru, 2012   

Spotkałem cudne zdjęcia http://500px.com/photo/8724278
 
 
lvl3ha 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 371
Skąd: IRL/PL
Wysłany: Sob 08 Gru, 2012   

espresso napisał/a:
Spotkałem cudne zdjęcia http://500px.com/photo/8724278

nie powiem nezle :mrgreen:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 13 Mar, 2013   

Nadrabiamy zaległości:
http://fotomisje.optyczne...02012%20r..html

Przepraszam, że tak późno, ale zawsze jakiś test miał priorytet. Jeśli jeszcze kogoś interesuje zapraszam do lektury.

Arek
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 13 Mar, 2013   

espresso napisał/a:
Spotkałem cudne zdjęcia http://500px.com/photo/8724278


To fake. Zdjęcie Słońca ma na tym obrazku 10 pix. Tarcza Słońca ma 0.5 stopnia. To oznacza, że szerokość zdjęcia wynosząca 900 pix obejmuje kąt 45 stopni, a to niemożliwe. Moje zdjęcie:
http://forum.optyczne.pl/...php?pic_id=6985
było robione Olkiem 9-18 mm na szerokim kącie, a on w poziomie ma 90 stopni. Na moim zdjęciu kąt jest ewidentnie mniejszy niż na zdjęciu z zaćmieniem.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Cze, 2013   

Arek napisał/a:
robione Olkiem 9-18 mm na szerokim kącie, a on w poziomie ma 90 stopni.

90 stopni to może i ma, a ogniskowa 9mm na 4/3 to jak 18mm na FF, z EXIF wynika że użyto 10mm , czyli niezbyt szeroko, jak założyć sigmę 8-16mm na Pentaxa czy Nikona albo 12-24 na 5D - to na krótkim końcu mamy o jakieś 50% krócej... trochę ponad 120 stopni. I mam wrażenie że "cudne zdjęcie" właśnie podobnym obiektywem było zrobione. Chociaż w EXIF jest 5D i 24mm... (24-105), a to mi się szczerze mówiąc zupełnie nie zgadza... Tylko 84 stopnie, ale efekt jest spotęgowany umiejętnym kadrowaniem - na twoim zdjęciu Arku brakuje pierwszego planu , a fotograf wykorzystał "do bólu" atrybuty obiektywu dając widzenie brzegów - punkty odniesienia. Stąd efekt jak dla szerszego kąta. Niegdyś fotografując jedynym posiadanym FD50/1,4 uzyskiwałem efekty jak z 28mm - nawet doświadczeni redaktorzy techniczni z takich pism jak "Razem" czy "Itd" się na to nabierali. :lol:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 14 Lip, 2013   

AndrzejM.Makuch, umiejętne kadrowanie nie zmienia rozmiaru kątowego Słońca. Rozmiar kątowy Słońca na tym zdjęciu wskazuje, że użyto obiektywu klasy 40-50 mm, a to niemożliwe.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Lip, 2013   

Arek napisał/a:
umiejętne kadrowanie nie zmienia rozmiaru kątowego Słońca

Zapewne - na tym się zupełnie nie znam. Astronomia i astrofotografia - to zupełnie mi obce dziedziny których w życiu nie dotknąłem. Nawet przy zdjęciach nocnych. :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 21