Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pon 22 Gru, 2008
Wybór filmu i fotolabu

Jakiego filmu używasz?
AGFA
7%
 7%  [ 2 ]
FUJI
76%
 76%  [ 20 ]
KODAK
11%
 11%  [ 3 ]
KONICA
0%
 0%  [ 0 ]
FOMA
0%
 0%  [ 0 ]
ILFORD
3%
 3%  [ 1 ]
Głosowań: 20
Wszystkich Głosów: 26

Autor Wiadomość
sweeps
Nowy



Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 12 Sie, 2007   Wybór filmu i fotolabu

Kupiłem sobie niedawno analoga, wywołałem dwa filmy i mam skrajne odczucia:
    pierwszy film wyszedł świetnie (zdjęcia ostre, kolory żywe) - film konica-minolta 200, lab Kodaka (Kodak express e-world.pl)

    drugi film kodak color 200, lab fotoprint (niby też kodak), beznadziejna ostrość, wyblakłe kolory, film jakgdyby prześwietlony, nie wiem czy film był do niczego, czy może wywołanie nieudane

Ze względu na to, że pierwszy film wyszedł świetny (każde zdjęcie!) wykluczam swoją niewiedzę (sporo robiłem w trybie auto, lub pół-auto), czy defekt sprzętu. Obecnie chcę wypróbować fujifilm superia 200 (już zacząłem pstrykać), ale kompletnie nie wiem, gdzie go później oddać - chcę wypróbować następne miejsce aby mieć porównanie. Jeżeli znacie jakiś sieciowy fotolab, fotolab na terenie Łodzi, lub jakieś inne kryterium porównawcze, to dajcie znać w poście. Poza tym podajcie swoje doświadczenia w szukaniu perfekcyjnych odbitek ;) Słyszałem, że poza wyborem filmu i fotolabu istotny jest również zestaw (fotolab + film), podobno ciekawe efekty się uzyskuje oddając np film kodaka do labu agfy.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 12 Sie, 2007   

Niestety padło Fotokonsorcjum w Łodzi. Jutro odbieram swoją Superię Realę z LAFOB-a w Łodzi. Będą odbitki i skan. Zobaczę jak to zrobili i napiszę. Ale ten zakład ma dobrą opinię, więc powinno być dobrze :wink:
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Wto 08 Lip, 2008   

Z własnego doświadczenia wiem, że bardzo mizernie wygląda kombinacja: film Fuji + laboratorium Kodaka. Początkowo na swoim kompakcie robiłem Superią 200, 400, parę razy na 800. Za każdym razem architektura i krajobrazy wychodziły całkiem dobrze, niestety portrety - źle, a nawet tragicznie (z powodu nienaturalnego oliwkowo-szarego odcienia skóry).
Gdy zdobyłem swoje obecne lustro, załadowałem raz Fuji Pro H (znajomy gorąco polecał). Oddałem do wywołania w labie Kodaka (tak na marginesie- zupełnie innym, niż ten, w którym wywoływałem Superie) i niestety znów ten sam efekt :sad:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 08 Lip, 2008   

Ja mam zamiar na zlot przytargać analoga. Mam jeszczze trzy Velvie 50 więc na ranki będzie w sam raz.
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Wto 08 Lip, 2008   

Naciąłem się raz na kliszę Konica i już chyba jej nie kupię. Zależało mi na kilku klatkach i wyszła kicha - kiepski kontrast, płytkie kolory, ehhh...
Używam przede wszystkim klisz Fuji (ostatnio nawet Press :) ) i wywołuję w fotolabie Agfy. Jestem bardzo zadowolony. Nawet mam zniżkę (Wrocław, Jedności Narodowej). Bardzo dobre laboratorium.
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Czw 10 Lip, 2008   

Jak już jesteśmy w temacie labów:

http://www.prl.strefa.net/mazowieckie.php

który z labów w Warszawie i okolicach polecicie? ja chyba zmienię swój, bo mi ostatnio porysowali kilka klatek (ważnych klatek), a kilka w ogóle nie wywołali (pomimo tego, że na skanie są nieporuszone i dobrze naświetlone)

ps.: pytanko do założyciela wątku - czemu w ankiecie można zaznaczyć tylko jedną opcję? jeśli na zmianę robię na Kodaku i Ilfordzie, to ankieta nie oddaje w pełni stanu rzeczy...
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pią 18 Lip, 2008   

Mam taką uwagę co do wyniku na filmie Kodaka ,opisanego przez kol. Sweepsa. Przypomina mi się podobny efekt, który przytrafił mi się po kilkumiesięcznym przetrzymaniu naświetlonego filmu Kodaka. Ponadto muszę przyznać się, że wyniki na fimach Kodaka niezupełnie mi odpowiadały, wolałem Fuji.

Mam przy okazji pytanie wiążące się trochę z tematem, bo mam tu bardzo naganną niewiedzę. Otóż zupełnie nie wiem czy obecne wykonywanie odbitek w fotolabach na różnego rodzaju maszynach to jeszcze klasyczny proses fotograficzny z wywoływaniem kilkowarstwowego papieru, czy nie jest to może czasami rodzaj drukowania poprzedzonego elektronicznym przetwarzaniem obrazu?

Gorąco pozdrawiam.
 
 
nixon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Lis, 2008   

WojciechW napisał/a:


Mam przy okazji pytanie wiążące się trochę z tematem, bo mam tu bardzo naganną niewiedzę. Otóż zupełnie nie wiem czy obecne wykonywanie odbitek w fotolabach na różnego rodzaju maszynach to jeszcze klasyczny proses fotograficzny z wywoływaniem kilkowarstwowego papieru, czy nie jest to może czasami rodzaj drukowania poprzedzonego elektronicznym przetwarzaniem obrazu?

Gorąco pozdrawiam.


dobre pytanie. czy przypadkiem nie skanują aby druknąć cyfrowo?
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pią 21 Lis, 2008   

nixon napisał/a:
WojciechW napisał/a:


Mam przy okazji pytanie wiążące się trochę z tematem, bo mam tu bardzo naganną niewiedzę. Otóż zupełnie nie wiem czy obecne wykonywanie odbitek w fotolabach na różnego rodzaju maszynach to jeszcze klasyczny proses fotograficzny z wywoływaniem kilkowarstwowego papieru, czy nie jest to może czasami rodzaj drukowania poprzedzonego elektronicznym przetwarzaniem obrazu?

Gorąco pozdrawiam.


dobre pytanie. czy przypadkiem nie skanują aby druknąć cyfrowo?


Z tego co w międzyczasie zdołałem ustalić to na pewno skanują, ale w wielu wypadkach przeskanowany obraz jest chyba rzucany na klasyczny papier barwny. Takie rozwiązanie powinno umożliwiać oddanie jasności i koloru korzystając z trzech naświetlanych punktów, a więc łatwiejsze uzyskanie lepszej jakości odbitki. Na normalnej dobrej drukarce potrzeba do 200 zadrukowywanych kropek na piksel obrazu. Ale chyba też w niektórych fotolabach są stosowane specjalne drukarki.

Może w końcu wypowie się jakiś zawodowiec lub właściciel fotolabu.

WojciechW
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Pią 21 Lis, 2008   

w wiekszosci fotolabow robia skany z filmu, a potem jak z cyfrowki, na papier. aby miec pewnosc ze odbitki beda wykonane w sposob klasyczny trzeba juz sie pytac czy odbitki robione sa na powiekszalniku.

co do jakosci skanowania w fotolabach to jest ono tragiczne jakosciowo.

ci z wa-wy moga robic odbitki cz/b np tutaj:
- http://www.czarno-biale.pl/sklep/catalog.php
- http://www.profilab.pl/site/01_powiekszenie_b.html

[ Dodano: Wto 25 Lis, 2008 15:17 ]
Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Mam jeszczze trzy Velvie 50 więc na ranki będzie w sam raz.

u mnie w zamrażarce leży zawsze ok. 60 rolek (60% velvia 50 i 40% velvia 100) slajdów na wypadek gdyby fuji zaprzestało produkcji filmów małoobrazkowych. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 18