Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcie blaknie po zapisaniu LIGHTROOM
Autor Wiadomość
Chantell 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 16 Lut, 2015   Zdjęcie blaknie po zapisaniu LIGHTROOM

Potrzebuję pomocy...
Od tygodnia walczę z lightroomem. Używałam go od około 6 miesięcy i nagle coś się stało.
Obrabiam zdjęcie w lightroom, wygląda w nim dobrze. Eksportuję do jpg/tiff/dng (cokolwiek bym nie wybrała efekt jest ten sam) i po zapisaniu już w zwykłej przeglądarce zdjęć- picasie zdjęcie wygląda na wyprane z kolorów, nieostre, gorsze niż przed obrabianiem.

Po otwarciu tego pliku w PS widać, że szczegóły są utracone.
Nie są użyte żadne presety, przestrzeń barwna sRGB... już skończyły mi się pomysły :(

z prawej screen z lr, z lewej screen z podglądu picasy (tak samo wygląda w PS)

http://i.imgur.com/VSy48V1.jpg
tutaj Wam wrzucam zapis pliku z lr z exifem itd (tylko zmniejszyłam go, bo nie chciał mi się podlinkować)


screen z lr przy 25% powiększenia
http://i.imgur.com/i0XkwMF.jpg

screen z ps przy 25% powiększenia
http://i.imgur.com/2cCVZLW.jpg









tutaj ustawienia z prawej ps z lewej lr


lr przy eksporcie przykładowym




color space już zmieniony na sRGB



Czy jest jakaś nadzieja? z góry ogromnie dziękuję za pomoc. Sama jednak się z tym nie uporam :(
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 16 Lut, 2015   

Chantell, dla jasności - tylko w picassie wygląda źle?
Bo jak otwieram w przeglądarce plik http://i.imgur.com/VSy48V1.jpg to wygląda tak samo jak Twój podgląd z LR.
 
 
Chantell 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 16 Lut, 2015   

w photoshopie też tak samo paskudnie wygląda jak w picasowej przeglądarce
Poważnie? Wygląda IDENTYCZNIE jak ten screen z lr? niemożliwe... Jesteś pierwszą osobą, która mówi, że wygląda tak samo. U wszystkich których prosiłam o pomoc wygląda gorzej :?: to ja już nic nie rozumiem
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 16 Lut, 2015   

A nie, chyba się mylę jednak...

Może wstawisz RAWa wraz z plikiem xmp, żeby można było sprawdzić u siebie?
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 16 Lut, 2015   

Zapisz do DNG z ustawieniami wołania i uploaduj gdzieś. Zobaczymy co tam się dzieje. Obstawiałem błędną konfiguracje profili, ale nie wygląda, że to ten problem. Tak na marginesie, daruj sobie Picasę jako referencyjną przeglądarkę, bo się do tego nie nadaje.
 
 
Chantell 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 16 Lut, 2015   

wiem wiem, jestem na etapie szukania fajnej przeglądarki. irfranview mi nie przypasował
Mogłabym komuś wysłać na pocztę? w życiu mi się to nie podlinkuje :/
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 16 Lut, 2015   

Będziesz każdemu wysyłać pojedynczo? Szkoda czasu - uploaduj tutaj:
http://www.zippyshare.com/

[ Dodano: Pon 16 Lut, 2015 16:27 ]
BTW, masz eksporcie zaznaczone, żeby zachować wszystkie metadane, a exifu w zalinkowanym zdjęciu nie widzę... Imgur wycina? W PS przestaw, żeby pytał przy otwieraniu o profile - bo być może, że się z jakiegoś powodu nie zapisują... Wciąż jednak nie wyjaśnia to kwestii spadku ostrości. ACR miał kiedyś taką opcję, żeby ostrzyć tylko podgląd w czasie obróbki, a nie plik - nie kojarzę, czy była też w Lr, a nie mam teraz pod ręką, żeby sprawdzić.
 
 
Chantell 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 18 Lut, 2015   

W takim razie musiał go imgur zjeść faktycznie

w końcu udało mi się to podlinkować
plik w dng
http://www50.zippyshare.com/v/MRDLJ7uK/file.html
i plik .xmp
http://www50.zippyshare.com/v/18HBDlpW/file.html
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2015   

Zdjęcia najlepiej oglądać albo w LR/PS albo w najzwyklejszej windowsowej przeglądarce - bo wtedy są całkiem nie zmienione. Tak mi doradził kiedyś magik montujący i kalibrujący monitor graficzny. I faktycznie - Irfan i Picasa ingeruje w obrazek coś tam po swojemu poprawiając. Picasa może nawet z automatu odszumiać...
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 21 Lut, 2015   

Chantell napisał/a:
w końcu udało mi się to podlinkować
Będę miał chwilę, to zobaczę.
AndrzejM.Makuch napisał/a:
I faktycznie - Irfan i Picasa ingeruje w obrazek coś tam po swojemu poprawiając.
Irfan w nic nie ingeruje, do tego ma jeden z lepiej funkcjonujących CMS. Problem w tym, że nie jst zbyt wygodny.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 22 Lut, 2015   

Nie do końca rozumiem gdzie jest problem. Fotka .raw (w ty przypadku .dng), czy .jpg otwarta w Picasa wygląda od gorzej, do zdecydowanie gorzej. W przypadku .raw wyświetla zdjęcie według swojego widzimisie/automatu, a do tego zawsze z 85% jakości. Owe obniżanie jakości, pomaga jej szybko wyświetlać fotki, a zwykły śmiertelnik po prostu tego nie dostrzega i jest git :) Darmowy program dla mas - czego się spodziewałeś?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14