Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sro 17 Gru, 2014
Statystyki forum
Autor Wiadomość
pes
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   Statystyki forum

Z ciekawości zerknąłem jak się rysują statystyki forum. Dane poniżej:



Wybrane wnioski:

1. Trendy spadkowe to tendencja długookresowa, de facto od 2009 r. jest coraz gorzej z aktywnością.
2. W 2014 r. liczba postów systematycznie malała. Nie było ani jednego miesiąca, który byłby lepszy niż analogiczny miesiąc roku poprzedniego. Do listopada 2014 r. włącznie (grudzień pomijam bo jeszcze trwa) liczba nowych tematów mniejsza o 24% niż do listopada 2013 r. włącznie.
3. Do listopada 2014 r. włącznie liczba nowych użytkowników mniejsza o 43,4% niż do listopada 2013 r. włącznie. Tutaj naturalnie zagnieżdżeni są "jedno-postowi reklamodawcy", nieaktywni etc., których nie mogę na bazie danych, które są dostępne odfiltrować, tak czy siak spadek.
4. Do listopada 2014 r. włącznie liczba nowych tematów mniejsza o 5,4% niż do listopada 2013 r. włącznie.

Ogólna konkluzja: forum faktycznie wymiera, a przynajmniej ma czasy swojej świetności za sobą.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

W sumie to w niewielu forach uczestniczyłem/ę w życiu ale jestem na tyle stały w uczuciach, że wszędzie obserwuje ten sam trynd. Najpierw ludzie są głównie nowi, wytwarza się rodzaj pozytywnego sekciarstwa, inni się dowiadują, że jest fajnie, memberów przybywa. Potem sytuacja się stabilizuje, ale coraz częściej jest tak, że jak nowy zada pytanie, to się dowie że jest kretynem, bo mu się nie chciało przeszukać postów. Ponadto stopniowo wyczerpują się wątki, bo wszyscy na forum wszystko już czytali i nawet ostatnia noga techniczna, o ile siedzi na nim dostatecznie długo, już słyszała jak osłabić światła czy tam wyciągnąć coś z cieni. Niepostrzeżenie formuje się też grupa wszystkowiedzących traktujących resztę z góry jak Zeus Gromowładny. Taki nie napisze "to ci wyszło, tamto mi się nie podoba" tylko szorstkie "nędza, zwaliłeś światła a skóra to chyba robota kamieniarza". Czy coś w tym biuście, wiadomo, o co mi chodzi, prawdziwi mężczyźni nie kwilą tylko walą między oczy, najlepiej dla pewności z kopa. Tak więc nowy, z przeproszeniem członek, największe szanse ma nadziać się na niszczącą go wypowiedź, którą może w całości odrzucić, albo, jeśli chce ją przyjąć, musi uznać że jest idiotą o drewnianych rękach i ze szklanym okiem. Tutaj wielka zasługa różnych ludzi a wymienię tylko komora bo chcę się podlizać, którzy nigdy nie traktują nikogo z góry, tylko cierpliwie tłumaczą.

No i w końcu dochodzi do czegoś w rodzaju kółka wyleniałych starców, którzy wszystko już widzieli, wszystko wiedzą przynajmniej pamiętają, że wiedzieli. Każdy nowy temat jest już tylko dołączany do tego co Zenek powiedział w czterdziestym czwartym czy siedemdziesiątym piątym - a pamiętacie jak mu dowalił? Aż mu kapcie spadły. No i tak to jest, z grubsza ;) . Na szczęście optyczne ma dość szeroką bazę.

Ponadto jeszcze jedno - optyczne to nie masło, że każdy w Polsce kupi. Liczba zainteresowanych czytaczy jest przypuszczam dość wąska - głównie w końcu to się opiera o zboczeńców sprzętowych, a poza tym wiele osób szukając informacji w ogóle się nie rejestruje, bo po co, skoro chodzi im o to, gdzie nacisnąć, żeby ten model aparatu zdjęcie zrobił?
 
 
pes
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

Tak to bardzo trafna interpretacja tych szeregów czasowych.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

pes, częściowo też aktywność przelała się na komentowanie na głównej. Tam tendencji spadkowej nie ma - wręcz przeciwnie. A to przecież naczynia połączone. Jak ktoś dyskutuje o teście w komentarzach na głównej, to nie będzie prowadził podobnej dyskusji na forum.

A aktywność forum zależy od nas. Najmniejszy spadek pokazuje liczba użytkowników, co oznacza, że dużo osób rejestruje się po to by komentować na głównej, a nie działać na forum.
 
 
pes
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

Statystyk z głównej nie widziałem (jeśli są dostępne to po prostu o tym nie wiem). Fakt faktem czasem warto zerknąć na "kardiogramy".
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

trzeba tez brac pod uwage, ze liczba kupowany aparatow z roku na rok spada, bo komakty nie robia juz tego wolumenu co kiedys.
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

pes napisał/a:
Statystyk z głównej nie widziałem (jeśli są dostępne to po prostu o tym nie wiem). Fakt faktem czasem warto zerknąć na "kardiogramy".


po nowym roku zrobimy jakies podsumowanie, bo sami jestesmy ciekawi jak komentarze sie ksztaltuja.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

Mi tam i tak szkoda, że forum pada. Sam go nie zapełnię. Choć mam nadzieję, że może przejdziemy z ilości w jakość :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

Działalność na forach wszelakich spada. Widzę to u "siebie" na forach lotniczych i militarnych. Taki trynd niestety. Samemu też zauważyłem, że choć jestem przywiązany do "normalnego" forum to większość ludzi komentuje bez sensu na tzw. głównej. To chyba skutek pierdzielonego fejsa. Takie mogą być przyzwyczajenia do sposobu komentowania. Nie wiem na 100% bo samemu fejsa, tłita i innego badziewia pejsatego nie posiadam...

Znamy się już jakiś czas i w tym tyglu wiele nowego sobie nie powiemy a co do nowych i tych nowych tematów dla początkujących... Ja mam te niektóre działy w całości walnięte do ignorowanych bo męczyły mnie już tematy na przedszkolnym poziomie. Za długo się tego naczytałem i szkoda mi czasu na przedzieranie się przez takie posty. Zresztą z innych działów też masowo wywalam niektóre tematy do ignorowanych. Zostawiam tylko to co mnie najbardziej interesuje i to o czym wiem, że mogę pomóc bo miałem z tym czymś kontakt bezpośredni a nie tylko o tym poczytałem.

Widzę też to o czym pisał Robert. Rynek foto powoli się nasycił i ludzie już tak nie garną się do fotografowania jak kiedyś. Dla nas to codzienność i pasja lub praca, dla wielu innych to była tylko moda.
 
 
pes
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Gru, 2014   

Fakt faktem ja też to widzę na innych forach. Szkoda ogólnie, że jest tak mało osób które nadal chcą pokazywać na forach dobrą fotografię. Niestety tutaj jest podobnie.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Gru, 2014   

.
A mnie co innego zainteresowało jak z ciekawości zerknąłem na statystyki serwisu...

a mianowicie nagły wzrost nowych użytkowników w miesiącach wrzesień -listopad 2013
na tle tych samych miesięcy roku poprzedniego i następnego.

Wrz. / Paź. / List.

2012
265 / 220 / 256

2013
436 / 723 / 567

2014
195 / 171 / 161


(to ten pik w drugiej połowie 2013. na ostatnim kardiogramie pesa)

Jak widać te osoby nie wpłynęły na większą ilość tematów czy choćby postów jak można byłoby się spodziewać...

Co takiego optyczne.pl robiło że tyle osób więcej zarejestrowało się w tych miesiącach zeszłego roku :?:
 
 
pes
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Gru, 2014   

dcs, może gdzieś ktoś fotę z dobrymi cycami zarzucił :idea:

To nie był czasem jakiś wysyp tych jedno-postowych z reklamami np. waty ociepleniowej?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Gru, 2014   

W większości to zero- albo parę- minutowcy
którzy nigdy więcej się nie zalogowałi http://forum.optyczne.pl/...=all&start=4250

A to nie wtedy co było wysyłanych tyle PW i lista "Przez ostatnie 24 godziny byli na forum:" zajmowała pół strony?
 
 
pes
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Gru, 2014   

To ja nie pamiętam takiej akcji.

Trzasnę dziś test przyczynowości dla liczby użytkowników i nowych tematów :P

[ Dodano: Sro 17 Gru, 2014 09:20 ]
EDIT

Wynik: nie ma podstaw do odrzucenia hipotezy zerowej przy poziomach istotności 1, 5 i 10% o braku przyczynowości biegnącej od przyrostu użytkowników do przyrostu liczby tematów :idea:

Pairwise Granger Causality Tests
Sample: 2006M02 2014M11
Lags: 2
Null Hypothesis: delta_NU does not Granger Cause delta_NT
F-Statistic: 0.08637
Prob.: 0.9173
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 17 Gru, 2014   

Ja tam zgadzam się z tezami Maźka i MM (minus wtręt o Fejsie :) ). I z Maźkiem zgadzam się nie dlatego, żeby się mu podlizać :) bo sam już wcześniej o tym pisałem. Oczywiście sam jestem w kręgu winnych. Jak po raz setny łączę coś do zbiorczego wątku typu „Co zamiast kita” to czasem się zastanawiam, kiedy po raz ostatni w nim było coś sensownego napisane na świeżo.
Ale cóż, faktem jest, że stali bywalcy forum pewne tematy przeszli już dość dawno i trudno jest pisać coś nowego lub interesować się nowym modelem budżetowego body czy obiektywu, kiedy samemu ma się już coś lepszego w torbie/plecaku. Natomiast znacznie łatwiej jest przestać płoszyć nowych. Jak ktoś nie ma cierpliwości, to niech po prostu zamilknie.

Co do komentarzy na stronie głównej, to dla mnie jest to dramat. To znaczy po pierwsze ich poziom jest jednak często żenujący, po drugie ciężko z tego korzystać bez udogodnień oferowanych przez forumowy silnik (monitorowanie postów nieprzeczytanych, cytowanie, ignorowanie itd.). No ale to jest wybór komentujących.
Co do Facebooka, to jest to oczywiście kolejny diabeł wcielony, ale nie taki on straszny jak go malują. Moim zdaniem założenie konta Optycznych na FB, wypindolenie komentarzy z głównej i zintegrowanie zamiast nich komentarzy FB nie byłoby głupim posunięciem. Choć z drugiej strony konserwatywni i starsi użytkownicy portalu i forum (cześć MM! :) ) mogliby się zniechęcić, bo z Facebooka nie korzystają i nie chcą korzystac. Tak źle, i tak niedobrze.

Na koniec w ramach antypodlizywania się wbiję małą zapałkę w oko panów Olechów, skoro już uczestniczą w tym wątku (który niniejszym zaraz przeniosę do odpowiedniego działu). Moim zdaniem redaktorzy testów powinni bardziej uczestniczyć w dyskusji w wątkach dotyczących testów (minus Hijax+Arek, którzy zwykle uczestniczą). Ostatnio niemal zasadą jest, że wątek na forum dotyczący testu jest pusty, a ewentualna dyskusja toczy się w komentach na głównej. Wynika to chyba częściowo z faktu, że redaktorzy rzadko ustosunkowują się do ewentualnych pytań dotyczych testu czy obiektu testowanego, więc ludzie przestali zadawać pytania. Ja wiem, że czasem są po raz setny te same zarzuty i pytania, rozumiem, że nie ma siły znowu na nie odpowiadać, ale nie zawsze nie warto. Może czasem warto coś tam dodać lub skomentować, uściślić lub wyjaśnić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16