Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wielkość zdjęć w dziale Nasze Zdjęcia
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 08 Sie, 2014   Wielkość zdjęć w dziale Nasze Zdjęcia

Chciałbym wnieść prośbę, o zmianę obowiązującego limitu 1024x1024 do na co najmniej fullHD lub przynajmniej wysokości 1080px.
Ostatnio zmieniony przez komor Pią 08 Sie, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Pią 08 Sie, 2014   Re: Wielkość pblikowanych zdjęć.

Wojmistrz napisał/a:
lub przynajmniej wysokości 1080px.


Bardzo dobry pomysl, przylaczam sie do prosby :)
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pią 08 Sie, 2014   

Veto! :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 08 Sie, 2014   

mozer, bo?
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pią 08 Sie, 2014   

Wyście też nie uzasadnili. ;)

Ale OK - bo obecnie najpopularniejszą rozdzielczością w sieci jest 1366 px - odejmij od tego ze 250 pikseli na layout forum i dostaniesz wartość, przy której strona zacznie się rozjeżdżać.
 
 
multics
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Sie, 2014   

mozer, +1
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Sie, 2014   

mozer, + 1 + 1
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Sie, 2014   

1080px+
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 08 Sie, 2014   

Kod:
co najmniej fullHD
Zawsze mozna to zmienic. Dzis jednak panuje fullHD, a spora czesc userow ma monitory UHD. Wyswietlac moze sie i 600px ale zeby mozna bylo klikac i powiekszac do duzego rozmiaru... a nie ze beda kasowane.
Ostatnio zmieniony przez Wojmistrz Pią 08 Sie, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pią 08 Sie, 2014   

No właśnie tłumaczę, że większość nie ma fullHD.
Pod zdjęciem możesz dać odnośnik do większego rozmiaru - w czym problem. Ktoś będzie chciał to kliknie.
Ostatnio zmieniony przez mozer Pią 08 Sie, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 08 Sie, 2014   

A czego ty nie?
W tym, ze zeby dac fote na forum musze ja specjalnie pomiejszyc.
Daje konkretny przyklad:
Ja jak spora czesc osob ktore znam, pozostawia sobie fotki w 1080p. Ja mam konkretny powod, bo wyswietlam je na 50" plazmie i taki format wstawiam w prezentacjach czy filmikach. Zwykla wygoda wysokosci 1080p. W takiej rowniez rozdzielczosci umieszczam je w roznych miejscach w internecie i linkujac musze linkowac miniaturki lub specjalnie zmiejszac.
Chodzi o to by isc z duchem czasu, wchodzi 4K, a monitory sa dostepne od 2k PLN i ludzie coraz czesciej je kupuja.
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pią 08 Sie, 2014   

rozmiary monitorów ;-)
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Pią 08 Sie, 2014   

Monitory 1080px. wysokosci to teraz chyba nie jest nic kosmicznego, ja mam tyle na laptopie. Ja tez mam zawsze dwie wersje jpg'ow. Jedne do ogladania na TV, w rozdzielczxosci 1080 i drugie do sieci :(
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pią 08 Sie, 2014   

Wojmistrz napisał/a:
W tym, ze zeby dac fote na forum musze ja specjalnie pomiejszyc.

Olaboga, straszne.

Zrozum, średnio dla 1/3 użytkowników takie zdjęcie będzie dużo większe od ekranu.

Sam mam fullHD, ale korzystam również z laptopa o rozdzielczości 1366 px. Zapominasz też chyba o tym, że nawet mając monitor fullHD zdjęcie 1920 px na forum będzie zbyt duże.

A sensu w zwiększaniu rozdzielczości monitorów nie widzę - patrzysz na ekran przez lupę?

No i jeszcze kwestia rozmiaru - zdjęcie 1920 będzie zajmowało 2 razy więcej miejsca niż 1 k x 1 k. Niektórzy korzystają z Internetu mobilnego.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 08 Sie, 2014   

mozer napisał/a:
A sensu w zwiększaniu rozdzielczości monitorów nie widzę - patrzysz na ekran przez lupę?

Popatrz sobie na retinowego Macbooka lub podobny ekran HiDPI w jakimś pecetowym laptopie. :) Ale to jest insza inszość i na razie jeszcze niewielki margines użytkowników.

Co innego w telefonach i tabletach, tam ekrany wysokiej rozdzielczości to już codzienność od czasów iPhona 4, iPada 3 i produktów Samsunga z nieco wyższej półki. Z tym że prawidłowe wykorzystanie tego na WWW wymagałoby jeszcze zmiany działania silnika forum najprawdopodobniej.

Wojmistrz, ludzie mają różne sprzęty, jak widać ze statystyki podanej przez Ghosta najpopularniejsze jest biedne 1366 oraz (kryjące się pod Other High) dość popularne 1600/1680 oraz laptopowe 1440.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15