Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Fuji xq1 a canon s110 ciąg dalszy
Autor Wiadomość
KasiaZapytuje 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Pon 24 Lis, 2014   Fuji xq1 a canon s110 ciąg dalszy

Podbijam w nowym wątku, bo zależy mi na czasie, przepraszam..:


Witam raz jeszcze,
Kupiłam ostatecznie fuji xq1 i na razie jestem jeszcze na etapie testowania i to jest ten okres, gdy ewentualnie mogę go jeszcze zwrócić i kupić canon s110..
Dlatego mam do Was, którzy znacie ten aparat, a najlepiej oba, jeszcze kilka pytań i będę wdzięczna za pomoc.
Na fuji xq1 zdecydowałam się głównie ze względu na 1. porównanie zdjęć dostępnych w internecie obu aparatów; z fuji wydawały mi się lepsze kolory, czytelniejsze, bo jaśniejsze zdjęcia nawet w złym oświetleniu, we wnętrzach i super zdjęcia nocne; 2.tryb panoramy z ręki.
Wątpliwości moje po wstępnych testach dotyczą interpretacji odcieni czerwieni, nie zawsze wychodzącej identycznie. Oraz inna ważna rzecz: oglądając zdjęcia po pewnym czasie wydają się one ładne, ale porównując od razu po zrobieniu, wydają się zbyt naświetlone i zbyt nasycone kolorystycznie.
Mam jeszcze wątpliwości co do ostrości obiektów ruchomych – a byłam w zoo:) Tak więc zwierzęta, które się ruszały wyszły beznadziejnie. No i ta czerwień – różowe flamingi wyszły białawe z różowymi nogami :(
Podkreślę, że najbardziej interesuje mnie fotografowanie amatorskie z auto lub trybów tematycznych, bez długiego nastawiania różnych parametrów, po prostu wierne i szybkie łapanie momentów.
W canonie s110, którego nie miałam okazji testować, kusi mnie jeszcze to, że można szybko wybrać ostrość danego obiektu za pomocą dotyku ekranu w dowolnym miejscu.
Proszę, poradźcie, czy ze względu na te moje zastrzeżenia do fuji xq1 będę zadowolona wymieniając go jednak na canona s110, czy tu będzie podobnie lub gorzej.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 26 Lis, 2014   

KasiaZapytuje, nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz, ale to ty robisz zdjęcia, a nie aparat. Jaki tryb auto takie zdjęcia :twisted: Kupiłaś bardzo dobry aparat i nikt tu nie powinien krytykować twojego wyboru, ale warto jednak odrobinę czasu poświęcić na wiedzę - choćby po to, by wiedzieć jaki program włączyć, jeśli nie ma go na liście. Ten aparat w rekach fotografa śmigał by aż miło, a kolorystyka... no cóż, masz możliwość jej korekcji w post procesie, tylko znowu, niech się stanie cud i zrobi się samo... na auto.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Lis, 2014   

Wojmistrz nie chodzi o filtr pop,
ale o przesycanie (w dodatku nie wszystkich równo) kolorów na zerowych.

W np. OM-D E-M5 ciezko zgrać kolory, bo ma rzadszy RGB i usuwając np. fiolecik z ciemnej czerwieni (ma taką przypadłość) rujnujesz coś innego.

OP chce widocznie naturalny JPEG.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 26 Lis, 2014   

Nie wyznaję się w nowych małych Fuji, ale nasuwa mi to jedną odpowiedź, a mianowicie, jeśli teraz coś się nie podoba, to za jakiś czas albo się przywyknie, albo urośnie to do wymiarów irytacji, prowadząc do znienawidzenia tego sprzętu bądź marki lub całej fotografii.
 
 
KasiaZapytuje 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Czw 27 Lis, 2014   

Dzięki za zainteresowanie tematem i odpowiedzi. Może kupiłam nieodpowiedni aparat na moje potrzeby? Chciałam lekki (do ok.200g) z najlepszą możliwą jakością zdjęć, do ok1400zł max. A może powinnam zdefiniować jeszcze kryterium - z prostą obsługą. Z całym szacunkiem dla sztuki fotografii, nie jestem pasjonatem i nastawianie tych wszystkich parametrów (przysłona, balans bieli itd) przed każdym zdjęciem trochę mnie przeraża. Może macie więc jeszcze jakieś propozycje innych aparatów spełniających moje kryteria? Widzę, że aparat jest dobry, ale może za skomplikowany dla mnie..
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 27 Lis, 2014   

KasiaZapytuje, ale nie ma na razie aparatu, z którym połączysz się telepatycznie. Każdy będzie miał COŚ co nie ujdzie twojej uwadze. Aparat jest narzędziem jak długopis czy pióro - jeśli kupisz lepszej firmy, to zmienisz charakter pisma? Tak samo z tym aparatem, do jednych zdjęć w auto będzie lepszy od konkurencji, a w innych gorszy, bo nie ma nic ultra uniwersalnego, co zawsze zrobi doskonałe zdjęcie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14