Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwszy pościk w tej materii.
Autor Wiadomość
Tanis
Nowy



Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 21 Maj, 2006   

W tej chwili na allegro jest zestaw Dynax 7xi
http://www.allegro.pl/ite...fd_uv_hama.html

mozesz zerknąć i powiedzieć co to jest warte :?:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 21 Maj, 2006   

Niestety Bp-200 nie pasuje do Dynaxa 9xi, do niego dedykowany jest BP-9xi battery pack.

Co do tej aukcji z allegro, to sprzet wyglada w porzadku. Sam mam podobny z tym samym obiektywem. Samo body odstrasza troche specyficznym plastikiem, ktory po dluzszym czasie slizga sie w dloni i brakuje bracktingu (w zasadzie jest, ale trzeba dokupic specjalne karty rozszerzen o ktore teraz baaardzo trudno). Poza tym to mi np. czesto przydawaly sie takie funkcje jak ekspozycja z czasem 1/8000 sek czy mozliwosc robienia zdjec z predkoscia 3.5 kl/sek.

Obiektyw to taki troche lepszy kit, ale na brak obiektywow do Minolty nie mozna narzekac.

Cena chyba nie wygorowana, ale tak jak pisalem wczesniej, ja bym sie sklonil bardziej ku 9xi, bo jest znacznie solidniejszy i ma jeszcze lepsze mozliwosci.

Konrad
 
 
Tanis
Nowy



Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 30 Maj, 2006   

Mam pytanie do Konrada, jako urzytkownika Dynaxa 7xi,
jak pisałem wczesniej zamierzam kupić jakiś aparat za jakieś nieduże pieniądze. Czytając twoje wypowiedzi nabrałem przekonania że wiesz o czym mówisz :lol: :!: . Pisałeś, że jesteś zadowolony ze swojej Siódemki, ale teraz wybrał byś raczej 9xi. Niestety 9xi nigdzie nie widać, poza tym jest chyba sporo drożcza. Pisałeś także, że do 7xi są katry rozszeżające, nawet w tej chwili są na allegro np. PANNING, SPORTS czy TRAVEL, jeśli mógłbyś mi doradzić , która z nich jest najbardziej użyteczna, biorąc pod uwagę że najczęściej fotografuję ptaki i przyrodę :?: :?:
 
 
Tanis
Nowy



Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 31 Maj, 2006   

Piszę jeszcze raz gdyż znalazłem w necie opisy kart rozszeżających do Dynaxa 7xi więc moje poprzednie pytanie jest już nieaktualne :lol: :lol: :lol:
Ale jak to z pytaniami bywa mamy odpowiedź na jedno a rodzą się dwa następne. Może ktoś mi pomoże zdecydować czy lepszym rozwiązaniem będzie zakup Dynaxa 7xi z obiektywem Minolta AF-Lens 28-85 Macro F-1:3,5(4,5), czy może z obiektywem Minolta AF Zoom Xi 28-80mm F-1:4(22)-5.6. Doczytałem się już, że aparaty te z obiektywami serii xi mają dodatkowe finkcja takie jak: AutoZoom - automatyczne ustawienie optymalnego zbliżenia (ogniskowej) obiektywu zoom po zbliżeniu oka do wizjera, ale nie wiem na ile te funkcje są ważne z praktycznego punktu widzenia :?: :?: :?:
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 31 Maj, 2006   

Ja bym wzial jasniejszy obiektyw a z czasem dokupil cos jeszcze lepszego, np.: dobra stalke. Poza tym 28-85 daje odrobine lepsze powiekszenie przy fotografowaniu makro.
Co do funkcji autozoom, to wiem jedyni, ze dziala z aparatami z serii xi i tylko po wlozeniu karty rozszerzen, ktora aktywuje ta funkcje. Niestety nie dane mi bylo sie tym pobawic, wiec nic wiecej o tym nie napisze ;-)

Konrad
 
 
Tanis
Nowy



Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 31 Maj, 2006   

I jeszcze jedno, jeśli mogę, jak oceniasz AF w 7xi. Chodzi mi przede wszystkim o precyzję działania i jego prędkośc. Dla mnie jest to o tyle ważne, że fotografuję ptactwo :D :lol: :lol: i nie tylko domowe, więc ważne jest jak szybko uda się ustawić ostrość zazwyczj obiektu w ruchu. :?: :?: :?:
 
 
Tanis
Nowy



Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 31 Maj, 2006   

No i zapomniałem o najważniejszym o co miałm Cię spytać, czy lampa błyskowa z 7xi będzie pasować do Dimage z5 :?:
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 01 Cze, 2006   

Hej,

AF chodzi calkiem szybko, choc to tak naprawde chyba najbardziej zalezy od obiektywu. NIe pamietam, zeby czesto sie mylil. Ponadto w serii xi byl juz zaimplementowany jakis prosty algorytm, ktory sledzi opruszajace sie obiekty i to calkiem fajnie dziala (Ponoc po zastosowaniu dodatkowej karty rozszerzen, bodajrze SPORT) AF slediz jeszcze lie[piej i to szybciej poruszajace sie obiekty.

Co do Flasha, to to w opisie Z5 jest, ze pasuja do niego wszystkie lampy z aparatow z serri Dynax wiec nie powinno byc problemow.

Konrad
 
 
Tanis
Nowy



Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 01 Cze, 2006   

Dziękuję Ci bardzo :lol: :lol: :lol:
Właśnie ktoś sprzątoł mi 7xi z lampą na allegro. Trudno poczekamy na następne. Na razie pozostaje tylko Z5.
A może wiesz gdzie znaleść polską instrukcję do 7xi , bo z angielskim u mnie nie tego :oops: :oops: :oops:
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 01 Cze, 2006   

Kiedys widzialem instrukcje do niego jak i do wielu innych aparatow na gieldzie fotograficznej w stodole w wawie. Byc moze jeszcze mozna ja tam znalezc... Ja to widzialem pare lat temu i byla do nabycia za 20 ziko.

Konrad
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 05 Lis, 2006   

Arek napisał/a:
Gdybym ja miał bawić się analogiem, robiłbym to jakimś kultowym sprzęcikiem w wersji full manual np. Nikonem FM2 czy tańszym EM lub Canonem AE-1.


Canon AE-1 Program to był kiedyś obiekt moich marzeń :) A co do jakości fotografii to mam duzo zdjęć robionych analogiem i jak ogladam fotki robione na FUJI 4-warstwowej to widzę jak daleko jeszcze fotografii cyfrowej do ideału, o slajdach nie wspomnę. Teraz jest znakomity moment na kupno naprawdę dobrego analoga od amatora, który zrobił raptem kilka rolek, a sprzęt zajmował miejsce w szafie. Niestety sam robię teraz prawie same zdjęcia cyfrowymi aparatami, bo jest poprostu taniej.
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Pią 10 Lis, 2006   

Remol71 napisał/a:
A co do jakości fotografii to mam duzo zdjęć robionych analogiem i jak ogladam fotki robione na FUJI 4-warstwowej to widzę jak daleko jeszcze fotografii cyfrowej do ideału, o slajdach nie wspomnę. Teraz jest znakomity moment na kupno naprawdę dobrego analoga od amatora, który zrobił raptem kilka rolek, a sprzęt zajmował miejsce w szafie. Niestety sam robię teraz prawie same zdjęcia cyfrowymi aparatami, bo jest poprostu taniej.

A ja wróciłem do fotografowania analogowymi. Cyfrowy Dynax 7 leży. Cyfrowego Digiluxa 1 zabieram czasami do sprawdzania w trybie manualnym parametrów ekspozycji, przed ostatecznym pstryknięciem zdjęcia na analogu.
Z kosztami radzę sobie minimalizując je, nie pstrykam bezmyślnie do czego zachęcała mnie cyfra.
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sro 25 Cze, 2008   

Niestety cyfrą jest również wygodniej.

Chcąc mieć dobre analogowe odbitki trzeba współpracować z dobrym laboratorium fotograficznym, a "konsumpcja" pełnej jakości fotografii analogowej wymaga odbitek dużego formatu. O kadrowanie czy korekcję drobnych błędów w takich warunkach jest bardzo trudno. Natomiast oglądanie slajdów na rzutniku to już chyba coś z kategorii zabytkowego fotoplastykonu. Według mnie w sumie wygodną propozycją pośrdnią jest jednak dobry skaner, ale dla prawdziwych fanów fotografii analogowej to już prawie cyfra.

Nie potępiałbym za bardzo samego robienia dużej liczby zdjęć, jeżeli czemuś to służy - doskonaleniu się, dokumentacji, a nawet przyjemności.

Chyba coraz gorzej będzie z filmami, choć nie wszystkie zostaną wyparte.

Zacznijmy od tego, że szeroki rozwój fotografii w latach osiemdziesiątych musiał być oparty o materiały barwne, bo zużywaly one znacznie mniej drogiego srebra niż materiały czarno-białe. Musiało to oczywiście byc poprzedzone rozwojem technologii materiałów barwnych, standaryzacją procesów obróbki i wprowadzeniem wysokowydajnych maszyn do robienia odbitek - łącznie prowadzącymi do obniżki kosztów zdjęć barwnych. Póżniej w ciągu kilku, a najwyżej kilkunastu lat lat materiały czarno białe po prostu zniknęły z większości sklepów. Owszem jakieś filmy czarno białe gdzieś jeszcze można kupić, ale bezpowrotnie zniknęło ich wiele asortymentów, zwłaszcza w grupe tych bardziej specjalistycznych. Mówie tu raczej o sytuacji na zachodzie, bo u nas to nastąpiło wręcz skokowo, niedługo po zmianie ustroju.

Podobna sytuacja dotyczy teraz analogowych materiałów barwnych. Skala rozwoju fotografii cyfrowej musiała być zaskoczeniem dla samych producentów sprzętu i materiałów fotograficznych. Kiedyś przeszlo dziesięć lat temu sluchałem ciekawego referatu przedstawiciela laboratorium koncernu Fuji dotyczącego elektronomikroskopowych badań ziaren srebra w emulsjach fotograficznych. Zadałem mu wtedy pytanie, czy nie uważa, że niedługo możliwości fotografii cyfrowej zbliżą się do możliwości filmu. Japończyk był bardzo zaskoczony moim pytaniem i jak mi się wydaje szczerze odpowiedział, że jego zdaniem zastosowania fotografii cyfrowej jeszcze wiele lat będą marginalne. Teraz wielu producentów materiałów fotograficznych przerzuciło się na cyfrówki, a asortyment filmów się kurczy.

I tą apokaliptyczną wizją pozdrawiam znalazcę starego aparatu Villia, zachęcając go do wykonania przynajmniej paru analogowych fotek.

WojciechW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14